logo
momo

Asus Radeon HD 5850 1GB GDDR5 EAH5850/G/2DIS/1GD5

05.11.2009. @ 19:08   #Komentar #Grafička karta #Asus

trenutno best buy...nema grafe koja joj moze parirati..ma i za vise para

35 komentara

Uros
10.11.2009. @ 16:02 #ad8d493c

Ima, 5870 :) Ja se razmisljam izmedju ove dve koju da uzmem. Ne znam samo da li je 5870 toliko bolja da se isplati dati 100e vise za nju.

aca
16.11.2009. @ 15:33 #86492cfd

Ne... 100e za 10% jacu karticu nije isplativo

Darko
16.11.2009. @ 15:47 #b0ffd36b

Nije jača 10% već oko 20%, ali opet je neisplativo. I ova je još uvek skupa ali će biti best buy kad bude 150-200e. Trenutno imaš sapphire 215e.

sax
17.11.2009. @ 20:14 #0c9ac8af

ova karta nikao nije skupa jer je "konkurencija" (285) najjeftinija 287e, pun pogodak, ako bas zelis 5870 sacekaj jos da padnu cene +:dzabe (sapphire 215e)

bane
30.11.2009. @ 09:19 #bd8bdb3d

Imam ovu aždaju 10-ak dana. Savrseno radi! OF-DRagon Rising, NFS-Shift - sve u full-u na 1920*1080 .... Seckanje..... šta je to? Ah da..... davna prošlost! Da ne ulazim u raspravu tipa "moj je veći od tvog", ova kartica je pun pogodak. Topla preporuka +:seveeeeeeeeeeeeeee -:nistaaaaaaaaaa

lanMi
03.12.2009. @ 04:23 #3ec73166

Samo mi rectie jednu stvar. Koliko je potrebano DDR2 memorije 1066 da bi se pogurala ta HD rezolucija.

Ljuba
03.12.2009. @ 10:03 #5348bdb5

Dovoljno je 3GB, ali s obzirom da je memorija jeftina, glupo je uzimati jedan modul na 1GB a drugi na 2GB, već lepo 2x2GB.

iconju
07.12.2009. @ 23:00 #92920af0

jel se uz ovu karticu dobija dirt 2 ili je to samo neka demo verzija?

ziks
09.12.2009. @ 16:25 #3f39365e

Koliko sam ja informisan dobija se dirt2 code, posto tada kada su pustene u prodaju, igrica jos nije bila izasla. Valjda, mozda :) Uglavnom nije DEMO, to 100% sam siguran

jupiter
10.12.2009. @ 18:01 #c74d4cc4

zar nije bolje uzeti xbox 360 nego ovu graficku kartu sa xboxsom igram sve najnovije igre i svaka igrica koja izlazi za komp izlazi i za xbox360 cak za xbox izlazi i crysis 2

ZELJKO
16.12.2009. @ 01:48 #6065fabf

KOLIKO TROSI OVA KARTICA . NABAVICU AMD ATHLON II 930 X4 I OVU KARTICU.DALI CE BITI DOVOLJNO OCZ NAPAJANJE OD 500 W. +:PERFORMANSE -:CIJENA

Dragan
16.12.2009. @ 09:45 #53303169

Troši manje nego 4850, 500W će biti više nego dovoljno za tvoju konfiguraciju.

fdhg
13.01.2010. @ 12:10 #f67664c2

jel bucna?

gg
25.01.2010. @ 20:13 #e75a98c8

Asus je keva, pogledajte razliku u ceni od ostalih proizvodjaca. Ne verujem da dobijate nesto vise za te pare, ali asus je asus :D. Znam da ja ne bih dao 35 evra vise, al dobro. Da je 15 vise, dao bih za asusica.

iconja
31.01.2010. @ 23:54 #635598cf

kupio sam je pre nedelju dana u DIRT-u 2 sve u max. temp dostize 85C a ventilator radi na 35% jel to normalno ili bi trebalo da temp. bude niza?

Stefan
02.02.2010. @ 21:50 #be71b480

Kad bi bila barem 170 max 190e +:Extra grafa

stefan
02.02.2010. @ 21:52 #fc55c513

jel bi mogli da mi preporucite neku grafu da bude jaka obavezno da je 1gb da joj cena bude max 180e

Ivan
03.02.2010. @ 10:20 #e19201c5

Imaš za 135e 5770 koja je odlična, ako hoćeš, jaču strpi se skupi malo više para, sačekaj malo da padnu cene i uzmi sapphire 5850 (koja je odlična i nema nikakve razlike u odnosu na Asus osim nalepnice, a cena je u startu 35e manja) za oko 200e. +:Za Stefana

Nikola
17.02.2010. @ 12:55 #60c9e461

Imam trenutno maticnu plocu msi 790fx-gd70,napajanje chieftec cft-650-14CS 650W,procesor amd phenom II x4 965be pa me zanima da li bi dobro dosla ova grafika uz konfiguraciju.i takodje da li bi mi trebalo novo napajanje i koje? +:extra grafa

Mitar
17.02.2010. @ 13:03 #70f90916

Odlično bi se uklopila. Sa tim napajanjem možeš i cros fire sa ovim karticama, to je odlično napajanje. +:Za Nikolu

Ky-Kiske
10.03.2010. @ 14:30 #f346dae6

ipak Asusu i IME kosta...msm da je bolje sacekati da padnu cene jer je 262 samo za grafu mnogo

Sale
20.03.2010. @ 17:07 #bbc15f8b

Asus je majka. Auto kontrola napona mnogo znaci. To ostali nemaju. Sto se tice stabilnosti uradu, pregrevanja, tu je Safir dosta dobar za manje pare. MSI je izgleda pao, a Nvidia pretera s cenom. Tako na kraju ostade Vam samo ATI!

lazar
30.03.2010. @ 13:08 #1ca1ed3a

dvoumim se izmedju ove graficke karte i sapphireovog modela toxic potrebna mi je pomoc posto sam u dilemi koju uzeti konfiguracija mi je intel core 2 e6600 2.8 asus comando ploca i 4 gb rama prosla kartica mi je bila 3850 asus a m treba mi jaca graf posto mi je mon 26 incha please help!

Somi
10.04.2010. @ 01:29 #b4bdf85a

Ljudi jel moze ovo da tera sve na nigh na Asus p5ql/epu pentium dual core 2.66,2giga ddr2 800 i 450 napajanje?

za Somija
03.05.2010. @ 13:44 #92be1ed4

ma moze, i ja imam slicnu konfigraciju sa ovom grafickom, cak i slabiji procesor AMD 4400+ i kloknut na 2,7GHz....neko ce ti reci da ti treba procesor od bar 3GHz da bi mogao da joj koristis pun potencijal al kod mene sve ide na high i nista mi ne stuca..tako da nemas brige.. ps. ako si klokovao procesor, onda si na konju... za igre ti i nije toliko bitan jak procesor koliko je graficka bitna

Somi
04.05.2010. @ 02:24 #f6696c86

Hvala na odgovoru..P.S.Radi klokovan na 2.8..Fino bez pardona :)

vemax
17.05.2010. @ 19:33 #68687fd0

a kaka je ova grafa u odnosu na sapphire-ovu radeon 5850 1gb

Sale
18.05.2010. @ 11:09 #43519dee

Ako je istog ovakvog izgleda, odnosno referentna, jedina moguća razlika je u garanciji, ostalo je sve isto.

Peki
11.06.2010. @ 13:34 #23760c1e

Lazare, uzmi ovu grafu i ne razmisljaj ni sekund.

Djole
29.06.2010. @ 15:42 #144a906f

Jel su preformanse ove ovog ovde modela iste kao i preformanse Sapphire Radeon HD 5850 1GB GDDR5?? iskren odgovor!

Djole!
29.06.2010. @ 15:48 #4ae368b5

malopre sam video komentar nije istog izgleda evo ga link pa vidite kako izgledawww.itsvet.com/proizvod/sapphire-radeon-hd-5850-1gb-gddr5/compcompvga/130/1819 i odgovorite mi na moj komentar ispod ovog

Djole
30.06.2010. @ 12:06 #9a78fba8

Koja je jaca ova graficka ili gtx 285?

laki
09.10.2010. @ 09:16 #0de1efe5

jaca je owa i to za oko 40% a plus podrzawa dx11...u swakom slucaju gtx 285 je neisplatiwa kupowina sad...

BR1cK
01.12.2010. @ 14:37 #8a571f66

@ Djole meni puno bolja GTX285,sam nema podrsku za DX11 ali opet bolja GTX285

mare
14.05.2014. @ 00:01 #2a602409

jel bolja 5850 ili 6850 toxic oc verzija? Hvala unapred :)

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan