Ovo je prva single gpu karta sa 2gb ram memorijom.
nije prva i pre ovoga su imale verzije 4870..4890 TOXIC OD SAPPHIRA SA 2GB MEMORIJOM...I IMA JOS DOSTA MODELA ...GUGLAJ MALO I VIDECES :) -:mnogo za grafu sa jednim gpu :(
U pravu si ali prava kod nas koliko znam 4870 2gb nije bila kod nas mozda gresim.
nije prva a 4870 (single ne 4870x2) nema sa 2 gb....postoji gtx285 2 gb (single gpu) i 4890 saphire vapor x 2 gb to je to...
da li se ova graficka jako greje i da li je bucna..???xvala u napred!:)
jeste, jako je bucna ako iz nje vadis maximum +:za mikia -:za mikia
Danas sam ubacio ovu graficku u jedan vrhunski gamer kompjuter,ali msm da je to cisto preterivanje
nema se šta puno reći, najbolja grafika na svetu, kad kažem najbolja, mislim na cena / performanse / potrošena struja / ...... +:najbolji single gpu trenutno... -:nema mane trenutno
Najbolji single GPU? Šta si ti zgutao... pored GTX580 ova karta nema šta da traži...
hahahaha od ovoga je i 6870 bolja,a da ne spominjem 6950 i 6970 od radeona a sto se tice nvidie gtx570 i gtx 580,pa cak i novodolazeca gtx 560 ce je pregaziti...... a ovoj je pocetna cena 499e i neki tvrde da je najbolja kupovina :)))
6870 nije bolja od ove, poenta ove kartice je u 6 mini displeja koje ima, odnosno istovremeno povezivanje na 6 monitora, otuda i ova cena.
pa je tebi to sto se moze prikazivati na 6 monitora,potpuno opravdana ova cena ??? a kome treba 6 monitora ? daj ne glupiraj se molim te.. a sto se tice 6870 znam da nije,al nije mnogo ni gora,pogledaj testove razlika je u max 4-5 fps