logo
alexa

Asus Radeon HD 6850 1GB GDDR5 EAH6850 DC/2DIS/1GD5

31.10.2010. @ 03:39   #Komentar #Grafička karta #Asus

Za 18.200 din Palit GTX 460 1GB Sonic,koja je def bolja....

56 komentara

alexa
01.11.2010. @ 02:24 #1919397b

Objasni Vlasto??

Dzoni
01.11.2010. @ 04:04 #031fc2de

POgledaj malo testove,6850 je uglavnom 20% brzi od geforce 460.I ja sam prvo hteo da kupim 460 al reko ajd da sacekam ovu i dobro je sto sam sacekao.

alexa
01.11.2010. @ 14:56 #0cfbb43a

Prvo,testovi se razlikuju(пола је fаке),zavisno od pristrasnosti predpostavljam,pogledaj jos koji..realno,6850 je brzi od GTX 460,ali ne od modela 1Gb sa kojim je u ceni trenutno.A da ne duzim,danas je izasao Svet Kompjutera i tamo imas test od Asusa i Sapphira 6850, pa tumaci sta je pisac hteo reci....

Dzoni
01.11.2010. @ 23:34 #86dd56da

Pregledao sam nekoliko testova i u svima je brzi dosta i od 460 1 gb modela a da ne pricam sto svaka 6850 se overklokujke odlicno do perfmormansi 6870.Kupujem za neki dan u svakom slucaju.A kakav svet kompjutera pored toliko profi stranih sajtova..nemoj me zasmejavati.Idi na Guru3D npr pa vidi.

Mario
02.11.2010. @ 01:54 #76b5627c

Alex ako si normalan preko ovoga da uzmes 460 ti nisi normalan... mnogo je bolja 6850.. tehnologija podrzavanja, drajveri, potrosnja, velicina... sve... ako ti smeta 2 frejma na 2560x1600... onda si smjesan cojek... +:brutalna je

alex
02.11.2010. @ 03:25 #9bb2b3e3

Nemate pojma... test na Guru3D sam procitao jos 22.10. bio je prvi na tu temu,a komsa mi je vec uzeo 6870,u istoj masini bolja je od gtx 460 10%. A sto se tice sveta kompjutera,svaki komentar je suvisan,ali kada vec neko ceni tamo neki 'strani sajt' kao provereni bench,cisto da zna i ovo: SK postoji kao IT casopis skoro 30 god i u njihovoj redakciji ima ljudi koji hardware testiraju jos od pre nogo sto su se neki od vas rodili.. A licno verujem samo svojim ocima i 6850 je (pre)skup, trenutno...

laki
02.11.2010. @ 14:05 #4d193557

gtx 460 1gb je najbolja Nvidina kupovina i to je cinjenica...ali ova graficka je za par frejmova brza od gtx 460 1gb i plus uzmimo u obzir da se u owom slucaju radi o asusu...asusov primerak gtx 460 je cenom daleko jaci od ostalih proizvodjaca i iznosi 232 eura (kad vec poredimo asus)...za te pare mozes da uzmes asusovu 6870 koja je daleko bolja od gtx 460,a mozes da uzimes i sapphire i da ustedis 40 eura a dobijes graficku koja je u rangu sa gtx 470...nisam fan AMD-a vise volim Nvidiu ali sam samo realan...

alexa
02.11.2010. @ 14:44 #87f5f212

Pa trenutno su svi modeli 6850 priblizni sa cenom,Asus je samo malo skuplji,pa je i najbolja kupovina.. A ja samo kazem, da se za tu lovu,sada moze uzeti GTX 460 1Gb (Gainward,Palit oko 18000din i Gigabyte koji malo skuplji). Mozda niste ispratili pad cena oba modela GTX 460... GTX460 768 moze da se nadje i za ispod 15000 din

laki
02.11.2010. @ 21:27 #2622cf8e

sto se mene tice na IT svet udjem jedno 10 puta dnevno i redovno pratim sta se desava i nijedna sitnica ne moze da mi promakne tako da sam uocio i pade cena koji nije u potpunosti ispostovan...obecano je da bi najjeftinije gtx 460 1gb trebale da padnu na 140 eura kako bi se nvidia suprostavila AMD-ovoj 6800 seriji...a gtx 460 768 mb je dosta losija od ove...a kad pogledas ti najjeftini modeli su Palit i Gainward...na nasem trzistu je gainward totalno nepouzdan iz razloga sto je mnogo gainwardowih modela reparirano sto znaci vraceno sa servisa i prodaje se kao nova a iz palita treba uzimati samo Sonic platinum kao i GS i Gs-ghl iz gainwarda, a ovo je ipak asus...ovo je siguran kvalitet sa boljim performansama,pa ti vidi sta je isplativije...

Alexa
02.11.2010. @ 21:49 #d21adc15

Pocinjem da se tripujem da ovde pisemo ja i jos "jedan".. O cemu sad' ti..pa ko jos uzme karticu i igra na njoj 5 ili 10god? Godinu-dve i nova,a za to vreme je svaka u garanciji,sta me briga ako je losa,vratim je.. Meni je samo krivo sto sam prodao 5850 pre mesec dana,misleci da ce ove nove biti puuno mocnije.. jednom reclju,nisam zadovoljan. A i IT svet ti kasni sa promenama na trzistu po par dana,nekada i celu nedelju... ;)

Ljuba
03.11.2010. @ 12:36 #913c0fb3

Ova grafička jeste bolja od 4890 oko 30%, ali tebi na 1680x1050 sa 4890 sve radi bez problema, tako da što se performansi tiče nemaš nekog razloga. E sad ako hoćeš DX11, karticu koja se manje greje, manje troši struje, koja je dosta tiša, koja se odlično klokuje, onda menjaj +:Za Dejana

Oblivion
05.11.2010. @ 21:48 #e6a08ad9

6850 je mnogo bolja kartica od one koju je naslijedila a to je 5770. Definitivno nisi trebao prodavati 5850 jer će ta kartica da bude veoma dobra još duži vremenski period... Najveća prednost serije 6xxx u odnosu na 5xxx ogleda se u teselaciji i anistropic filtering-u i kao takve predstavljaju bolji izbor čak i da nemaju nižu cijenu...

laki
09.11.2010. @ 21:30 #5e1f2d61

pise ti gore u kojim radnjama ima...

FReey
14.11.2010. @ 17:22 #c5b429bb

Da li mogu da se stawe 2 owe azdahe na ASUS Crosshair IV Formulu????

laki
14.11.2010. @ 18:39 #65eca2ab

mogu i radice na 16X...

Milan
15.11.2010. @ 01:59 #990decf2

Grafika odvaljuje sa jako niskom temperaturom,clock je stigao nivo kod mene na 1070 MHz i meni dosta!Sto se tice 460 i 6850 shvatite da je 6850 novija tehnologija i brza za oko 10% od 460 i to 1GB koja ima isto 256bita.O 192Bita necemo ni pricati.Tako da je ovo trenutno za zgrabiti.Moze i jeftiniji proiyvodjac nebitno je saphir je odlican.Poozzz! +:ALL IN ONE -:AMA BASH NISTA!

alexa
16.11.2010. @ 16:41 #278aaefc

Koji napon na 1070MHz?

Z1021
17.11.2010. @ 17:15 #43a3baa9

ASUS Radeon HD 6850 1GB GDDR5 EAH6850 DC/2DIS/1GD5 ili GIGABYTE GeForce GTX 460 1GB GDDR5 GV-N460OC-1GI Koju od ove dve kartice da uzem? cena je slicna, ali se bas ne razumem puno..

laki
17.11.2010. @ 17:47 #849466a0

6850 je best buy samo bi ti ja preporucio gigabyte jer je jeftinija 25 eura i ima 2 kulera...u svakom slucaju neces pogresiti koju god da uzmes...gtx 460 1gb je takodje jako dobra i isplativa kartica ali za 150 eura imas 6850...po performansama su tu negde ali ipak 6850 gigabyte je jeftinija za 30 eura od gtx 460 a jedino sto neces imati je physx ali ajde sad da budemo realni koliko igrica ima sa kvalitetnom fizikom koja ne vuce samo fps nego stvarno nesto i radi...mozda jedino mafia 2 i batman arkham asylum...tako da 6850 ti je moja preporuka!

aco
29.11.2010. @ 09:31 #d3a321c3

da li je bolje kupiti ovu ili nvidia gtx 460??

Oblivion
04.12.2010. @ 00:09 #58846ef8

Ja bih lično kupio GTX 460 1GB ali ovo je subjektivno mišljenje... Objektivno su veoma slične.

tb
04.12.2010. @ 13:57 #022fc6b7

Po ovoj ceni pre bih kupio 6850, 460 je odlicna karta ali ova 6850 za ove pare je bestbuy.

Bojan
08.12.2010. @ 14:54 #eaea2787

Nema je trenutno nigde....ako neko ima informaciju gde moze da se nadje, neka ostavi poruku.

shomi
22.12.2010. @ 08:26 #b9f3bacc

ljudi zasto ova karta kosta 160E a 5850 250? Je li razlika u performansama bas tolika? I kakva je u odnosu na 460 1GB, slicne su cene?

Darko
22.12.2010. @ 11:54 #6daca74e

Zato što je jeftinija za proizvodnju, 5850 je maksimum bolja do 10% od 6850. 6850 je trenutno best buy.

srki
26.12.2010. @ 02:25 #350a7a78

140w na 100% Tera sve na ultra high na 1900x1080 Odusevljen sam

neupućeni
11.01.2011. @ 11:18 #c14ef334

dali moze 2.1 na foxconn a6vmx plocu pci express 16? +:koja je razlika izmedju pci express 2.1 i 2.0 -:hvala unapred na odgovoru

sale
13.01.2011. @ 17:20 #f99cea32

pozdrav svima! kupio sam TV led 3D i imao bih potrebu za dobrom karicom koja bi mogla da tera filmove u tom formatu u full HD rezimu,kako bih dobio i te efekte na TV uredjaju.Po vasem misljenju koja bi kartica bila optimalo dobra za tako nesto?

sale
13.01.2011. @ 19:55 #e0db3df3

pozdrav svima! kupio sam TV led 3D i imao bih potrebu za dobrom karicom koja bi mogla da tera filmove u tom formatu u full HD rezimu,kako bih dobio i te efekte na TV uredjaju.Po vasem misljenju koja bi kartica bila optimalo dobra za tako nesto?

sale
13.01.2011. @ 23:34 #42124d8a

pozdrav svima! kupio sam TV led 3D i imao bih potrebu za dobrom karicom koja bi mogla da tera filmove u tom formatu u full HD rezimu,kako bih dobio i te efekte na TV uredjaju.Po vasem misljenju koja bi kartica bila optimalo dobra za tako nesto?

Nikolaj
24.01.2011. @ 12:20 #c7f38a6f

Sale mislim da ce ova da ti zavrsi posao, cak mnogo slabija kartica moze da tera blu ray filmove na 1080p rezeluciji, 3d filmovi mogu da se puste bilo kojim blu ray uredjajem jer zapravo to je samo 3d tehnologija a ostalo je isto kao i klasican blu ray film... Mislim da ne trazi preteranu grafiku iako je 3d mislim da treba dualcore procesor a ostalo ne treba nista specijalno, samo da je kartica novijeg datuma tj directx 10 i 11....pozzzz

Nikolaj
24.01.2011. @ 12:28 #566cec8c

Miki konfa ti je ok i mozes iz obe kartice max da izvuces to 100% za neke jace ne znam moras nekog drugog da pitas, moj drug ima grafu 280gtx na intel quad 9400 nije klokovan i lepo mu radi sve zivo, ova karta je novija tehnologija u odnosu 280 isto kao i tvoj procesor u odnosu na q9400 tako da opusteno a ja bi ti preporucio amd kad vec imas amd platformu.. procesor ti je jaci od mog sto se tice trenutnog gejminga, meni vise treba za rendering a uzecu ovu grafu jer se dobro amd pokazao za 3dsmax u frejmovima... +:@evo i za mikija

mića
04.02.2011. @ 21:15 #49c54ca4

razmišljam da li da uzmem ovu ili gtx 460.odprilike su tu negde po performansama.do sada sam uvek imao nvidia kartice i nikad nisam imao problema,ali sada ću da uzmem onu koja manje troši i manje se greje(zbog kućišta i napajanja).pa šta mi preporučujete?

stefon
08.02.2011. @ 15:49 #9ffc93dd

Cela 6xxx serija trosi izuzetno malo. 130 w u full load-u !!! Ako hoces hladnu karticu onda uzmi Gtx 460 hawk tallon attack...

skefi
10.02.2011. @ 16:35 #d6d34ba8

radeon 6850 ili gtx 460 uzimam konfig ovakav 4gb ddr3 six core amd 3.2 ghz i maticna asus IV formula zanima me jel ona ima SLI ili CROSSFIRE posto nigde ne pise i jo sgrafa fali sa njom se dvoumim hvala

Nikolaj
11.02.2011. @ 10:17 #e1feac26

Mico trenutno najmanje trosi ova kartica i najmenje se greje ako uporedis sa nvidiom (ovaj rang kartice), ja cu da uzmem za 2-3 meseca ati 100% merkam ovu, ali merkam i 6870 i 5850 toxic, sve malo trose i sve su relativno hladne, dosta hladnije od nvidie.. Ja sam u dilemi zbog 3ds maxa, necu menjati grafu 5godina jer nisam neki gejmer a ko je gejmer neka ide sa grafama u ovom cenovnom rangu jer za 2-3 godine izadje neka povoljnija varijanta koja je duplo jaca od predhodne... nemojte kupovati ekstremne serije tipa 6950 itd jer je gubljenje novca... pozzz

mića
15.02.2011. @ 13:59 #bdcb22f4

radila mi je dobro cela 3 dana.počele su da se pojavljuju neke isptekidane linuje po displeju i to ne samo u windiwsu nego i u biosu.vratim moju staru nvidiju 9600gt i ona radi bez greške.naravno drajvere sam deinstalirao i instalirao odgovarajuće.sad da li sam ja toliki maler da mi zapadne loš primerak ili sam nešto loše uradio-ne znam.u svakom slučaju nosiću je u servis.

giga
19.02.2011. @ 16:25 #95a29a14

@mićo, nisi nista lose uradio, zapao ti je primerak sa pokvarenom memorijom i to ne moze da se popravi. Treba da znas da je nastupio na snagu novi zakon o zastiti kupca i to iskoristi.Znaci, zameni karticu sa istom takvom ili uz doplatu sa drugom ili nak ti vrate pare. Znaci ne moj da je nosis u servis, zamena ili pare. +:ako ubodes dobru, onda je best buy -:ima losih primeraka

mića
19.02.2011. @ 16:32 #f78bdcc7

giga ,hvala ti,zamenio sam je,ali sam ovaj put uzeo gtx 460,za svaki slučaj

alexa
20.02.2011. @ 13:15 #13b9f033

na 1.2v 1000/4400MHz

srki
26.02.2011. @ 19:05 #f7c0afd6

Odlicna grafa imam je 3 meseca, ne cuje se a tera sve u fullu na 1080p rezoluciji :) Ne prelazi 65 stepeni iako su svi detalji u igrama na ultra :) moze se klokovati ali za sad nema potrebe:) Kupujte dok ima,moju sam kupio u duocomu +:Odlicna -:nema a ne verujem da ce ih biti (ASUS)

simke
04.03.2011. @ 11:38 #86fe9cf0

koja joj je ocena u win 7?

alexa
07.03.2011. @ 01:57 #e24d34f7

7.8

baja
14.04.2011. @ 21:26 #c4149a8f

to sto windows daje ocenu to u opste nije merodavno,npr za moju matoru GF9600 GT daje ocenu 7,0 a graficka je stara ko biblija,tako da batalite te glupe Windows 7 ocene.

Vaskaduzea
28.08.2011. @ 14:07 #728add2b

zeleo bih da kupim ovu graficku ili gtx465 , ako bih mogao radije bih ovu . ali imam pitanje: da li bih mogao ovu graficku da stavim na PSU of 600w ? znam da je minimum za ovu 500w ali ne znam da li bi radila punom brzinom ?

skefi
06.10.2011. @ 10:15 #b592b831

jel ovo direct cu II graficka??? +:pitanje hitno

urke
01.12.2011. @ 20:04 #ff9fe24f

Da li je bolja ova ili GIGABYTE Radeon HD 6850? +:pitanje

djole
12.01.2012. @ 00:38 #bcb114c4

Jel moze da radi normalno sa LC POWER 600W LC600H-12 V2.31 12CM FAN?

sone
23.01.2012. @ 09:58 #d63f7744

da li se vise isplati uzeti 2 ove kartice za crossfire ili uzeti neku bolju?

vitali
24.02.2012. @ 20:16 #32da3c74

Isplati se i to kako, za manje od 30k dobijas 512bita interfejsa i 2g memorije.

Dimke
19.03.2012. @ 09:12 #66f460a4

Evo ja sam pre neki dan upario ove 2 u crosFire i moram da kazem da mi je moj i5 760 u knap da bih se reklo da to radi kako valja. Temp odlicne neidu preko 60!!! Modeli Radeon HD 6850 1GB GDDR5 EAH6850 DC/2DIS/1GD5 oznaka V2 to kao neka druga serija ili sta god, sve to ide na 750 w termal take bez problema oc na obe preko Owerdrive-a na 850 nisam preterivo zbog cross-a no kako bilo karte rade savrsheno... Svasta sam im radio jednostavno sve guraju na fulll po meni bolje nego 1 6950... Ps u nekim igrama nece biti velikog busta uglavno u strategijama i slicnim... ZA FPS igre odlican set up pazite na CPU minimum je neki sa 4 jezgra iz gornjeg doma dali intel ili amd svejedno...poz! -:malo kuler bucniji

ivan
22.07.2012. @ 17:20 #fe652f74

Za ove pare ima mocnija 6870. -:preskupa

HAL9000
06.10.2012. @ 01:04 #80d62ebf

Slucajno usao ovde posle 2 meseca da pogledam cene i ne mogu da verujem... Za 100 e ima ati 7700 koja je pojacana novim drajverima i prestize ovu karticu polako u performansama. Kakav monopol...skoro 150 e.Uzas... +:ANTIKVITET PO VISOKOJ CENI -:CENA BOLESNO VISOKA!!!

maxa
15.12.2012. @ 01:30 #8a14477c

ma kakav 7770 i 6870 za samo 10 eura vise imas 7850 babaroga grafa imam je:)) i prodajem 5770cf

stefan
31.12.2012. @ 15:58 #a264683c

Imam ovu graficku vec godinu dana i mogu reci da sam po prilicno zadovoljan, za sad nikad nije seckala. Igrao sam na njoj Cryisis 2, GTA 4, COD BO2, NBA 2K13, PES 2013 , Metro 2033, NFS Hot Pursuit i nikad nije seckala ali ni jednom :D Topla preoruka.

mare
15.05.2014. @ 14:12 #6de8704f

msi cyclone 6850 power edition je zmaj :)

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan