logo
Nikola

Asus Radeon HD 6850 1GB GDDR5 EAH6850 DC/2DIS/1GD5/V2

27.01.2011. @ 15:19   #Komentar #Grafička karta #Asus

ako nekog buni,razlika izmedju ovog i gotovo istog modela,nisam siguran ali msm da je razlika u kondenzatorima,aluminijumskim jezgrima i jos nekim stvarima koji sluze za napon,cini mi se da ovaj model ima bolje komponente,al ko ce to da uoci pri radu...

53 komentara

kefi
09.02.2011. @ 12:39 #e78457cc

momci molim vas pomozite mi kupujem ceo nov komp tj ne kupujem kuciste od 30% cene ko zna gde nego sklapam imam dilemu veliku oko graficke a ocu da se obezbedim uzeci 2,3 gb rama jer mi nije od xp 64bita procesor x4 3 ghz verovatno i jos maticna i graficka m i fale -:MOLIM VAS

Aldo
12.02.2011. @ 10:14 #830e1a3b

Nikola, rekao si veliku istinu i poruku onima kojim se zanose specijalnim testovima, koja sa nama nemaju veze. Da, suština je u tome: " Ko će to da primite u radu". Ljudsko oko je nesavršeno, a ni druga mu čala (recimo "zdravago razuma" nisu baš razvijena. Ali, postoji divan odnos prema novcu - lako se baca u džepove hardverske mafije. Šta je to revolucionarno u grafici, da bi grafička koštala 130 hiljada dinara. Klinci pišu i dive joj se i kupiće je za svoje "igrice". Zavisi šta im tata radi. Ne verujem da prodaje knjige.

mare
14.04.2011. @ 09:18 #c155d64d

jedina razlika u ovom i modelu v1 je sto ovaj ima 2 6-topinska konektora za napajanje kartica do verzija v1 ima samo jedan konektor +:Extra kartica za ove pare

Nikola
17.04.2011. @ 13:36 #095dc2cb

@mare, u pravu si,kartica zahteva 2 6-pinska konektora,i sacinjena je od kvalitetnih komponenti,kad se ove dve stvari spoje,trebalo bi da ima vece OC mogucnosti.pozz

Luka
29.04.2011. @ 00:21 #f3ad42fd

Imam Sapphire 5770 i napajanje Cooler Master 500w,a grafu hocu da menjam za ovu ili nVidia GTX 460,pa me zanima koja mi se vise isplati i da li je napajanje dovoljno? Pozz svima i hvala unapred :D

Nikola
29.04.2011. @ 12:02 #57b3199c

najbolja kupovina bi ti bila Sapphire HD5850 Xtrime koja kosta 137e jeftinija je i od GTX460 i od ove,i jos je i po perofmansama bolja ,tako da nema bolje kupovine,i napajanje bi moglo da izgura,znaci najbolje kupi tu HD5850,sto se GTX460 HD6850 tice tu su negde po performansama uglavnom je GTX460 za nijansu bolja,u svakom slucaju bilo koju od te 3 karte bi moglo da izgura to tvoje napajanje.pozz

Marko
29.04.2011. @ 13:47 #332ccc23

GTX 460, 5850 i 6850 su vrlo slične kartice i nijanse su u pitanju u pogledu jačine istih, jedina veća razlika je potrošnji, 6850 troši oko 115W, 5850 oko 150W i GTX 460 oko 160W. Ja bi iskreno išao na 6850, mada sve zavisi koliko imaš para na raspolaganju, sve tri mogu na 500W napajanje, ali ako uzimaš GTX 460/5850 ne preporučujem ti overklokovanje.

sob
02.05.2011. @ 13:25 #ae250a40

da li neko zna da li ova kartica moze da se iskoristi za adobe premiere cs5 ili je obavezna njihova lista podrzanih kartica za GPU ubrzanje +:pitanje

Bane
23.05.2011. @ 19:18 #c4da79df

Ne znam za nju ali ja u premieru cs5 radim sa integrisanom ati 4290. Doduse ne znam sta ti radis ja sam samo obradjivao kucni video sa letovanja. Sa ovom je sigurno mnogoooooo bolje raditi. +:odgovor

bane
23.05.2011. @ 19:22 #72c6fc02

Ispravka predhodene poruke radio sam u cs4 cs5 nisam uspeo da instaliram

sob
05.06.2011. @ 11:30 #38b0da2b

postoji opcija da ukljucis gpu ubrzanje, onda program moze da proguta mnogo vise filtera, da odradi mnogo zahtevniju obradu bez da opterecuje procesor toliko, ali to je moguce samo sa odredjenim karticama, i ja imam integrisanu 4290 ali ona za to ne moze da posluzi, cak mislim da nijedna radeon nije na listi

Uros
21.06.2011. @ 20:52 #d3e952d9

jel moze na 460W ja bi zeleo da je uzmem?

zdravo svima
07.07.2011. @ 23:48 #bc857edc

EL MOZE NA OVOJ GRAFICKOJ KARTI DA SE GLEDA FILM BETMEN DARK KNIGHT? +:imam samo jedno pitanje nisam jos uvek kupio -:imam samo jedno pitanje nisam jos uvek kupio

Sicons
20.07.2011. @ 04:08 #b2239189

Da li se ova kartica dosta razlikuje u odnosu na radeon HD 6870 i gtx560? da znam da li ima svrhe bacati pare na nesto u odnosu na ovu ako su dosta bolje kartice?

cao svima
25.08.2011. @ 17:15 #b05dc394

@zdravo svima: moze samo TS verzija tog filma. Kada budes kupovao, trazi TS verziju obavezno.

gaja
23.09.2011. @ 09:41 #2527fd0d

Da li posto ova kartica ima 2 * 6-pinsko napajanje, mora da npr. kupim napajanje koje ima 2 sestopinca ili bi mogla da radi i sa jednim ukljucenim u nju? Koja je razlika? Hvala

mare
26.10.2011. @ 10:24 #1e893693

ima dva 6-pinska ulaza ali uz samu karticu dobijes dva kablica kako bi ih nakacio na molex-e mada je preporucljivo da ti napajanje ima makar jedan 6-pinski konektor....

Alexa
30.10.2011. @ 23:50 #7c3a6ef0

Najkrace receno, 6790 koristi „škart“ Barts GPU-ova...i jos plus, trosi vise stuje od 6850.

zex
16.11.2011. @ 12:13 #33555a96

Dobio sam uz ovu karticu dva prikljucka 6-pinska. iz tog jednog 6-pinskog prikljucka koji se utace u carticu izlaze po dva prilkljucka za sturju, ista muski takozvani. ne razumem kako dva prikljucka na jednom 6-pinskom ulazu. Ako sve treba da se poveze onda 4 strujan kabla treba da ide u karticu sto je suludo!! Ima li neko resenje PLS

Darko
16.11.2011. @ 12:30 #0743b5f1

Ti priključci su ti potrebni ako ti napajanje ne poseduje 6-pin kablove za grafičku, svako napajanje ima bar jedan 6-pin priključak za grafičku. Dva 4-pin priključka napajaju jedan od 6-pin priključak, samo sve to poveži i nema problema.

zex
16.11.2011. @ 20:02 #d1fc6ddd

:-( sad moram i novo napajanje da kupim, ovo ima 3 izlaza a toliko mi i treba za HDD i DVD. Hvala Darko

Stara Baka
17.11.2011. @ 20:37 #9314002f

Probaj da prikačiš jedan konektor, po netu vidim da ljudima radi i tako - što je i logično s obzirom da je kartica relativno mali potrošač (do 150W svakako). Naravno, ako je ne overklokuješ

Petar
22.11.2011. @ 16:28 #9656a83e

jel bolja ova, ili sapphire vapor-x, razlika je 3-5e

Miloš
28.11.2011. @ 19:39 #245c2abb

Čuo sam i načitao se po forumima, nahvališe ovaj Asus Radeon... Ova će biti moja sledeće nedelje. Znači sedma. Bolja je i od ovih: 1. SAPPHIRE Radeon HD 6850 1GB GDDR5 2. POWERCOLOR Radeon HD 6850 1GB GDDR5 3. LEADTEK GeForce GTX 560 1GB GDDR5 4. GAINWARD GeForce GTX 460 1GB GDDR5 GTX460-1024-DUALDVI-HDMI-GS 5. GAINWARD GeForce GTX 550 1GB GDDR5 GTX550TI-1024-DVI-HDMI-GS 6. GIGABYTE Radeon HD 6850 1GB GDDR5 GV-R685D5-1GD-B 7. ASUS Radeon HD 6850 1GB GDDR5 EAH6850 DC/2DIS/1GD5/V2

Dragan
09.02.2012. @ 19:19 #88e9c9be

sve radeon 6850 su iste, samo je razlika u hladjenju i neke su fabricki oc, eto da se zna :D

igor
19.02.2012. @ 11:28 #a5207da9

Pomoc uzeo bih dve ove imam napajanje corsair 750w professional citao sam da treba minimum 700w za dve 6850 ali ova v2 verzija trazi dva sestopinska po grafi isto kao 6870 u dilemi sam jer dve 6870 traze 900w! a dve 6850 mslim na prvu verziju ona ima samo jedan sestopinski konekror i dovoljno je napajanje 700w za dve 6850 u crossfire sta da radim?!!da kupim napajanje od 1000w ili da stavim dve 6850 v2 na ovo 750w sto imam u dilemi sam jer 6870 je skuplja za samo 20evra ali me zeza napajanje!!!!!???

Marko
20.02.2012. @ 13:03 #46a9fb69

Za dve 6870 ti je dovoljno 700W (jedna ne prelazi potrošnju od 150W), a za dve 6850 ti je sasvim dovoljno 650W (jedna ne prelazi 130W).

igor
22.02.2012. @ 19:03 #70199e54

support.asus.com/PowerSupply.aspx?SLanguage=en

Mathori
03.03.2012. @ 13:16 #984ea841

Koji su limiti ove kartice za GPU i MEM...Da li je neko stavljao hladnjake na memoriju i naponsku jedinicu...koliko je dobro lapovan hladnjak/pipe...

ivan
06.03.2012. @ 22:21 #a9ebff67

Ljudi ja neznam koja je bolja 6850 ili 6870 ja mislim da je 6870 brza zato sto podrzava 6 monitora a 6850 3 inace nema razlike u igricama po meni....?

Mirko
07.03.2012. @ 09:59 #74cd68f0

6870 je jača kartica a jedna i druga podržavaju isti broj monitora..

Djo87
08.03.2012. @ 23:33 #9f1893e2

Ja sam imao prinudni prelaz sa 5770 na ovu karticu, i mogu reci da mi nije nimalo krivo zbog toga. Na mojoj rezoluciji 1680x1050 je savrsena, Crysis pokusao samo da vidim FPS, na dx10, sa 8xAA nema da secne (prvih nekoliko nivoa doduse). I ostale igre rade savrseno. Klokovanje, takodje, 960/1175, bez diranja napona, verovatno moze jos koji MHz, ali nema poente. Inace klokovana je brza jos nekih 20ak posto. Ja je drzim neklokovanu jer nemam potrebe trenutno za tim. Probao sam je i kod druga na full HD rezoluciji, ma poezija, negde malo smanjimo AA (ionako vise od 2xAA je po meni k....nje). Znaci verujem da ce 80 posto ljudi biti zadovoljno ovom karticom, narocito kad joj padne cena (ako joj padne, posto nisam siguran da ce 7xxx serija uspeti da je obori znacajano, verujem da ce pre ovi nasi da svirnu cene 7xxx seriji dok se e proda 6xxx serija). Ali trenutno verujem da je ovo dobra kupovina, za sve koji ne bulje dok igraju u FPS brojace (mada nije da nema sta da pokaze i tu). +:Odlicna kartica -:Tesko je na nju muvati ribe...

Cuki
18.03.2012. @ 18:03 #c6c7fab4

Kupujem 6850, imam asusovu plocu pa bih uzeo ASUS 6850... Da li neko moze da mi napishe koje su mu temperature GPU i MEMIO u full loud-u, odnosno posle duzeg igranja neke jake igre.... Dvoumim se izmedju VTX3D ili ove ASUS.... Cuo sam da je VTX3d najtisha i najhladnija od 6850..... +:Best buy, vrhunska grafika

Dimke
21.03.2012. @ 09:49 #fa8a128c

Odlicna karta ja je drzim na 850, temp na 45% neidu preko 60 C gura sve sem Metro 2033 Lost planet2 itd igram se na 24 inca monitoru to je malo vece opterecenje za nju verujem da se na 22 igra ok s njom, imo sam i gtx560ti karte i jacu su podosta od ove ali za moje potrebe sasvim ok jer su cene dosta pristupacne, za jos koji mesec cene ce da padnu pa cu da ubacim jos 1 u cross! Preporuka! +:odlicna

ivan
07.05.2012. @ 21:02 #45d70e88

koliko trosi ova graficka.hvala

Danilo
07.05.2012. @ 23:38 #6bf35531

Oko 130W max.

mica
11.05.2012. @ 11:02 #863208ab

jer ok amd phenom x4 +:koji cpu je dovoljan za ovu grficku

AMD fan
12.05.2012. @ 14:28 #6b0a3ce7

MICA@ Ok je svaki phenom x4! Josh ga klokujesh na 3.8 ghz i to ti je to...Phenom preko 3.8 ghz nema svrhe za ovu grafiku.... +:OK grafika za ovaj novac, dobro haldjenje

Aca
18.05.2012. @ 17:59 #cdc8d6ad

Molim da mi kažu oni koji imaju ovu grafičku,kolike su vam temperature na ovoj grafičkoj kartici u idlu i u igrama???

Aca
18.05.2012. @ 18:00 #71b6c38a

Da dodam da sam mislio na temerature kada je ventilator podešen na auto!?

AMD fan
19.05.2012. @ 22:24 #4a911767

U idle mi je oko 40c ( stepen dole, dva, tri stepena gore) , a u igrama ide i do 60c, sve zavisi od igre.. GTA 4 sa vrlo jakim ENB ide i do 62-63c... Dosta zavisi i od kucista i dobre provetrenosti, ali oko ovih temperatura bi trbalo vecini....

denz
24.05.2012. @ 22:27 #81d83240

Jel ima neko ovu kartu? kako rade igre na full hd 1920 * 1080 (23 inca monitor), valjda mogu na high podesavanjima bar? p.s. na netu pise da je temperatura u idle oko 27 stepeni, a kad je opterecena 50i nesto stepeni. ne znam otkud vama toliko velike temperature ona ima DC direct cooling sistem trebala bi da se bolje hladi..

Miša
24.05.2012. @ 23:15 #4b79dbc7

Ja sam čitao dosta stranih testova i temerature u idlu se kreću između 36C i 42 C na auto podešavanu ventilatora grafičke! +:Za sada zadovoljan!

AMD fan
25.05.2012. @ 15:13 #c42d3331

Pusti to sto pise na netu, imam 2 ASUS 6850, a i MSI i POWER COLOR i to su te temperature... Drugar ima VTX3D i njemu je oko 38-39c u idle... Sve zavisi od provetrenosti, velicine kucista, a bogami i od ploce i procesora, tako da temperature osciluju.... sve do 60c ( ponekad stepen dva gore, je prihvaljivo)... Videces i sam ako uzmesh 6850 od ASUS-a da je 27c u idle(i to da racunar radi par sati po netu, wordu, muzici nerealno.... Sa 6850 radice ti sve na HIGH na 23 inca, a sad na ULTRA verovatno, ali ne jos dugo, jer izlazi dosta novih zahtevnih naslova.... pozz

Boki
29.05.2012. @ 17:36 #a4301d29

Jel možete da mi date neki sajt da vidim gde su to temerature u idlu Asusove 6850 27 C.Pošto sam ja tražio po netu i nikome nije ispod 36C.A ima dva drugara koji je imaju i njima je i idlu između 38-43C,a u igrama između 63C i 74C.Zavisi od igre!Aj mi pomozite da znam pošto sam mislio da je uzmem! +:Dobra za sada! -:za sada ništa

AMD fan
29.05.2012. @ 18:22 #bf30845d

Ja ne gledam sajtove i dole sam napisao po sebi i svojim temperaturama.... 27c moze da bude jedino ako stoji u komori na 0c :-) A to 74c, to je malo vishe i uvek postoji neko kome ide do tih temperatura, mozda je ulkljicena neka opcija za ventilator ili se nagutala prasine ili jednostavno i ploca na kojoj stoji ide do nekih visokih temperatura... Power Colorova je malo toplija, MSi i Asus idu do temperatura koje sam naveo dole, a cuo sam da je VTX3d malo hladnija u odnosu na druge ali ne na 27c u idle :-) 6850 sto se tice tempera je u proseku....

Dimke
08.06.2012. @ 08:13 #74c8c2ef

Imam ovu grafu oko 3 meseca i super je za njenu cenu nudi mnogo mnogo vishe od konkurencije. Ova grafa trosi 225w u punom opterecenju dole sam procitao da trosi 135w neko napisa pa nemojte loopetati gloposti!! 2x6 pin i pci konekcija to je 3xpo 75w dotoka struje na kartu pomnozite i sve ce biti jasno. Ova karta je specificna za overclock najbolje Asus Smartdoc ja sam nagurao gpu do 1000 mhz ram do 4600 mhz ddr5 1 gb!!! Sve pohvale. Sto se tice temperatura na ovom set upu grafa nije prelazila 65 C doduse moje kuciste ima 5x120 mm ventove koje regulishu protok vazduha. 24 h znaci non stop stabilno opterecenje karte je gcpu Vcore 1.75 GPU 921mhz, Memry 4608 mhz pac core temp 59C na mom racunaru. Idle temperatura 34C a moze biti i 27C u zavisnosti kako se podese parametri za automatsko smanjenje brzine okretaja ventilatora!!!! Drugo nemojte da mi poredite neki vtx i power color sa ovom kartom jer je to neuporedivo!!! ASUS,GIGABYTE, SAPHIRE, EVGA, XFX, SPARKLE, to su brendovi koje ja priznam sve ostalo je obicno djubre to pricam iz licnog iskustva!!!! Dakle karta je vrh i nemojte da postujete glopsti sa 74 c temperaturom, ma bice i 100c ako se smanji vent, znaci optimalna brzina venta 45% tako je kod mene i nikada temperatura nije presla 65C od kada ja imam ovu kartu!!!!!!! Svaka preporuka!!! +:extra grafa -:da ima jos 1 vent bila bi definitvno best buy!!!

Alo bre
08.06.2012. @ 14:30 #c4a3c2ce

Niko ovde nije rekao da je karta loša,a ti malo bolje pročitaj poruke koje su ljudi napisali pre nego što se praviš pametan i napišeš da drugi lupetaju gluposti i samim tim izigravaš iskompleksiranog pametnjakovića!Temperatura 73-74 c na auto podešavanju ventilatora,kada je broj obrtaja istog u idlu između 20%-22% i to može da bude,jer sam lično kod druga video da je tako!A i zavisi mnogo od igre do igre!Njemu je najveća temeratura u Alan Wake,dok mu je u drugim između 63-67C.Svako ima pravo da napiše kakvo iskustvo ima,a tvoje nije da se praviš pametan i vređaš druge!!! +:Za pametnjakovića!

Amd fan
10.06.2012. @ 23:32 #8a4d48db

225w? Mozda na nerealnom overclocku :-) i aj da vidim tih 27c negde :-) Slazem se da je Asus jedna od najboljih (trenutno) 6850 i da se lako overklokuje i da ima solidno hladjenje al ako ti isto propisti od 1000ghz eto troska.... Bolje da si uzeo 6870 ako jurish performanse...pozz

Danilo
11.06.2012. @ 11:20 #ac06737a

U teoriji ona bi mogla da povuče 225W zbog 2x6 pina konektora, ali da ima dovoljno snage i potrebe za tolikom strujom, što naravno nema. U praksi, ova kartica ni po jednom test na netu čak i maksimalno klokovana nije prešla potrošnju od 150W, ne klokvana troši ispod 130W. Inače, preporučeno napajanje je 450-500W, da troši 225W ne bi preporučili ispod 600W napajanje. Potrošnju od blizu 225W imaju 6970 i GTX 570. +:Cena, performanse, potrošnja

Dimke
10.09.2012. @ 15:30 #51270aa6

Momci citajte izmedju redova svaki proizvodjac deklarise potrosnju svog proizvoda jer su obavezi po standardima to da urade, i to se odnosi na idle 130 w, znaci da bi se ta karta uposte upalila ona mora dobiti toliko struje, koliko ce ona trositi tokom rada naravno zavisi od opterecenja i naravno od OC -a vec sam dao objasnjenje kako se moze odokativno dobiti informacija koliko maximalno karta moze povuci struje znaci 2x 6 pin konetktor od po 75w svaki to je 150 + 75w sa ploce pa sad ostaje cista matematika. Pitanje a koliko zaista trosi ko zeli tacno da zna ima 1 vrlo jednostavno resenje kupi se volt metar i naravno ako znate s njim da baratate posto ni ja neznam :D nakacite diode na pcb od grafike na dotoku struje i dobicete potrosnju... Drugo posto je gotovo nemoguce podici voltazu toliko po mom iskustvu ova karta kod mene sa mximalnim OC-om koji sam ja izvukao iz nje ide negde oko 170-180W tako da je sad sve jasno :D aj poz!!!

Dragan
10.09.2012. @ 20:49 #0e0b9356

Nema potrebe da se čita između redova, imaš na netu brdo testova u kojima je merena potrošnja kartice, i u proseku je svuda oko 120-130W, čak i visoko klokovana pod stres testovima imala je potrošnju ispod 150W.

Dimke
19.09.2012. @ 18:48 #26ec337c

Da obicna Asus eah 6850 koja ima 1x6 pon konektor realno max 150 w dok V2 karta ima 2x6 pina plus napajanje sa ploce...drugo ta potrosnja nije uopste strasna, obicna gtx560ti trosi oko 230w na fullu da nepricam o OC modelima....

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan