logo
nije bitno

Asus Radeon HD 6870 1GB GDDR5 EAH6870/2DI2S/1GD5

27.10.2010. @ 14:57   #Komentar #Grafička karta #Asus

**bem ti sto nisam mogao da sacekam bar 2 nedelje. odlicna je karta po rezultatima se kolje sa 5850 mada, treba videti kako se ponasa 5850 sa tim istim klokovima. pa onda uporediti ovako iz kutije je brza samo zbog prilicno veceg fabrickog kloka. e sad', gledao sam neke rezultate i tesalacija joj je jaca od 5870. ima veci skor od starijeg brata, ali manji minimalni frejm rejt. ne znam za vas, ali meni je bitniji minimalni frejm rejt od maximalnog. ali bez obzira na sve karta je ubica gtx 460 1gb, jos klasika asus je u proseku skuplji za bar 20e. tako da ako uzimate od drugog proizvodjaca, oduzmita 20e. u startu je bolja kupovina od gtx 460 1gb. ljudi zaboravljaju da se gtx 460 odlicno klokuje. medjutim tako oc-ovana karta trosi mnogo vise nego 6870 oc-ovan, zbog neefikasnosti. ko sada kupuje kartu ovo je zlo u najavi. po mom misljenju kupovina gtx 460 zbog physx-a i foldovanja, je neisplativa i to ne samo zbog racuna za struju i habanja ostalih komponenti, vec zato sto se polovne karte prosle generacije mogu naci za neku sicu od 20e do 40e koja je odradjivati pristojno posao uz hd 6870. time se obezbedjuje, podrska za taj famozni ".....etoooooo jerrrrrrr, vidis komp i igre mi ne rade zato sto nemam nvidia physx na njemu, kunem ti se cak mi je i zapretio da ce izvrsiti kratak spoj, ako mu u roku od 24 sata ne nabavim nvidia-inu kartu......." efekat, tj. otelotvorenje nvidia-ine pohlepe. +:ko sada kupuje graficku, blago njemu:) -:svi ljudi koji nisu mogli da sacekaju, ukljucujuci tu i mene:(

28 komentara

laki
27.10.2010. @ 15:24 #f57f9059

owa karica je u rangu sa gtx 470...stim sto se gtx 470 nenormalno greje i trosi struje a i bucni je od owe...jedino ga oprawdawa physx,po mom misljenju physx je jako bitan ali ako cu zbog njega da dam wise para a pritom da imam sporet koji wuce i do 215W...a i asus se wala precenio,razlika u ceni bi trebala da postoji ali bas 40 eura wise u odnosu na sapphire je mnogo,isti slucaj i sa gtx 460 u odnosu na druge modele...uzmes sapphire ili ggigabyte i neku nvidinu polownu npr 8800gt i eto i physx-a i odlicne grafike... +:odlicna

srki
27.10.2010. @ 16:50 #62e6e91d

... ne pada mi napamet da kupim asus verziju samo zbog stickera asus na njoj :) Gigabyte i safir verzije su po 200e +:realna cena 200e -:Asus , 50e na ime

laki
29.10.2010. @ 15:24 #3188d79c

da ali po cemu je owa bolja od sapphire? asus jeste odlicna kompanija ali u owom slucaju 40 eura ide na ime...a pogotowo u mom slucaju kad uzimam crossfire znaci da uzimam 2 asus moram da dam skoro 500 eura dok za sapphire 400 eura...100 eura nije mala razlika...

Dr.Hardware
30.10.2010. @ 18:51 #35282e63

Ma šta kolje, ova kartica šije 5850, tačnije briše patos, kad se malo klokne bolja je od 5870, pogotovo u dx11 tesselaciji !!! Menjaću je tek kad istekne garancija :) -:Ne kolje

Dr.Hardware
31.10.2010. @ 12:36 #849548e4

Pa i da gtx 470 ima istu cenu, , opet bi uzeo 6870, 65W manje, neuporedivo hladnija, a physx kad se uključi ko vidi razliku ja mu poklanjam jedan safir. jedino ako neko ne može da se ugreje u hladne zimske dane koji dolaze, ilili gtx 470 ili smederevac, po meni bolje smederevac, služiće makar 20 godina bez zamene šamota ili lima u rerni, ... jedino što smederevac nema physx, al može se ubaciti neka polovna nvidia serije 8xxx u ložište i eto physx-a :) +:ista cena -:isti izbor

nije bitno
03.11.2010. @ 14:35 #12562687

na newegg-u je ista cena i za saphirov i za asusov model, ali kod nasih i dalje politika tipa: "dobar dan ja dos'o, dobar dan 40jura decko, a ma 40jura la ti mami aaaaaa". mislim sta reci:( -:ovi nasi nemaju obraza:(

bastebriga
04.11.2010. @ 11:45 #c622ca2f

pasce cena i asusovke, ona je skuplja iz prostog razloga, zato sto je prodaje samo PCPRACTIc , kao sto vidite, samo jedan prodavac na itsvetu, sigurno je mozete naci za manje pare kod drugih firmi... inace nameravam da uzmem 6870, bilo koju, sve jedu 470 , a da ne razgovaramo o crosfire rezimu :) +:potrazite ako bas hocete asus, ako nadjem javljam :)

kimi_eg
04.11.2010. @ 11:55 #d6f35954

evo ljudi ja cu da kazem nesto najpametnije od vecinu komentara koje chitam stalno vezano za grafichke kartice nvidia ili ati ja sam ljubitelj nvidia-e ali iskreno da vam kazesh taj physx je glupost najveca koji su izmislili, ako u drajverima stvarite da va ohysx radi samo grafichka dobice te bolje testove to je provereno 999 puta potrazite na youtube a ja iz prakse govorim, druga stvar mnogo bitna svi novi softwari se rade sa podrshkom GPU to jest grafishkog procesora, media player classic home sinema, interent explorer 9 beta, auto cad, i neki programi za kompresovanje video zapisa. prema tome kad uzmesh u obzir par stvari a to su ( cena,ddr5, brzi gpu, lepshi izgled, manju potroshnju, nizim cenama, ) napravish jedan zakljuchak a to je = suva snaga i kupi ovu karticu necesh zazaliti, a necu ni ja veruj mi

Slobodan
10.11.2010. @ 06:33 #bb906ffa

Uzeo sam ovu karticu pre par dana kao dugorocno resenje, kontam da za ove pare boljeg izbora i nema. Kartica je ekstremno brza, trosi bitno manje struje u odnosu na 58xx seriju i apsolutni je best buy. Kapiram da sam mogao da ustedim koji evro kupovinom Gigabyte-a ili Sapphire-a, ali sam vec dugo godina unazad ukazivao poverenje Asus-u, koji je, cini mi se, ispred konkurentskih modela zbog boljih OC mogucnosti i hladjenja. +:kvalitet izrade, brzina, garancija

nik311296
11.11.2010. @ 09:26 #bb9283ed

Jest da je sapphirov model mnogo jeftinij ali ovaj asusov ima malo vece taktove . A ne svidja mi se sto ima samo 1GB memorije . Nadam se da ce uskoro izacio od 2 GB . +:Radni takt -:Cijena

laki
11.11.2010. @ 10:17 #0d1a9bd2

ja zbog ovo malo poacanog takta nikad ne bi dao 40 eura vise,a trebalo bi da izadje verzija od 2gb da se i GTA 4 moze igrat na maximum...;)

vlada83
15.11.2010. @ 11:53 #118be798

Nije cena veca zbog takta nego kucista hladnjaka koje je od aluminijuma zbog boljeg hladjenja mada bi bilo ok jedno 20e a ne 40e razlike

mrmax
18.11.2010. @ 09:26 #57f40e0d

Hladnjak je isti na svim referentnim kartama, kod Asusa jedina razlika je u tome sto je nalepnica preko plasticne maske od tankog aluminijuma, koja prakticno ne sluzi nicemu kod hladjenja jer je zalepljena na plastiku. Tako da razlika u ceni u odnosu na druge referentne modele jednostavno nije opravdana.

Marko
02.12.2010. @ 02:40 #894228af

Karta je idealna,hladna,nikad preko 60C u fullHD rezoluciji na fan 35% +:Aluminijumsko kuciste -:glasna preko 40% fan

Zdeno
19.01.2011. @ 15:01 #963a7590

Da li je ova graficka bolja od GIGABYTE GTX 470/SO 1280MB +:Pitanje? -:Molim odgovor!

Nikola
22.01.2011. @ 18:10 #fdf51f93

jeste bolja je,al za manje para mozes uzeti gigabyte ne referentan dizajn(mnoooogo bolje hladjenje od ovoga,samim tim i mnogo tise) i jos ce ti neki euro u dzepu ;)

zdeno
22.01.2011. @ 19:02 #b191e048

Ljudi pomoc, ako neko oce da mi pomogne moze da mi se javi na Skype. Pod imenom ...matrix.zdeno +:nikola kako mozemo da se cujemo? -:hitno mi treba pomoc!

Marko
23.03.2011. @ 16:37 #1c303c5a

Ljudi imam ovu karticu, amd phenom x4 955 3.2ghz, ram 2x2 gb ddr3 1333mhz, gigabyte ud5 plocu, hdd od 1T wd black, markirano napajanje i gta 4 ne moye da radi na najacoj reyoluciji, u podesavanju mi ne doyvoljava da idem na maksimum, automacki podesi na high rezeluciji kako mu odgovara i secka, ja sve smanjim na low i opet secka, igrao sam puno zahtevnih igara kao sto su dirt 2, dragon age 2, nfs shift, assians cread 2, call of duty 6, radi sve bez problema na maximalni maximum :), ne znam sta bi moglo da bude, na njihovom sajtu se preporucuje 8600gt 512mb, ne verujem da moj comp. ne zadovoljava maximalne preformanse igrice, sta vi mislite o tome, jel neko probao da igra gta 4 sa slicnom configuracijom i jeli imao nekih problema. hvala

hepek
25.03.2011. @ 11:33 #d3c91d35

ja sam imao ranije problema sa GTA,desavalo se da se restartuje komp da stekce zakucava i slicno.Kod mene je bio problem sa zvucnom (a inace zvucna je kostala 250 evra Emu 1212m),elem kada sam instalirao druge drivere sve je bilo ok, moze biti da je samo do drivera

lignjoslav
12.04.2011. @ 16:57 #43f0892f

Jel bolje da uzmem ovu grafu ili gainward gtx 460 2GB? +:pitanje

Darko
13.04.2011. @ 15:20 #81bed817

Ova je jača, da li grafička ima 1GB ili 2 nema skoro nikakvog efekta na performanse.. +:@lignjoslav

pericadex
30.06.2011. @ 01:08 #ea28f30c

Trenutno izgleda kao voema dobra kupovina....

marko
10.07.2011. @ 15:48 #609dacb6

Razmisljam da uzmem ovu grafiku, imam samo par pitanja. Koliko se razlikuju u performansama kartice iz 68xx serije od 69xx serije? Posto planiram da izdvojim vise para za procesor, memoriju i maticnu, a manje za grafiku, koliko mi je to dobra ideja? Imam 4850 grafiku vec tri godine, bas ASUSovu, i jedini problem koji sam imao sa njom je bila blokada kulera na odredjenu brzinu, pa je doslo do pregrevanja kartice, sto su mi brzo sredili u servisu, osim toga, savrsen rad za trogodisnji period. Zanima me da li ova kartica ima slicnih problema? Hvala unapred na odgovorima! +:Par pitanja u vezi performansi

Dimke
29.08.2011. @ 09:43 #a46df8ba

Oces moj savet...uzmi 6870 x2 ako je uopste nadjesh negde verovatno polovno ta karta se istaknula od ove serije ubedljivo, i naravno da ti treba jaka grafika ako hoces da igras sve nove naslove od igara a da ti nesecka itd...razlika izmedju 68xx i 69xx je u kolicini memrije i shader jedinica...dobija se negde oko 10 - 20 % u brzini sto je dovoljno da se smatra osetnim.

Petar Pan
10.09.2011. @ 06:35 #405a3aec

Da li gura "Crysis" (Ludake)? Ako tera ludake, kupite je.

vajsmilan
19.09.2011. @ 14:36 #f398c437

Jel ovo best buy u rangu do 160 eura??? Posto vidim da u Nisu ima za 163 eura...:D Pls brz odgovor!

Darko
19.09.2011. @ 15:54 #d360fa57

Pa može se reći, uz GTX 560.

l
03.12.2011. @ 20:07 #769fbebf

STO se tice GTA 4 sa ovom kartom amd 955 i 4g rama nebi smeo ni da drcne bez obzira na podesavanja. JER kod druga je probano na 6790 4g rama i 955 oc 3,6

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan