logo
gagi21215

Asus Radeon HD 6870 1GB GDDR5 EAH6870 DC/2DI2S/1GD5

28.03.2011. @ 23:22   #Komentar #Grafička karta #Asus

Jeli bolje uzeti ovu ili onu sa referentnim hladjenjem?

46 komentara

ati
01.04.2011. @ 04:34 #75a5b3fc

@gagi Ovu naravno, ima mnogo bolji sistem hladjenja, pogledaj na asus-ovom sajtu ovaj model, pise koliko je tisa i hladnija od referentne

Shone
24.04.2011. @ 23:16 #d2c0c571

Jel bolja ova ili GeForce GTX 560 DCII ?

Marko
26.04.2011. @ 13:49 #d8793890

GTX 560 je malo jača od 6870 kartice, dok je 6950 1GB malo jača od GTX 560.

Sicons
12.07.2011. @ 12:12 #b5066e77

Jel bolja ova grafika za igrice ili ASUS GeForce GTX 560 1GB?

Sicons
17.07.2011. @ 16:21 #86fbf49e

Jel moze neko sto pre da mi odgovori da li je bolja ova od obicne gtx 560, znaci ne " i " posto planiram vec za dva dana da kupujem graficku???! +:Hitan odgovor!!!

Darko
18.07.2011. @ 13:04 #a6303b1b

GTX 560 i 6870 su vrlo slične po performansama.

Sicons
18.07.2011. @ 18:07 #c0c77034

h ttp://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=635&card2=657

Sicons
18.07.2011. @ 18:08 #843e2b21

na tom sajtu pise da je malo bolja 6870! a neki mi kazu da je najbolje da uparim nvidiu sa intelovim procesorom, tako da ne mogu i dalje da se odlucim

Darko
19.07.2011. @ 10:35 #e1dadbd4

To uparivanje nema veze sa mozgom, možeš da kombinuješ kako hoćeš, sve će ti raditi normalno. 6870 jeste odlična kartica.

marko
22.07.2011. @ 22:22 #a8dfa696

Razmisljam da uzmem ovu grafiku, imam samo par pitanja. Koliko se razlikuju u performansama kartice iz 68xx serije od 69xx serije? Posto planiram da izdvojim vise para za procesor, memoriju i maticnu, a manje za grafiku, koliko mi je to dobra ideja? Imam 4850 grafiku vec tri godine, bas ASUSovu, i jedini problem koji sam imao sa njom je bila blokada kulera na odredjenu brzinu, pa je doslo do pregrevanja kartice, sto su mi brzo sredili u servisu, osim toga, savrsen rad za trogodisnji period. Zanima me da li ova kartica ima slicnih problema? Hvala unapred na odgovorima +:Par pitanja u vezi performansi

Darko
25.07.2011. @ 14:43 #6d2350bb

Nemam ovu karticu, ali ti mogu reći da ti sigurno skoro neće zatrebati jača kartica od ove, igraćeš šta hoćeš sve na max čak i na 1920x1080 rezoluciji, mada realno to možeš i sa 6850.

Petar
14.08.2011. @ 11:54 #c9708661

Ovako kupio sam grafiku pre 3 dana. I ubacim je instaliram sve lepo drivere i td.. ( stavio sam lepo i u komp nisam retardiran ) I udjem u gta 4 igrica renda koliko koci svejedno bilo sve na low ili na high.. Isto tako i za witchera 2 i ostale igrice... I reinstalirao sam windows reko neki virus.. Medjutim isto.. Da li mozda neko zna u cemu je problem ? Mislim ne moguce da recimo na 9600 gt sve na normal 1920x1080 gta radi super ali witcher 2 koci na normal zato stavim na low i ne koci... Boze ti sacuvaj. A ova grafika jaca od 9600 gt jedno 40% sigurno... Configuracija mi je 4gm rama 1600 mhz kingston, AMD phenom ll 965 black edition, Gigabyte 790FXTA UD5, ova grafika +:IMam pitanje i treba mi dobar odgovor.. -:Neka pomoc molim vas...

Rale
15.08.2011. @ 15:09 #8e12516e

@Petre Imao sam slican problem sa GTA4, kocila je stalno, probaj da nadjes neku drugu instalaciju, jel jedna verzija igrice ima neku BUG...

Petar
15.08.2011. @ 16:25 #769fd795

Al nije samo gta... Recimo witcher ne radi dvojka onda Dungeon sige 3 ... i tako sve nove igrice fps 15 -.-

Skijeti
16.08.2011. @ 00:20 #ef1a9af4

Petre, pokusaj sa nekim programom (recimo MSI Afterburner) da SMANJIS frekvenciju memorije, znaci sa default 4200 MHZ ili koliko je vec na ovoj, na recimo 4000MHz. Mozda ti to resi problem (moguce da si dobio karticu sa 'bagovitom' memorijom). +:za Petra

Petar
16.08.2011. @ 15:01 #ff748b20

Hvala... ALi sad radi kad sam instalirao drajvere verison 8.. ahahha a sa version 11.7 ne radi izgleda... Problem je u gta4... jer sad witcher na ultra high radi full.. samo nisam upalio nesto sto ne moze niko.. ne znam kako se zove.. tad igrica koci i ako ima 2x 6990 citao sam po forumima.. U svakom slucaju hvala.. imam 3 godine garancije.. ako ne radi graicka vraticu je +:@ skijeti

ivan
02.09.2011. @ 01:24 #e892bfad

Kakva je ova karta, da li vredi ulozen novac i da li moze normalno raditi na OCZ SXS 600w napajanju?

Djuka
02.09.2011. @ 13:39 #891152da

Naravno da vredi, 600W ti je više nego dovoljno za nju.

igor
10.09.2011. @ 14:45 #8dc03733

Vec dve godine kupujem sve komponente u svedskoj cene su iste a sva roba je prva klasa kod nas je roba za istocno trziste odnosno druga ili treca klasa perfomanse su manbe za minimalno 20%!!!provereno nikad nisam imao problema sa drajverima igram itd...pozz +:dobra ali kupite je u eu zapadnim zemljama -:po istoj ceni dobijte prvu klasu

lanmi
17.09.2011. @ 21:07 #e3c4ddab

igore el mozes samo malo da mi pojasnis te klase!!! posto je na svim karticama specifikacija ista i otkud ta razlika u performansama od 20% i to jos minimalna?? hmmmmm

odgovor
18.09.2011. @ 10:43 #a14c0c29

Naravno da je ista specifikacija ali sama izrada kartice nije ista mislim na kondezatore stampanu plocu itd.sam materijal je losiji druga treca klasa ko je bolji provodnik struje celik ili zlato? (razumes sta hocu da kazem) nije isti standard u srbiji kao u svedskoj,nemackoj.. te zemlje su daleko bogatije od nas a imaju i propise sta moze a sta ne da se isporucuje,ovde imas u svedskoj öppetköp 30 dagar sto u prevodu znaci mozes da vratis sve u roku mesec dana ako ti neodgovara tipa tehnike,garderobe itd.

vajsmilan
19.09.2011. @ 19:49 #80de78e8

Jel ova najbolja iz serije 6870 u rangu do 165 eur? Ima ih razlicitih proizvodjaca pa zato. Jel bolja ova ili MSI sa klokom na 920Mhz i Memorijom na 4200 Mhz?

808
24.10.2011. @ 19:17 #a8a85326

@Petar nemoj da slusas ove "pametne" savete ahahaha, "smanji frekvenciju memorije", "skini drugu instalaciju". Veliki ti je nivo fragmentacije hdd-a skini nesto tipa defragler i slicno i defragmentuj hdd nakon toga ce ti gta4 raditi normalno. Pozdrav

kole
03.11.2011. @ 22:47 #ee479876

jel bolja ova ili Sapphire 6870 od 152 evra? ili mozda neka treca do 170 evra? +:pitanje?

petar
17.11.2011. @ 16:16 #56ff2a15

Hvala probacu.. sa drajverima sam probao ne radi. A benchmark sa sve high u gta 4 fps 28, na normal fps23 a na low fps20... wtf???? Svasta sam probao I jos cu ovo sa frekfencijom ako ne radi vracam grafiku. Drugi komponenti mi rade sigurno.. a bolji fps sam imao sa 9600gt zivota mi.

petar
17.11.2011. @ 16:29 #728fc733

Ups sa defraglerom hehe a probao sam I sa frekfrencijom nis ;)

Djo
03.12.2011. @ 18:01 #54e47dda

Graficka je povoljna jer je jeftinija od nekih iz serije 6850 ali cim se malo overclockuje pravi probleme. Treba je držati jačini koja je podešena fabrički. +:Za te pare je dobra -:tesko se cloackuje

marko
08.02.2012. @ 16:03 #008b7857

Jel bolja ova ili Sapphire Ati Radeon HD 6950

Marko
09.02.2012. @ 14:02 #1da1ff33

6950 normalno.

kingbone98
19.02.2012. @ 15:46 #dad23a18

Na AMD-ovom sajtu pise ako hoces da gledas i pravis filmove u HD, da igras na ultra rezoluciji i da pravis dynamic visual content uzmi 6870, 7970 ili 6950

007
26.02.2012. @ 19:49 #0048c622

Koliko treba napajanje

Darko
27.02.2012. @ 14:42 #aed2b83d

500W firmiranog napajanja će biti dovoljno..

igor
01.03.2012. @ 17:47 #84eeebf0

Koliko treba napajanje za dve 6870 mislim na cross fire? imam corsair professional 750w modularno 62 ampera

Darko
02.03.2012. @ 13:20 #e8e5c4dc

Na tom napajanju opušteno možeš da staviš 3x 6870, zato što 6870 troši do 150W na maksimumu.

igor
03.03.2012. @ 17:45 #8448acbb

Hvala na odgovoru imam inace HX750 Professional 750w modularno silver edition. pozz...

Dimke
17.04.2012. @ 08:50 #de482fae

Na to napajanje mozesh da stavih gtx580 u sli a kamoli 6870 u cros :D Drugo je pitanje kaka je ostala konfa dali ce da prati ove 2 grafe, 1 savet iz mog iskustva.Ja sad imam 2 Asusa 6850 u sli sa oznakom v2 u medjuvremenu imao sam 1 powercolor i stavim nju sa ovom 1 i tako krenem da testiram i desavalo se da u igrama fps drasticno pada kao da radi samo 1 karta dok u bencmark testovima FPS ostaje priblizan u pitanju naravno powercolor 6850 obe su isle na def taktove...kad sam ubacio istu asus 6850v2 nisam imao taj problem neke igre jesu radile drop fps-a i to su uglavnom strategije za koje taj fps i nema bog zna kakav znacaj. Svaka preporuka za ove 2 grafe PS Asus po meni danas uz Evgu i XFX pravi najbolji hardwer...nema greske!!! +:extra grafa

nasb
10.06.2012. @ 01:07 #a8bf2ddc

nemoguce je 3 6870 staviti u crossfire ...

TROOPER
21.07.2012. @ 23:43 #94be316a

Imam AMD Athlon X2 255 3.1 GHz. 4 GB Ram. napajanje 520 W i planiram da kupim ovu graficku-------- Dali mogu da rade sve novije igrice na high sa tim

adiii
07.08.2012. @ 23:18 #d6e1dbff

@TROOPER-Imaš dovoljnu watažu za ovu grafičku karticu,ali ono što je važnije od wataže je 12V amperaža. Provjeri koliko ti imaš na svojoj napojnoj,i napiši ovdje i ja ću ti odgovoriti može li raditi na tvom računaru. Windows ne daje nikakve podatke o centralnoj napojnoj jedinici,stoga otvori svoju centralnu i provjeri. :)

Petar
16.09.2012. @ 14:37 #32a9f9ac

Ovako resio sam se.... Imao sam instaliran neki ASUS splash.. i on koci karticu ne znam zasto nasao sam na google... Inace kartica je vrh sve teram na najjace Konfiguracija mi je: Proc AMD 965 B edition, 4gb ddr3 ram 1600 mhz, i ova grafika i za divno cudo sve to guram na OCZ 500w Silent pro :D

Marke
16.10.2012. @ 00:26 #75035206

Ova ili 6950 ili neka 3. za priblizne pare, moze i nVidia? pozz

Darko
16.10.2012. @ 11:33 #43f6e415

Imaš MSI GTX 660 za 206e, za te pare trenutno nema bolje kartice.

Nenad
26.11.2012. @ 00:55 #d42bc074

Moze mi neko reci dali je za HIS HD 6870 IceQ X turbo koja radi na 920mhz ''USKO GRLO'' procesor intel core duo e8400 na 3.8ghz??? hvala unapred :))

miskemanija
16.12.2012. @ 11:20 #6933070d

Nikako ne moze biti usko grlo :)

Stefan
25.01.2013. @ 17:32 #c1ee7271

Imam ovu graficku vec 1.5 god, i lepo me sluzi, fazon je sto imam 17incni monitor, i sve fura na max ali to je rezolucija 1280x1024, drugar bi mi prodao acer p225hq monitor za 60e, zanima me st amislite o tom monitoru, i da li bi ova graficka mogla nove igrice podrzati na max grafici na tom ekranu? inace imam 4gb rama na 1333, i amd 955 procesor... Pozdrav +:Pitanje -:Pitanje

ZORAN
21.06.2013. @ 17:13 #d4a214a7

da li kartica daje zvuk preko dvi-hdmi adaptera na LCD TV?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan