logo
XXX

Asus Radeon HD 6970 2GB GDDR5 EAH6970/2DI2S/2GD5

14.03.2011. @ 22:53   #Komentar #Grafička karta #Asus

Ovo je karta koju se bojim da kupim posle desavanja oko napajanja koje sam kupio u Gigatronu. Osim nje tu je i maticna ploca Crosshair IV.

31 komentara

@i@
24.03.2011. @ 09:55 #9446cb2e

Kupio sam pre nekoliko dana bas ovaj model. Zadovoljan sam sa svime sem sa hladjenjem. Greje se uzasno. Fan mora na 50% da bi drzao kartu do 75C inace ide do 90-95C u full load sa zakljucanim CCC Overdrivom. Ako ne urade nesto sa driverima ako je ikako to moguce da obore temp poriknjavace karte od pregrevanja u igrama koje dolaze. Inace grafika je mocna jako. Naravno da ostajem pri tome da cu ubuduce uvek uzimati ASUS. Cena 34.000 din ako nekoga zanima. +:dizajn, performance -:hladjenje

...
04.04.2011. @ 01:49 #76ad23d0

Veoma sam zadovoljan kartom sem sa pregrevanjem koje postaje veliki problem. Iako cu uzimati ubuduce samo ASUS moram da vam kazem da zaobidjete ovu kartu. +:sve drugo -:pregrevanje se pogorsava

Pera
30.04.2011. @ 17:18 #3c998811

ja sam moju dobio na poklon iz Njemacke OC EDITION, neznam da li je ista kao ova. Na kucistu nemam poklopac odavno, (skinut privremeno pa nikad vracen :) temperatura u igrama mi je oko 70 stepeni fan na AUTO. To je najnormaline. Ako stavite fan na 30% naravno da cete zebeleziti rezultate za kuvanje jaja. Takodje ako probate na 100% imacete promaju u kucistu koliko je mocan ventilator, kao i osecaj da ste u zubarskoj ordinaciji hehehe. Kako sam naveo na AUTO radi kao sat ! Po meni ovo je vrhunska garficka kartica i sve preporuke +:performanse, dizajn, OC edition, dual bios, pakovanje -:hladjenje

W
28.05.2011. @ 00:10 #c6f45cae

Pero ti imas 70C u igrama. Ajde da kazemo nisi potrefio najzahtevnije ovo ono ajde imao bi 75C. Ja da sam imao 85C sa fanom na AUTO ja je ne bi reklamirao. Ali od 8 igrica 6 je napravilo 95C posle 15 min igranja a jedna je samo 80C a druga oko 92-93C. Inace i moja je imala ispravan skor za ATI6970 od 5150-5400. To je skor ispravne ATI6970 za moj sistem. I imao sam to sem jedanput kada sam se zaigrao i kada je oborila klok pa sam imao skor oko 3500 uz poruku da je to mali skor za moj hardver i da nesto sa njom nije u redu. Imam slike svega ja. Slike testova skorova, temperatura, sve ja to cuvam. Jedino sam reklamirao zvog visoke temp a veruj mi ventilator nikada nije imao Max brzinu ispod 55-60% pa navise kada je belezilo 95C. On se kretao od 50-67-68% da bi je odrzavao u 95C. Osim toga ja nisam ni znao kako se to zove kada se slika zamrzne cujem ton kako odjekuje i na tastaturi vidim temp naglo grafike pada dok je to zamrznuto i kada opadne na 85C ponovo se pokrene igra odatle gde sam stao kao da sam izpauzirao. To zamrzavanje traje moza 15c po mojoj proceni. Ne cesto ali 10 puta sam osetio to. Ti imas 70 ja da sam imao 80C na fabrickom kloku u zahtevnim iggrama nikada je ne bi menjao. Naravno i da nije bilo tih cimova kao da kursor zapne a u stvari je problem sa njom posto sve to na ATI5870 ladno prolazi i kao da je ta karta novija od Caymana. Ne znam videcemo sta kazu ja mogu uvek da je ubacim u komp pred njima instaliram driver novi i sednem i pred njima odigram pola sata Crysis da vide i oni 95C a posle izbrisem drivere ubacim ATI5870 i igram na 70C-75C a po pokretljivosti na istim setovanjima mislice da je ATI5870 jaca. Naravno i ona ima 2GB kao i ova. Izbedacio sam jer sam trebao vec dva meseca mirno da se igram sa tom novom kartom a ovu da prodam i stavim pare u steku za nesto drugo potrebno kada se pojavi. To mi je bio plan. Cayman bolji a ovo sam kada sam ga kupio mogao vece pare da uzmem nego sada. Ispalo bi da sam dao samo oko 130e za upgrade da je teklo sve po planu normalnom. To je odlicno sobzirom da sa najace iz serije 5800 prelazim na najacu iz serije 6900 novu sa doplatom od oko 130e. Svake godine bi to radio da se ima takva prilika. Hardver ne zastareba za to vreme a non stop si na novoj grafickoj. Sada je sve to propalo zbog ludaka koji nije ispao fer i iskren. Preko 60.000 sam taj dan potrosio u toj radnji istoj sa nadom da oni nameste da ja nesto ne zeznem iako sam odavno vec menjao grafike i nikad problem nije bio.Sve rade i one od pre 7-8 godina jos uvek rade kao i one pre 5-6 i sto sam kupovao. Kako li prolaze ovi sto kupuju za 10.000 mogu zamisliti.

...
29.05.2011. @ 16:33 #4f283066

Kada biu upgrejdovao sam ATI5870 2GB na ATI6950 recimo sapphire duza bi mi bila garancija od karte koju sam 8 meseci ranije kupio da ne govorim o budalastini prelaza sa najaceg Cypressa koja jedva opravdava prelazak na najaci Cayman a o slabijem Caymanu ne bi bilo govora. I ovo svi znaju da je razlika mala ali ajde novija generacija, A S U S(bitno), mala doplata kada se proda Cypresss.

@@
04.06.2011. @ 14:34 #b79464d8

5870 TUCE ovu grafiku jer ima vise shadera I manje se greje +:dizajn -:cena, hladjenje

laki
05.06.2011. @ 23:08 #286695c8

nije sve u shaderima ;) 6870 je u rangu 5870 i ako ima dosta manje shadera...5870 jeste odlicna karta i dugo je drzala tron najbrze single gpu kartice ali ipak se ne moze porediti sa ovom,ipak je ovo novija generacija,novije tehnologije,samim tim 5870 je stara skoro 2 godine to ti je u it svetu kao u stvarnosti 10 godina :)

branko
09.06.2011. @ 16:15 #87ed179d

kad pocnete da mlatite a ne znate, dodje covjeku da se ispovraca, ko kaze da je 6870 u rangu sa 5870, ne znam ko ti je to rekao ili dje si to uspio da procitas... 5870 ne tuce ovu karticu, ali su tuda nedje, u nekim testovima brza u nekim sporija, +:sve i vise nego sto treba -:cijena, po meni je skupa,

laki
17.07.2011. @ 11:39 #b164082a

majstore slobodnoo ponekad pogledaj i neki test citaj malo rewieve od ljudi koji su sve to testirali i znaju sigurno sta rade...uostalom ako meni ne vjerujes tu ti je anandtech pa se sam uvjeri.6870 moze da dostigne performanse 5870 a 6970 je dovoljno tuce da opravdava cijenu u odnosu na 5870,samim tim 6970 dosta bolje radi teselaciju tj pruza bolje performanse u dx11 od 5870 koja je prva serija dx11 kartica...pozz :) +:@branko

Aleksa
21.07.2011. @ 01:38 #f0107ec9

Da li mogu ovu graficku ikako utaknuti u zastarelu MSI K9N Neo-F maticnu?

AbrachamLincoln
26.07.2011. @ 04:36 #2ae50670

6870 ne moze da postigne performanse 5870. Sada posle ovoliko vremena na AMD Forumu vise niko i ne prica da je 6970 serija mnogo jaca od 5870. Proslo je ubedjivanje i ko je kupio kupio. U fazonu su sto se toliko svi zalite. To su meni bar VIP Member clanovi govorili... Ne sto se zalim nego Sto se svi toliko zalite na malu razliku. 6870 je karta donjeg ranga ispod 5870 i 6970. O kom postizanju pricate. To klokovanje uzelo maha vidim pa mislite ako je 3D Mark prikazao 300 poena manje da je to u igrama isto. Ukljucite filtera na 5870 i 6870 u nekim jakim igrama pa cete videti.

...
26.07.2011. @ 11:44 #c80c2a50

Pa neko kaze Nije sve u Shaderima... to mozda kada uporedjujes Nvidia-AMD, ali ako su dve AMD karte onda veci deo jeste u njima, mnogo veci.

W
27.07.2011. @ 02:37 #ce606d11

Lik ne moze da instalira driver za graficku a kaze da pokusava najnoviji i oni mu govore da mu smrdi na graficku. 10 vrlih strucnjaka glupaka ne zna da 11.6 driver pravi haos mnogima i da ga ljudi ne instaliraju uopste. Mnogi. To je jedini driver koji ja ne mogu da instaliram. Mislim instaliram ga ja i zavrsi on ali napise da je neka greska tokom instalacije napravljena i onda recimo ne mogu da udjem u ccc. Ili imam CCC a stoji zuto za display driver. Kako kada, verovatno bi instalirao driver sam. Kaze ne valja graficka zbog jednog drivera.

Gagi
07.08.2011. @ 18:13 #8366ea3b

kakvo napajanje treba za ovu graficku??

Djuka
08.08.2011. @ 11:56 #b8b32b8f

Treba ti bar 600W brendirano napajanja.

Gagi
08.08.2011. @ 16:53 #6ba41ac5

kupio sam cooler master silent pro gold 600w nadam se da ce biti dovoljno :)

W
09.08.2011. @ 02:22 #bb765b9a

Kupi odmah i Accelero Xtreme Plus II inace si ga ugasio zbog temp na kojima radi. Bez njega je ovo uzaludno kupovati sa kakvim goid kuciste i ma koliko ventilatora imao. Znaci odmah prvo kupi kuler pa grafiku i zamoli ih da ti oni nameste da ti to ne unisti garanciju ako budu hteli da se smiluju.

milos
22.09.2011. @ 21:49 #81667952

da li je dovoljno napajanje od 650w chieftec

Darko
23.09.2011. @ 13:55 #fd658d3a

Sasvim dovoljno.

Dimke
16.11.2011. @ 11:18 #60edf13c

nVidia Rullzz!!!! Salu na stranu ovo je veoma brza karta, sporija samo od gtx 580 sto je veoma pohvalno, naravno sve nove karte koje nemaju neki jaci kuler sa vnetom na sebi imaju problem sa hladjenjem pa i ova koja je usijana glava kao gtx 480 krta koja ima isti problem sa hladjenjem...onda imate samo 1 opciju da stavite dokazano Acelero Extreme II ubedljivo najaci kuler na vazduh naravno jos neprevazidjen koji kosta oko 40-ak evra sto kad se sabere oko 370 evra s tim sto vam nece instalirati prodavci nego cete morati sami :D

sinisa
18.11.2011. @ 16:51 #6a63b2b8

Testirao sam je sa chieftec 550W 4 dana bez problema....Nisam mogao ni da iskoristim sve sto kartica pruza,a vent nije isao u igrama iznad 27%! temperature do 60C.verovatno je to vase grejanje bilo prouzrokovano neoptimizovanim drajverima,koji su sada reseni!Naravno sve testove sam izvodio sa 1920x1080 rezolucijom,sve na max... Cak i sa Furemark testom nisam uspeo da je pregrejem! Kupujte i uzivajte.... :D +:impresivna

sinisa
18.11.2011. @ 17:39 #2078dd9b

Testirao sam je sa chieftec 550W 4 dana bez problema....Nisam mogao ni da iskoristim sve sto kartica pruza,a vent nije isao u igrama iznad 27%! temperature do 60C.verovatno je to vase grejanje bilo prouzrokovano neoptimizovanim drajverima,koji su sada reseni!Naravno sve testove sam izvodio sa 1920x1080 rezolucijom,sve na max... Cak i sa Furemark testom nisam uspeo da je pregrejem! Kupujte i uzivajte.... :D +:impresivna

zex89
13.01.2012. @ 16:08 #6270e6c2

Ova kartica koja je bila namenjena da bude suparnik gtx580 to nikad nije uspela,tako da je ATi tek sad sa novom serijom uspeo da smakne gtx580 sa trona single core GPUova,shto je tuzhno. HD6970 je blizha gtx570 shto se tiche performansi,dok npr iako pored manje vrama gtx570 dominira u BF3 zbog ochanjih AMD drivera i problema sa AA x4. Za ove pare bolje uzeti Gtx570 TwinFrozr III ,koji vec ima fabrichki overcloak kao Asus GTX580 CUII,TwinFrozr III cooler bez problema dopushta dalji overklok ,plus kartica poseduje Triple Overvoltage. I ima manju potroshnju energije. @random comments. Shaderi nemaju veze sa brojem fremova u sekundi u igrama. Karticu u loadu ne testirash u Futuremarku. A shto se tiche benchova koristite 3D Mark Vantage i 3D Mark 11 +:Dosta Vrama za visoke rezolucije -:Ocajan reference cooler,glasna.

sasa
28.01.2012. @ 13:31 #d89725b1

kolko vuce ova grafika struje ako neko zna neka odma odgovori puno hvala pozzzzzzzzz

Darko
30.01.2012. @ 15:30 #c909aa38

Oko 230W.

cc
31.01.2012. @ 23:29 #6d806dcc

tacno 250w

Djuka
13.02.2012. @ 15:01 #f9af6289

Pod stres testovima može da povuče 220W, dok u realnom radu neće proći potrošnju od 180W.

EVGA_Bgd
03.08.2012. @ 15:05 #02c5ba55

Ja prodajem moju HD5870 za 130e, odlicno me je sluzila. Bas sam zadovoljan bio tim AMDom ali sada idem u zeleni tabor.

vuk
23.08.2012. @ 18:35 #7f3358ac

koliko napajanje trba za 6970

!!!
12.09.2012. @ 00:24 #b3cc17fe

dve 6790 jace od 6970 a razlika skoro pa 80 evra .... +:dve 6790 jace od 6970

gamer
18.09.2012. @ 10:11 #8b952630

ja imam istu grafu samo saphirre razbija sve zivo radi -:malo temp

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan