logo
lanmi

Asus Radeon HD 7850 2GB GDDR5 HD7850-DC2-2GD5

09.05.2012. @ 04:14   #Komentar #Grafička karta #Asus

Da li je bolja kupovina ove kartice ili 6950 sa isto memorije??? cene su im slicne ali me zanimaju performanse...hvala unapred!!!

24 komentara

Djuka
09.05.2012. @ 10:22 #4465760e

7850 ima malo bolje performanse od 6950, ali se zato mnogo bolje klokuje, manje troši, manje se greje...u svakom pogledu je 7850 bolja od 6950.

Shuk
17.05.2012. @ 22:52 #d74ec62f

Uzeo sam MSi-jevu varijantu. Klokovanjem prestize brzinu 7870 na default-u, kao i GTX 580, i sve to sa max 62C* u 3Dmarku. Jos kad bi AMD izbacio bolje drajvere... +:Odlican kloker i mali potrosac -:Drajveri bi mogli da budu bolji

ljubo
31.05.2012. @ 21:15 #7d24098b

ljudi imali ko da me posavetuje, planiram da uzmem ovu graficku, pitam dali je dobar izbor da je uzmem za te pare ili ima nesto bolje za tu kintu.,.,.,.,., inace planiram komp samo za igrice.,.,.,.,.

Shuk
01.06.2012. @ 17:10 #8eb520bb

7850 je odlican izbor, mada je ASUS uvek (ne)opravdano skuplji od ostalih firmi, pa se 7850 moze naci i za manje para. Za cenu izmedju 210-240EU bolju graficku neces naci, jedino mozda da sacekas nvidia-ine varijante u tom cenovnom rangu (660-660Ti), koje bi trebale da se pojave narednih meseci...

Dimke
08.06.2012. @ 12:40 #23123d10

Nebih se slozio sa vama Asus pravi odlican OC potencijal na svom hardweru dok se samo jos nekoliko njih moze s tim pohvaliti... Za Ljubu...jako bitno kakvaa ce biti ostala kofiguracija i ja planiram da pazarim ovu kartu, I5 760 na 3.8 ghz 4 gigag rama na 2000 ddr3 750w napajanje 3 harda itd to je moja konfa, mislim da cu izgurati ovu grafu kako treba iako mi je malo stariji cip se P55 na Asusuovoj ploci...PZ! Ja uvek uzimam isti proizvodjac ploce i grafe kao i cip seta da bude ukomponovano imao sam negativnih iskustava pre jer volim DOBAR OC POTENCIJAL KOMPA cim je nesto drugo zna da zeza. Sto se tice ASUS-a nema greske!!! +:vrh, ASUS top 3 na svetu

Dragan
11.06.2012. @ 15:52 #31b42b58

Zanima me sledece! Posto sam na sajtu Win Win video da se u jednoj od poruka pojavljuje info da moze da se pci-e 3.0 stavi na maticnu koja ima pci-e 2.0 i da ce da radi isto bez gubitka performansi graficke. Koliko je to istina???

yujizz
14.06.2012. @ 22:36 #38fde705

koja je bolja ova ili 6950

Dragan
14.06.2012. @ 22:41 #fcc0e91f

Ova naravno.

Danilo
18.08.2012. @ 20:44 #13caace1

Može.

Minja
13.09.2012. @ 17:51 #7053aed5

Da li moze ova grafa sa pci-e 3.0 na 2.0 maticnu i hoce se videti velika razlika, ako neko zna lepo da mi kaze ? unapred hvala +:opet isto pitanje

Marko
13.09.2012. @ 18:51 #a7ac52e8

Nema nikakve razlike.

21.12.2012
22.09.2012. @ 13:24 #2f88541e

moze li bf3 na ultra high ?

Marko
22.09.2012. @ 15:54 #deeb419e

Ne, ali može very high-high.

draco94666
22.09.2012. @ 19:59 #91f6ba13

imam sapphire 7850oc 2gb i battlefield 3 ide sve na ultra u 1920x1080, oko 40 fps, imao bih vise al imam samo 4gb rama i quad core phenom II 965 .battlefield 3 kazu da zahteva 8gb rama i 6 jezgara i 1.5gb graficku

lanmi
07.10.2012. @ 03:50 #a41564e9

Planiram da uzmem neki i5 procesor i Z77 plocu, i naravo ovu graficku, ali vide negde u postovima da se ATI grafe ne pokazuju u punom svetlu kada se upare sa Intelovin procerorima...zasto????? Ne pratim bas puno IT modu, pa ako bi mi neko iskusniji mogao objasniti o cemu je rec.....da li je to samo MARKETING ili nesto drugo. HVALA UNAPRED!!! +:jos jedno pitanjce

sima
04.11.2012. @ 14:59 #ff900cd3

kolike su dimenzije ove kartice? pazario bi ali me brine da li ce stati u kuciste :/

djomla
03.01.2013. @ 22:05 #0359a41f

@sima 10.2 " x 4.5 " x 1.7 " Inch, 26x11 cm +:dobra grafa

Expert
27.01.2013. @ 19:12 #d2f292d7

Lanmi, rec je o marketingu, procesor nema nikakve veze sa grafickom karticom.

M
20.02.2013. @ 00:11 #eab8b5ea

Kakva budjava cena.za samo 10€ mozete uzeti najjaci model 7870 xt koji je brzi i od gtx 660 ti.WORST BUY!

Dimke
14.03.2013. @ 20:51 #9106c1bf

Mislim da nevredi ove pare , moze da se pazari gtx 660 i brza je od nje... Mislim da 7870 nije bolja karta od 660ti no da je odnos za ulozeno dobijeno bolji to je tacno, ali tako je i uvek bilo u odnosu ova 2 proizvodjaca... sto se tice modela xt on je fabricki OC-an tako da kada uporedite recimo gtx660 oc verziju opet dodjete na isto, jednostavno pitanje je ko se kojom logikom vodi, ko voli efekte stabilniji rad taj uzima nvidia i nerazmislja kolko ce da plati naravno u klasi kojoj kupuje...ko voli da uspara taj ide na ati i to je to... Da i ja sam u dilemi, sta da uzmem imao sam pre i 6870 i 6950 i 6850 i nisam bio zadovoljan to je moje iskustvo uvek mi je na kompu bolje nvidia radila...e onda cu morati 40 evra vishe da dam za gtx 660ti :D tako vam to ide momci aj poz!

boris
14.04.2013. @ 18:12 #a87fb9e1

Jako dobra kartica,2gb ram ulaganje za buducnost,jako hladna sa overcolock ne prelazi 55 c sto je smijesno,referentni modem radi na 70-80c sa overcock,nikad nisam imao bolju a mjenjao sam ih bas dosta,ubijedljivo najbolje hladjenje koje sam imao

boris
02.05.2013. @ 09:55 #4d990308

SVE POHVALE ALI DRAJVERI RAVNI KATASTROFI POGOTOVO 13.1. NA heavin bencmarku 4.0 sam dobio 30 FPS SA NOVIJIM DRAJVERIMA,DA BI NAKON REINSTALACIJE I VRACANJE NA 12.8 VERZIJU DRAJVERA DOBIO 37.9 STO JE VELIKA RAZLIKA ,KORISTIM WINDOWS XP IWINDOWS 7 U OBA SISTEMA SE POKAZALO ISTO,AKO IMATE PROBLEMA VRATITI SE NA ATI CATYLIST 12.8 DOK NE RIJESE PROBLEME

Lazika
20.04.2014. @ 23:01 #f3de1e11

Super je i igram Cod Ghost bez greskice

Jovan
10.04.2015. @ 02:07 #eca490bc

Pozdrav imam ovu grafiku vec nekih godinu dana,i mogu reci da je mi je super. Prvih 3 meseca mi je radila na default clock 1000/1200,posle sam je klokovao na 1310/1417 i vec stabilno radi nekih 6-7 meseci bez ikakvih bagova,linija,trouglica,stopiranja drajvera i tako toga,stoga da mi je fan na 80% i ne prelazi 60 stepeni. Svaka preporuka za ovu grafu,ni jedan igrica do sada nije zakucala ili tako nesto.Klokovao sam je preko GPU-Tweak, sa sledecim parametrima:GPU-Clock(1310 Mhz),GPU-Voltage(1300 mV),Memory Clock(5668 Mhz),Power-Target(120%),Fan-Speed(80%,ili 100% u zavisnosti gde vam se nalazi kuciste i kakvo je hladjenje u njemu). Ovo su stabilni parametri koji meni rade vec nekoh 6-7 meseci. Od igra sam testirao Crysis Wars,Sniper Elite 3,LOL,Battlefield 4,sa preko 4 sata gejminga sa svakom igrom i super radi. Nadam se da ce ovo biti od neke pomoci da vidite koliko je stvarno dobra ova grafa. Moje preporuke za nju. Vredi svaki dinar.Kada je fan na 100% temperatura VRM-a je svega 61 stepen. Dok je na 80% temperatura je 67 stepeni. Jedino ako cemo za manu da uzmemo jesto sto je malo bucna kada je fan preko 60%.U slucaju da nekom ne moze ovaj OC neka proba sa parametrima 1200/1400 gpu clock/memory clock,drugar ima istu kao ja i njemu na tim parametrima stabilno radi. +:Grafa je super

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan