logo
?????

Asus Radeon HD 7850 2GB GDDR5 HD7850-DC2-2GD5-V2

22.09.2012. @ 14:14   #Komentar #Grafička karta #Asus

koja je razlika izmedju 7850 bez oznake v2 i ove sa oznakom v2

27 komentara

razer
09.11.2012. @ 15:07 #73e59366

V2 je novija verzija , nesto menjano oko hladnjaka tj poboljsano ...

lanmi
26.12.2012. @ 04:47 #63aa210c

a jeftinija????? zbog cega

Vuk
09.01.2013. @ 19:30 #1eab7e75

Da li neko zna dimenzije ove kartice?Na sajtu nema tih informacija.

Mr.Svensk
11.01.2013. @ 13:02 #14cc2396

Imam ovu graficku vec 6 meseci i super radi ne forsiram je inace moja konfiguracija je: Quad Core Q8300, 4GB rama, WD Black 1 TB 600 W napajanje i ova graficka, i sve igre trenutno igram bez problema tako da sam zadovoljan.Ne trosim se na clockovanje i gluposti i procesor i graficku ne opterecujem rade sve po defaultu i uzivam sa ovom konfiguracijom cu da guram sigurno 4-5 god bez ikakvih ulaganja. +:Graficka je Super

djon
22.01.2013. @ 03:24 #e36b91b5

Koje su tačne dimenzije ove kartice? Da li može da stane u kućište Cooler Master Scout? +:Molim za pomoć

Dimke
13.03.2013. @ 09:38 #2f3c4f52

V2 kod asusa znaci karta 2 generacije i to su modeli napravljeni za OC...mnogo vishe mogu da powuku struje i imaju naravno samim tim bolje reyultate... ono sto moze da se primeti a mene buni samo 860 mhz faktory klok doduse nekad sam imao 6850 v2 isto imala niske taktove i klokovala se ko blesava pa pretpostavljam da je i ovde slucaj... gledajuci testove gotovo iste perfomanse kao i 7870 nerazumem zasto oni prave tu kartu uopste kad su perfomanse bukvalno 100% iste ali dobro bolje za nas kupce bar sto se cene tice ... +:planiram i ja da je pazarim -:neznam jos dali ima mana

dejan
17.04.2013. @ 15:40 #c40781ef

26 x 11.5 x 4.5 su dimenzije karte.

Tester
29.05.2013. @ 01:36 #670d4051

Odlicna karta ali za manje paere dobijate GTX650TI BOOST koja daje bolje rezultate (zavisi od igre i engine-a koji je nekada optimizovan AMD_u nekada Nvidia-i) sve u svemu za 3000 pa i vise dinara manje dobijate fantasticnu kartu, sa fantasticnim OC mogucnostima, sa fizikom i ostalim NVIDIA dodatcima,sli i kartu manjih dimenzija... Slazem se da je ova karta odlicna ali jeres mora da se izrekne Nvidia je zadala domaci zadatak... Pozdrav +:Na zalost gubi od GTX650TI BOOST

Test
29.05.2013. @ 01:37 #51e36260

Moja greska dole (256Bit ide u +)... izvinjavam se.

1
23.06.2013. @ 19:03 #6c13b18a

U ovom trenutku koliko je skuplja toliko je i bolja od 650ti, 7850 je bb trenutno i svakako ko ima 3 soma vise svakako da je bolje uloziti u bolju grafu nego u neku drugu komponentu ako pricamo o gejmingu.

Miki
16.07.2013. @ 02:44 #9475b51a

Ja do sada nigde nisam video da je bolja od Ti Boost-a takodje od asusa, cak na ovom sajtu imas test gde se jasno vidi da ga boost jede za dorucak. Dakle jeftinija, bolja karta je GTX 650TIB OC2GB DCII takodje od asusa i takodje jeftinija ... OC je odlican kod oba modela. Sve u svemu obe karte su feonomenalne i ova je za petama BOOST-u ali zbog cene def nije BB vec BOOST koji je ujedno i bolja karta DEF PO SVAKOM Benchmarku u igrama . Dakle slazem se sa testerom. Dosta zavisi od optimizacije engine dal je za AMD ili nVidiu, ali tu nema sta da se prica, ja imam ovu kartu ali boost je zaista bolja, i napokon nVidia da izbaci konkurentski model a ne uvek da kaska i nema odgovore na karte MID range klase (Performanse- cena), zato i razmisljam o prelazku na 650TIB samo zbog CUDA-Physic i adaptive V-sync. zaista je domaci za AMD . +:Odlicna karta ALI.... -:GTX650 TI Boost je ipak bolja karta nudi vise za manje para

peca
20.07.2013. @ 14:29 #ae3faee1

e ovako ljudici, imam prilike da testiram graficke karte kako high tako mid i low gpu-s .sa sigurnoscu mogu reci da je gtx650ti boost za korak ispred 7850 a od 7790 je daleko bolja kartica, performanse 650ti boost su zaista fascunurajuce, nisam migao verivati sta pruza tako malena i fenomenalna karta koja malo trosi. Dakle pravi konkurent ovoj karti koja ce vam i vise pruziti za manje pare je gtx650tiboost +:bila je najbolja kupovina do izlaska 650ti boost -:vise na zalost nije...

srle
21.07.2013. @ 16:35 #ce37141a

Slazem se da je 650ti boost bolja kupovina, medjutim nije jaca karta od ove. Po osnovnim postavkama 650ti boost se klokuje sama pa zato moze da izgleda da ima bolje performanse i vec je dosta agresivno podesena... mada naravno i pored toga trosi jako malo struje i veoma se malo greje sto je super. Medjutim kada se ova karta overklokuje rucno a moze vrlo lako da se overklokuje jer je ostavljeno dosta prostora po osnovnim postavkama bice sigurno bolja i to dosta. Plus ima siri memory bus od 256. Jeste jaca od 650ti boost ali je boost vec toliko blizu po performansama i manje trosi tako da je definitivno best buy trenutno.

Khalifa
21.07.2013. @ 22:39 #25c1de79

@ srle mislis da ce i jedan procecan korisnik umeti da OC-uje kartu? :-D Da se ne zezamo 1% ljudi ocuje kartu ostalih 99% sve na DEF. :-) I da ta boost je kidalica, koliko sam video po testovima klokuje se na 1.2 bez problema :-D i mem jeste 192bit ali radi na 6002 mhz + oc do nekih 6800 tera bez problema i pregrevanja. Dakle ja bih isto rekao da je boost koplje ispred ovog radeona. Nisam imao ni jednu ali izgleda da je nvidia napravila sjajan potez malo oskrnavisi GTX660 i napravisi BOOST.

djordje
10.08.2013. @ 14:08 #106c15ec

skozicu se sa momkom ispod, malo ko zna sta je oc a kamoli da sami oc cpu kamoli gpu . Ja sam isto za boost jer je oduvala ovu kartu ( cena performanse i cari Nvidie physiX, cuda itd ) mislim da ce ovoj karti pasti cena i kada bude u cenovnom rangu sa istom boost je biti bolja kupovina jer nudi vise ( bolje drajvere, ja sa poluuudeo sa catalistom katastrofa koliko probkema sm imao, da sam najvise zbog dtajvera presao na zelene,cuda i fizika,manja potrosnja,manja karta , hladnija) sve to kao prednost 650tiboost u odnosu na ovu kartu. Mada ponabljam poludeo sam sa drajverima

Ivan
17.10.2013. @ 00:13 #b0868764

vasa preporuka ova ili SAPPHIRE Radeon HD 7870 2GB GDDR5 GHz Edition 11199-16

Darko
17.10.2013. @ 08:30 #b85556e2

Za ove pare imaš R9 270X koja je dosta jača.

marko
31.01.2014. @ 12:09 #867246b9

Kakva bre 650ti boost, ja ne razumem odakle vam to da je boost bolja karta +:650ti boost??????????WTF -:nek mi neko objasni

marko
31.01.2014. @ 12:17 #6c3ac6e2

u svakom ali svakom aspektu osim potrosnje 7850 je bolja, kakav bre boost ljudi, i nemoj da sarate po internetu i gledate testove i na osnovu toga donosite zakljucke i zbunjujute lljude ovde. uradite sami test pa onda donosite zakljucke ali sa argumentima. ja jesam! ako nemate uslova, onda niste kompetentni da donosite zakljucke. +:650ti boost??????????WTF -:nek mi neko objasni

Milos
08.02.2014. @ 12:12 #03c0a602

Imam problem sa ovom grafom neznam da li je do drajvera ili cega vec, odlicno radi negreje se nedize temperaturu preko 55-60 ali u igricama mi baca neke cudne senke koje se krecu gore dole , jel imao neko slican problem. +:pitanje? -:pitanje?

Marko
08.02.2014. @ 12:37 #acf66123

Ja stvarno ne razumem Imenjaka mog, ali boost ljusti u svakoj igri ovu grafiku, ja ne znam sto si ti toliko ubedjen imenjace, imao sam obe karte, sada imam GTX 770. I prelaskom sa 7850 na Asus GTX650TIB shvatio sam koliko je ta karta bolja, u svakoj igri imao sam po par frejmova vise, i izlaskom novijih drajvera karta postajala bolja. Na zalost ova karta ne moze prici 650TIBoostu ni u jednom segmentu...

zzzzz
14.04.2014. @ 21:20 #a35dbc46

ljudi ne lupajte kako gtx650tiboost ljusti ovu graficku, u pitanju su nijanse koje se i ne primecuju u igri, i to sa odredjenim naslovima koji su bolje optimizovani za nvidia graficke

milos
22.04.2014. @ 17:55 #5b439e04

ja neznam kako neko moze da poredi kartu od 128 bita i kartu od 256 bita dali je to nvidia ili radeon. ja licno posedujem ovu grafiku i Battleield 4 na ultra u fullhd daje lepih 45 fps-a sto gtx 650 sigurno nemoze sta god imala mozda cak i gtx 660 nije jaka kao ona. taj boost ili oc fabricki je obicno po 50 herca na gpu i 100 herca na clok memorie tako da sa boostom ili bez boosta vi nikakvu razliku necete primetiti. ja je prodajem ali neznalci veliki u ovoj drzavi ce pre kupitu 7750 7770 7790 ili gtx 650 samo zato sto su nove i ako su duplo losije od ove ili kartama slicne njoj u polovnom stanju. plus sto grafika neprelazi 50 stepeni sta kod da joj radite. +:odlicna, hladna,veoma tiha

Oli
18.02.2015. @ 21:14 #a227a968

gtx 650Ti Boost je 192bitna i ima još neka poboljšanja u odnosu na običnu 650Ti ali opet trebalo bi da je malo bolja 7850 sa 256 bit 2G ram.. Boost je ionako preskup bolje uzmi onda 660 750Ti.. ako voliš nvidiu

nn
14.03.2015. @ 16:32 #dbd22948

Ako poredimo standardne modele, HD 7850 = GTX 750-Ti < GTX 650-Ti BOOST< GTX 660. GTX 750-Ti StormX Dual /Golden sample, su brze od HD 7850/ 650-Ti BOOST, uporedive sa R7 265. To sto neka karta ima 256 bit interfejs, ne mora nista da znaci. Na primer, GTX 960 ima 128 bit magistralu, ali brza je od svih navedenih kartica. Ova HD 7850 je bila best buy 2012. godine. Danas, po ovoj ceni, nije tako dobra kupovina. +:Jos se drzi, nekada best buy

denis
24.03.2015. @ 14:03 #ac0aaf26

7850 definitivivno bolja grafa od gtx 650 ti boost oni videli na youtube kako uporedjuju 2 gb gtx 650 ti boost sa 1gb 7850.1g vram nije mala razlika.

jOVAN
10.04.2015. @ 19:37 #4de4cc64

Pozdrav imam ovu grafiku vec nekih godinu dana,i mogu reci da je mi je super. Prvih 3 meseca mi je radila na default clock 1000/1200,posle sam je klokovao na 1310/1417 i vec stabilno radi nekih 6-7 meseci bez ikakvih bagova,linija,trouglica,stopiranja drajvera i tako toga,stoga da mi je fan na 80% i ne prelazi 60 stepeni. Svaka preporuka za ovu grafu,ni jedan igrica do sada nije zakucala ili tako nesto.Klokovao sam je preko GPU-Tweak, sa sledecim parametrima:GPU-Clock(1310 Mhz),GPU-Voltage(1300 mV),Memory Clock(5668 Mhz),Power-Target(120%),Fan-Speed(80%,ili 100% u zavisnosti gde vam se nalazi kuciste i kakvo je hladjenje u njemu). Ovo su stabilni parametri koji meni rade vec nekoh 6-7 meseci. Od igra sam testirao Crysis Wars,Sniper Elite 3,LOL,Battlefield 4,sa preko 4 sata gejminga sa svakom igrom i super radi. Nadam se da ce ovo biti od neke pomoci da vidite koliko je stvarno dobra ova grafa. Moje preporuke za nju. Vredi svaki dinar.Kada je fan na 100% temperatura VRM-a je svega 61 stepen. Dok je na 80% temperatura je 67 stepeni. Jedino ako cemo za manu da uzmemo jesto sto je malo bucna kada je fan preko 60%.U slucaju da nekom ne moze ovaj OC neka proba sa parametrima 1200/1400 gpu clock/memory clock,drugar ima istu kao ja i njemu na tim parametrima stabilno radi. +:gRAFika je super,oc i ostatak

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan