logo
Black Ice

Asus Radeon HD 7990 6GB GDDR5 HD7990-6GD5

23.05.2013. @ 16:33   #Komentar #Grafička karta #Asus

Takt memorije na ovoj kartici je 6600 mhz pogledajte test na you tube +:10 godina+ -:kakva crta

15 komentara

daymmmm
07.06.2013. @ 13:11 #2ce5304a

Sa svojih 2.04 TFLOPs-a double precision fp performansi, jako isplatljiva stvar za video rendering. Jos samo da se AMD potrudi da joj omoguci da iskoristi tu snagu kroz OpenCL standard. Procitah negde da je AMD potpisao ugovor sa Adobe-om za podrsku u narednim verzijama Premiere-a i After Effects-a, sto ce biti pun pogodak da se iskoristi ova kartica u potpunosti. +:sirova snaga

Borko
22.06.2013. @ 18:13 #941950c6

Moze li cs 1,6 na ovu ?

zoran
26.06.2013. @ 23:05 #1a4719f5

@Borko, moze cs 1.6 buraz, al ce ti biti potrebno overklokovanje i da smanjis malo rezoluciju, i nemoj da stavljas na 32 bita, lagovace ti kroz smoke :)

zoran
26.06.2013. @ 23:21 #b5089948

@Borko, moze cs 1.6 buraz, al ce ti biti potrebno overklokovanje i da smanjis malo rezoluciju, i nemoj da stavljas na 32 bita, lagovace ti kroz smoke :)

zoran
27.06.2013. @ 00:00 #ef33e9f6

@Borko, moze cs 1.6 buraz, al ce ti biti potrebno overklokovanje i da smanjis malo rezoluciju, i nemoj da stavljas na 32 bita, lagovace ti kroz smoke :)

^vip^
27.06.2013. @ 09:03 #7a02a23d

"Morao sam da smanjim detalje na Formulama Trackmania, pocela se pomalo zagrejavati. Temperatura se povecala na 30 stepeni pa nisam hteo da se greje toliko :D " Sta je ovo covece? Jer ovaj ASUS Normalan? Pa ovo ne moze ni stati u kuciste. Sad kada gledam ovu grafiku, pa to bolje prodati auto, motor, pa kupis sebi racunar sa ovom grafikom :) Stvarno nisu normalni ljudi koji bi dali na ovako nesto pare. Dobro, bogatasi se ne racunaju, ali oni srednje klase... Pa za danasnje igre i potrebstine je dovoljno maksimum asusova od 3gb ;) -:Male zamerke :)

lol
27.06.2013. @ 12:56 #8fa998ee

Retko ko ce dati pare za ovo da bi se igrao, ovo se uzima u profesionalne svrhe.

^vip^
01.07.2013. @ 13:20 #c2948302

Pa naravno da se uzima u profesionalne svrhe ili ti za neke servere. Ali i onda se jos uvek moze ziveti i bez ove graficke pa bilo to pitanje profesionalnosti. Ali dileme nema sto se tice koja marka je najbolja sto se tice grafika pa mogu reci i maticnih ploca, mada i kod maticnih ploca ima i drugih dobrih marki poput MSI ili ti gigabyte

mare
18.07.2013. @ 01:31 #10bdba4a

Za profi rad za ove pare bi pre uzeo firepro ili quadro nego ovo cudo,nek me neko ispravi ako gresim ali ovo je za mene samo skupa igracka za entuzijaste koji neznaju sta ce sa parama.

brko
22.07.2013. @ 12:58 #8634bafa

mare, upravo tako. ovo nije pro grafička kartica.

luxor
10.08.2013. @ 16:57 #3810479b

FirePro graficka u rangu Radeon-a 7970 (hardverski) je 7 puta skuplja, odnosno 3500 dolara naspram 500 dolara. Sustinska razlika medju njima je u formi drajvera, tj. koliko je optimizovan u slucaju FirePro kartica da brze barata sa 3D grafikom pre svega. Dokle god AMD izbacuje RADEON kartice ovog tipa sa ekstremnim performansama i dodaje im podrsku u profesionalnim programima, toliko ce one biti daleko isplatljivije od FirePro kartica.

@To Borko
15.11.2013. @ 14:52 #19c19699

@Ako hoces da igras cs i da ti ne laguje moras da uzmes dve ovakve i da povezes u crossfire

profi
03.12.2013. @ 16:32 #15f9569a

Ova kartica je proglasena za najbrzu BitCoin mining karticu. preko 1300 kh/s... Sad kad se kod nas pomame za Coin mining ima da joj jos i podignu cenu...

Sasa
07.02.2015. @ 10:58 #3d43bbbf

Kupio sam ovu karticu pre 5 meseci,nemam reci za ovu masinu nema zastoja u nicemu igrice zdere. Sad sam video da ima neki popust u win win moze da se kupi za nekih 50000 sto je jos i dobro sobzirom da je bila 85. Sa svojih 6GB i 768-bit interfejsom ova kartica pruza sve mogucnosti. +:Fantazija -:cena bila nenormalna sad je jos i ok

Steva
07.02.2015. @ 12:46 #81be7844

Koliko jako napajanje je potrebno za ovu grafu?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan