logo
Gogi

Asus Radeon R9 290 4GB GDDR5 R9290-DC2OC-4GD5

13.03.2014. @ 16:21   #Komentar #Grafička karta #Asus

Ista kao ASUS Radeon HD 7970 3GB GDDR5 HD7970-DC2T-3GD5 plus 7970 memorija radi na 5600mhz! to sto ima manje 1gb i sto je 512bita oseti se samo ako koristite vise monitora to je sve bolja je kupovina 7970! pozz..

7 komentara

Zorro
20.03.2014. @ 13:22 #29cc61f8

Gogi, nije ista kao ASUS Radeon 7970, jer koristi novi HAWAII GPU i ima podrsku za Mantle koji je i Crytek usvojio, a koji polje iskoriscava CPU i GPU i smanjije usko grlo medju njima povecavajuci performanse.

Miki
08.04.2014. @ 18:52 #087e380f

Ipak je dosta jača od 7970, tj veća je razlika u brzini između R9 290 i 7970(280x) nego između 7970(280x) i 7950, što je i logično. R9 290 - 2560 šejdera, 512bit mem R9 280x (7970) - 2048 šejdera, 384bit mem R9 280 (7950) - 1792 šejdera, 384bit mem +:zaista dobre performanse, tiha, ne greje se puno

darko
10.12.2014. @ 14:36 #e0f8cbf2

jeli dovoljno napajanje od 600w

Miroslav
24.01.2015. @ 20:02 #c6bbbfe6

Preporuceno napajanje za ovu grafiku je 750W. 600W bi radilo mozda na nekom Seasonic-u, Antec-u ili slicnom napajanju iz top klase. Na Chieftec-e, Cooler Master-e a kamoli losije napajanje od 600W ja ne bih kacio ovu zvjer. Trosi struje k'o blesava ali i radi kao luda! Ova nebulozna poredjenja 7970 i 290 nemaju veze sa mozgom. Sta da se radi kad vole ljudi da lupaju gluposti. 290 je sigurno 20-30% jaca od 7970. Jedino gdje mogu da se porede to su nize rezolucije (ispod 1080p). Tu je vec svejedno koju od ove dvije grafike imate, podjednako ce raditi posao. Na tim rezolucijama ni jedna ni druga ne mogu ni da se oznoje kako treba. Dakle ako nemate fullHD monitor nema smisla realno uzimati ni jednu od ove dvije grafike.

Stefan
06.02.2015. @ 06:27 #ae14d71a

+Miroslav Futuremak score za ovu grafiku je 15280, za gtx 970 je 15800 sto znaci da za manje novca dobijas slicnu grafiku, 95% ljudi u svetu koristi 1080p monitore ili manje tako da za tu rezoluciju nema potrebe vise....ja koristim 280x i bukvalno mi fali u nekim situacijama tih 20% za koliko je bolja ova grafika da najzahtevnije igre rade sve na max na konstantnih 60fps....280x je u stvari 7970 a ne ova mozda cak i 280(bez X) jedino sto moze da pretstavlja problem sa ovom grafikom je HBAO+ (vrsta ambient oclusion-a) jer je to nvidina tehnologija i oce neki put da bude znacajan udarac na fps na amd karticama....

Nikola
10.05.2015. @ 01:15 #7f28e41c

Postovani da li bi ova grafika radila na maksimumu u sledecoj konfiguraciji : Procesor Intel I5 3570, ploca Asus P8B75-M, RAM 16BG 1333 MHz CL9 Kingston, napajanje Chiftec A80 750 W ?

Vlado nk
10.05.2015. @ 13:54 #2ac20dfd

Naravno da bi radila na maksimumu. +:Nikola -:Nikola

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan