logo
Redakcija

AT&T kupuje kreatora aplikacija

03.10.2009. @ 14:00   #Novost

Telekomunikacioni gigant AT&T je najavila da je kupila privatnu kompaniju Plusmo za neimenovanu sumu novca. Ovom kupovinom AT&T bi trebala da bude u mogućnosti da kreira widgete i aplikacije za mobilne telefone, računare i TV uređaje. Plusmo izrađuje aplikacije za mobilne telefone, ali obzirom da koristi opšte Web razvojne standarde za AT&T će biti lako da koristi tehnologiju ove kompanije za izgradnju aplikacija širom višestrukih operativnih sistema. Nakon što akvizicija bude okončana Plusmo će postati deo AT&T Interactive. AT&T je i do sada izrađivala aplikacije pa tako nudi neke svoje za iPhone preko App Store.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan