Kompanija AT&T je najavila da u bliskoj budućnosti planira da uveća maksimalnu HSPA downlink brzinu sa 3.6 na 7.2Mbps, što će ovu kompaniju svrstati u prvu ligu kada su u pitanju HSPA operateri. Baza pretplatnika usluga ove kompanije broji 78 miliona korisnika, što će za posledicu imati svakako povećanje globalne prosečne brzine. AT&T je nedavno objavila da se tokom prosečnog poslovnog dana preko njene mreže razmeni 17.6 petabajta podataka. Upgrade mreže ove kompanije će se poklopiti sa očekivanim predstavljanjem velikog broja novih 3G uređaja uključujući moguće i novi iPhone telefon kao i prve Android uređaje.