Maticna mi podrzava AGP, trebala mi je dobra graficka, a mrzilo me da mijenjam cijelu konfiguraciju. Uzeo sam ovu i nisam se pokajao. Radi vec godinu dana kao podmazana i tjera sve igre. Extra! +:cijena, brzina, kvalitet -:AGP, ali sta da se radi
@paradox Potpuno se slazem sa tobom... Iz istog razloga sam se i sam odlucio za istu kartu. VIVO paket je stvarno odlican! Malo je bilo problema "uskladiti" fizicke mogucnosti same kartice i nadasve ODVRATNE (citaj: OCAJNE) ATi-jeve CATALYST drajvere ali posle par "poseta" alternativnim sajtovima tipa ngohq.com i malo kombinatorike, sve je perfektno proradilo! Svaka preporuka za ljubitelje odlicne TV slike (daleko, daleko bolje nego NVIDIA) i reprodukcije filmova... Sto se igara tice, za sada sve sto igram radi bez problema uz napomenu da kad se pojavi neki novi naslov, morate biti skromni i smanjiti rezoluciju i kolicinu efekata! Po mom misljenju u ovom domenu, stvar je vrlo jednostavna: za igre -> NVIDIA a za reprodukciju filmova i nesto ne profesionalnog igranja -> ATi
Kartica je odlicna.Imam je vec godinu dana i prezadovoljan sam kako radi.Mozda je malo konfuzna instalacija softvera,ali kada je jednom odradite kako treba to vise nije problem. Kartica je VEOMA brza,ima DDR3 memoriju sto je retko za AGP slot i sto je najbitnije ima 256 bitnu magistralu!!! Toliku sirinu magistrale nemaju ni mnoge novije graficke kartice... Prijem TV signala je odlican,a slika je jos bolja.Poredjenja radi pre ove kartice sam imao MSI TV @nywhere master TV karticu koja ima smesnu sliku u odnosu na ovu karticu... Daljinski upravljac je veoma korisna stvar.Kada ga lepo podesite sa njim mozete bukvalno sve da radite na racunaru. Koliko je brza ova kartica govori i to da sam Test Drive Unlimited ugrao na maximalnim detaljima!!! Jedini minus je (kao sto sam gore i naveo) sto ima pixel i vertex shadere 2.0,pa vam nece raditi novije igre tipa Bioshock,Colin McRae rally Dirt itd koje zahtevaju pixel i vertex shadere 3.0... +:brzina procesora,DDR3 memorija,256 bitna memorijska magistrala i naravno TV -:pixel i vrtex shaderi 2.0
Nekad sam se lozio na ovu karticu (krajem 2004). U to vreme nije bilo bolje po performansama sa spakovanim TV (VIVO) a nije mogla da se kupi kod nas jer je niko nije uvozio. Cak me je kontaktirao predstavnik ATI-ja za nas region u leto 2005 ali AVAJ - obecanje ludom radovanje. Posle duge potrage odustao sam i maja 2006. kupio Sapphire Teatrix 550 Pro PCI TV kartu sa ATI 550Pro cipom, po mnogo cemu boljem dekoderu nego Theater 200 na AIW X800XT. T550Pro je zakon za kvalitetnu sliku podrzan od Viste i Media Centra a posle svega ostaje samo secanje na nesudjeni AIW X800XT. Vreme gazi sve!!! +:Izuzetna kartica u svoje vreme -:Trenutno kartica koja je usla u istoriju
Ah, ovo vraca uspomene, samo mislim da je moja malo drukcija. Kartica je stvarno odlicna ( stara ali odlicna). na njoj sam igrao FarCry i Crysis , naravno sa malo detalja, ali u sustini mogao si da pokrenes svaku igricu od pre oko 1 godinu. E sad lose strane: Prijemnik za daljinski ima uzasno kratak kabl i moras da ga postavljas u veoma neobicne polozaje da bi uopste uhvatio signal koji si mogao da posaljes ih veoma uskog radiusa. Inace je veoma zgodno imati daljinski za komp. Dalje, Tjuner je davao dobru sliku ali nije podrzavao digitalni signal sto me je razocaralo. Ali zato VIVO je bio odlican, uz tolike kablove nije postojao uredjaj koji nisi mogao da povezes i prebacis signal u koji god format si hteo. Sve u svemu +:Odlicna kartica, VIVO -:Prijemnik za daljinski, TV
Zanima me da li ce raditi na ovoj konfi. ??? Intel Celeron 2.0 GHz Socket 478 MSI P4MAM-L 512 GB DDR S3 ProSavage 32MB DDR ???
ako ima integrisanu graficku kartu,a cini mi se da ima,nema sanse da ce raditi.
mislim naravno na plocu sto se tice integrisane grafe.
The single GPU lord and master of DX9 cards