S vremena na vreme dešava se da veliki broj grafičkih firmi vadi čipove van računara i da ih pakuje u zasebna kućišta. Ovakva praksa je ponovo postala popularna. Ovaj put ovakve informacije sve češće se vezuju za kompaniju AMD-ATI. Ipak, ono što je poznato jeste činjenica da bivši ATI-jevi a sada AMD inženjeri uveliko rade na multi-čip grafičkim platformama koje bi trebalo budu dosta fleksibilnije ali će zauzimati i više prostora. Glasine o zasebnom kućištu sve se više pojavljuju sa sve većim brojem detalja. ATI-AMD nije izdao nikakav zvaničan stav u vezi ovih informacija.