Ati planira da do kraja Aprila izbaci X1900GTo grafičke katrice, ali bar sudeći po nekim njegovim partnerima ti planovi će morati da sačekaju. Znamo da većina Ati-jevih parnera već rasprodala sve X1800GTO kartice, bazirane na R520 čipu, i da je krajnje vreme da vidimo X1900GTo sa R580 čipom. Nova X1900 GTo je ješ skuplja za proizvodnju ali je ona namenjena da drži tržište do pojave novih udanica nazvanih RV560 i RV570. ATI pokušava da uzdrma Nvidi-inu dominaciju tržištem i za sada mu to polazi za rukom. Neznamo kada će ATI biti spreman za izdavanje X1900 GTO, ali pretpostavljamo da će to biti prvih nedlja Maja.