logo
Redakcija

Australijska policija koristi Twitter

27.07.2009. @ 17:30   #Novost

Australijska policija je objavila da je počela da koristi Twitter servis, koristeći ovaj mikrobloging sajt da obeshrabri mlade ljude da se upuste u vožnju nakon što su pili. Komesar policijskih snaga države Viktorija, Ken Lay, navodi da policija želi da tweet-ovima koje će objavljivati navede mlade da dva puta razmisle pre nego što sednu u automobil ukoliko su pili. Mnogi ljudi koriste Twitter na svojim mobilnim telefonima, čak i kada izađu da bi pili i družili se. Ukoliko će postovanje detalja o lošem ponašanju u vožnji zbog pića na Twitter-u navesti samo jednu osobu da se drugačije ponaša imaće smisao.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan