Kompanija Deep Silver je poslala izjavu u kojoj izražava žaljenje zbog činjenice da je neispravna verzija igre Dead Island nenamerno načinjena dostupnom za igrače na Steam servisu u severnoj Americi. Ova kompanija žali zbog svih problema koje su igrači iskusili igranjem igre. Ispravna verzija igre na kojoj su primenjene odgovarajuće zakrpe će biti dostupna za severnoameričke igrače što pre. Ostale teritorije nisu obuhvaćene problemom i za njih će potpuno ispravna igra biti dostupna već u petak kako je i najavljeno ranije. U pitanju je RPG igra iz prvog lica smeštena na predivnom ostrvu čiji stanovnici nisu tako dobronamerni jer je reč o zombijima.