Kompanija Sony je uspešno predstavila bateriju koja se napaja papirom. Nova bio-baterija koristi mešavinu vode i enzima da rastavi papir na celulozu. Nakon toga, snaga koja se stvara od glukoze dovoljna je da pokrene mali ventilator. Chisato Kitsukawa, predstavnik za štampu, navodi da ova baterija radi na istom principu na kojem funkcionišu i termiti kada jedu drvo da bi obezbedili energiju. Bio-baterije nisu štetne za okolinu i imaju veliki potencijal, ali je čitav projekat još uvek u eksperimentalnoj fazi budući da dobijena snaga nije dovoljna da baterije budu komercijalno održive.