Predsednik kompanija Dell, Michael Dell, nedavno je predstavio prošireni program recikliranja prema kojem će do kraja ove godine svim korisnicima njihovih proizvoda biti omogućen povraćaj hardvera sa bilo kog mesta u svetu bez naplate. On je takođe naglasio da su oni jedina kompanija koja omogućava besplatno recikliranje i napomenuo da je ta kompanija napravila sličan potez i 2004-e godine. Dell planira da ovaj program pokrene u septembru na teritoriji SAD-a, dok je pokretanje ovog programa na globalnom nivou zakazano za novembar. Rivalske kompanije HP i Apple takođe imaju svoje programe recikliranja koji su uslovljeni kupovinom novog PC-a ili Mac-a.