Zbog čega ima tako puno nasilja u video igrama? Prema navodima Ken Levine-a, kreatora jedne od veoma nasilnih igara pod nazivom BioShock, to je zato što je nasilje tehnički lako da se kreira i to ljudi žele. Jedan od razloga je to što ga je lako simulirati, rekao je Levine. Levine-ov najnoviji projekat je BioShock Infinite iz prošle godine koji predstavlja jednu od strane kritike veoma hvaljenih igara sa mnogo nasilja. On je rekao da bi bilo interesantno napraviti igru bez nasilja ali da navodi da nije siguran da bi znao kako da to uradi, naročito ako bi recimo reč bila o BioShock igri.