Nakon što je završeno održavanje E3 događaja, veliki broj različitih aktivnosti je upriličen. Nintendo je formalno predstavio Wii U dok su kompanije Microsoft i Sony izbegle bilo kakvo objavljivanje informacija o novim igračkim konzolama na čijem razvoju rade. Uprkos malom broju dostupnih informacija, već sada je jasno da je bitka za najpopularaniju igračku konzolu započela odavno te da ulazi u novu fazu gde ima veći broj učesnika i gde je rizik veći nego ikada do sada. Među kompanijama koje će se svojim proizvodima boriti za laskavu titulu a samim tim i većinski tržišni udeo su Microsoft, Sony i Nintendo.