Programerima je rečeno da ne mogu imati pristup najnovijoj verziji BitTorrent-a. Za razliku od drugih verzija P2P softvera BitTorrent 6 neće biti izdat pod open source licencom, iako će i dalje biti besplatan. Ashvin Navin, predsednik BitTorrent-a je izjavio da je problem sa korišćenjem open source licence u tome što ljudi uzimaju proizvod, prepakuju ga, zatim naplaćuju ili ga pune spyware-om. Navin navodi da je kompanija primila žalbe pojedinih korisnika od kojih je traženo da plate za BitTorrent klijent. On navodi da se čuvanjem izvornog koda zatvorenim kreira određena količina različitosti između zvaničnog klijenta i zlonamerno prepakovanih softvera.