Izvršni direktor kompanije Sony, Howard Stringer, krajem protekle nedelje je izjavio da je borba između dva formata, Blu-ray i HD DVD, stigla do nerešene situacije. On je, pored toga, objavio i da su stvari išle bolje za Blu-ray format do augusta meseca kada je Viacom odlučio za prekine podršku oba formata i da nastavi da podržava isključivo HD DVD. Howard navodi da je ova borba izuzetno teška i da za sada nema rešenja na vidiku. On je iskoristio priliku da izjavi da mu je žao što pre nekoliko godina nije bio izvršni direktor ove kompanije, kao i to što borba između dva formata nije ranije počela te bi se sada već znalo ko je pobednik.