Britanska policija je saopštila da je uhapsila dvoje građana ove zemlje u Mančesteru pod sumnjom da su pomagali u širenju najagresivnijih računarskih virusa na internetu. Jedinica za elektronske zločine Scotland Yard-a je saopštila da su muškarac i žena, oboje starosti 20 godina uhapšeni jer su osumljičeni da su pomagali u širenju zlonamernih Trojan računarskih programa poznatih i kao „Zbot“ iili „ZeuS“. Policija navodi da je zamišljeno da ovi virusi zaraze desetne hiljada računara širom sveta a jedan tehnološki konsultant je opisao ovaj virus kao jedan od najozloglašenijih u poslednje vreme.