Protekle nedelje Sony je objavio da je od sada prodao deset miliona jedinica svoje konzole PS4, ali to nije sve. Ova konzola ponovo dominira listama prodaje kada je reč o poslednjem mesecu. Juli je bio sedmi uzastopni mesec u kojem je PS4 konzola nadmašila Microsoft Xbox One. Hardver nije jedina oblast u kojoj Sony trijumfuje već je tako na primer The Last of Us: Remastered igra najbolje prodavana u otku meseca jula sa značajnom prednosti u odnosu na najbolje prodavani naslov, Minecraft za Xbox 360 i PS3. Igrački sektor je veoma zdrav, a konzole trenutne generacije su nadmašile prodaju prethodne za 80% u isotm vremenskom okviru.