Capcom je odlučio da počne da razvija sve nove glavne igre u Japanu nakon teškoća koje je iskusio u razvoju igre Bionic Commando. Pored toga predsednik kompanije Haruhiro Tsujimoto navodi da bi želeo da bude moguće da se u potpunosti japanski studiji distanciraju od zapadnih jer problemi koji nastaju u razvoju su mnogo veći od koristi koje ovakva saradnja donosi. Razmatramo načine da odvojimo uloge aktivnosti u Japanu i studija sa druge strane okeana. Planiramo da nove naslove razvijamo primarno u Japanu naglasio je ovaj zvaničnik kompanije Capcom, naglašavajći da će se zapadne kompanije više fokusirati na nastavke postojećih igara.