logo
BOBAN

Cooler Master Blade Master 120 R4-BMBS-20PK-R0

27.09.2010. @ 10:19   #Komentar #Hladnjak #Cooler Master

Ovaj vent se montira na CM 212+ ??

15 komentara

marko
05.10.2010. @ 13:32 #aa170223

kupio sam ga da bi sluzio kao 'intake' kuler ali nisam obratio paznju da je on sa 4 pina, e sad ploca mi je 'GA EP 45 DS3' dali mogu da kontrolisem br obtaja ako ga povezem na 'power fan' na ploci koji ima 3 pina . dali je to moguce jer je neverovatno bucan

marko
05.10.2010. @ 13:50 #6a32674d

imam na ploci i 4 pina 'sys_fan2' ali je veoma cudan raspored zica za konekciju : 1. GND 2. Speed control 3. sense 4. +5v, dok je za kulere raspored >1. GND 2.+12v 3. sensel 4. speed control. heeelp kako kontolisati RPM

mrcha
09.10.2010. @ 21:59 #0e0aac17

planiram da ga zamenim sa Noctua-om NF-S12B FLX...mislim da bi vredelo para,decibela a i kubikaze.. +:za te pare je ok -:previse bucan

dzox
14.10.2011. @ 20:37 #04a48383

Imam ga na 212+ i dosta se dobro pokazao. Hladi lepo, i uopste nije bucan da se kuka na njega. Pa koji vent se ne cuje na max obrtajima??? Ali nista preterano. Prvenstveno je CPU kuler. Dobar potok i na niskim obrtajima. Pohvale! +:solidan

Goran
27.01.2012. @ 09:34 #55a2a5c0

Odlican kuler i umereno bucan na 2000 rpm, a Noctua nije napravila ventilator brzi od 1500 rpm i uspesno za velike pare prodaje maglu na balkanu. +:Odlican -:kvalitetnije leziste

pip
29.01.2012. @ 14:39 #ef69e4b7

jel ovaj kuler moze da se montira na cooler master hyper 212?

mendi
21.02.2012. @ 04:35 #81c834a8

mozes da zakacis ovaj kuler na hyper 212 plus posto je isti kuler samo se prodaje na komad.

Simbad
22.02.2012. @ 10:05 #ffbb3dc7

Kuler je odlican tih , samo sto ova cena nije tacna kosta 1290 dinara +:odlican

R.B.
19.03.2012. @ 11:24 #c9ad57d6

Imam ovaj fan na cm hyper 212. Da hladi hladi, ne mogu da gresim dusu, ali je ubedljivo najbucniji od preostala 4 ventilatora, cak se cuje vise na najnizim obrtajima od kulera na grafickoj! Ne kosta Dzabe 1200 din.Ako vec uzimate neku dvanesticu, bar se otvorite za 2 'ljade.A ovo cudo ZAOBICI U SIROKOM LUKU!!!! +:Dobar protok -:BUKA I NA NISKIM OBRTAJIMA

zeki
05.04.2012. @ 14:30 #5868f710

imam ovaj vent na hyper212 i morao sam da ga skinem posto se na 2000 obrtaja cuje kao krunjac.

Boban
12.12.2012. @ 12:07 #ed061380

Katastrofa, izlomio sam ga rukama. Tako sam dobio uvid u ležaj koji je dno dna kao i podmazivanje istog. Njemu je samo špricem ubrizgana mast u sinter ležaj kao kod najgorih i najjeftinijih modela koje se ne sećam kad sam zadnji put video. To curi napolje i propada u roku od odmah. Nije čudo što mu je životni vek 30.000 sati (u šta sumnjam),a Noctua ventilatori rade 150.000. Ima i drugih marki koje su dobre ne samo Noctua. Ovo ne vredi ni 200 din, a ne 1000 koliko sam ga platio. Sramota da navode tako kratak radni vek za ovaj novac. A tek buka...Trebao mi je PWM od 12cm, a izbor je jako mali na tržištu. Urlao je nekoliko minuta i stao. Kraj, nisam imao živaca da ga šaljem nazad i da se natežem sa garancijom. Imam dovoljno godina i iskustva sa računarima da se sećam cooler master proizvoda od pre 12 godina. Ništa se nije promenilo. Njihova filozofija je jak marketing, precenjene komponente, minimalan kvalitet. U ovu grupu spada i Thermaltake. Može da prođe kod 16-godišnjaka. NIKAD VIŠE... +:pokidao sam ga kao ludak novine -:pročitaj ispod

Goran
31.07.2013. @ 07:31 #b5074510

Imam dva na hladnjacima za procesore preko godinu dana i buka se nije povecala od kupovine do danas. Hlade odlicno, malo su bucniji od Artic cooling kulera F12 ali neuporedivo bolje hlade. Po meni jedina mana je tip vesanja rotora. To su mogli malo kvalitetnije ali sve u svemu sasvim dobar cooler. +:odlican kuler

EVGA_Bgd
05.08.2013. @ 04:59 #3c712d13

Pogledajte sta radi fan, kada sam rekao da kupe 100kom za 5$ iz Japana nisu hteli. Srpski trgovci, njih treba nagraditi nekupovinom. Fan se prodaje za 20-30$ kada ga ima. Gentle Typhoon AP-00 ili sada AP-45 sa 2150RPM. Pogledajte samo prede, a ne ovi skrimeri COOLERMASTERA. Pazite samo kako je on tih kako se cuje kliktanje ovih sprava. Gledajte klip do kraja ovo je najbolji svetski fan po svim merilima. Najbolja Noctua je 2 klase ispod njega.Pazite tu nema zvuka motora tek pocinje na 2100RPM da se cuje ono sto CM na 1100-1200 cujes. +:http://www.youtube.com/watch?v=uxBd48C9hMg#at=210

Uroš
04.01.2014. @ 16:56 #aa159e6d

Preglasan je na preko 1000rpm, kupio sam dodatni manuelni regulator brzine i držim ga isključivo na 600rpm, baš kad gejmujem malo duže onda ga odšrafim do kraja. Preskup je, užas. Cena nije tačna, a i ko me jebe kad kupujem u gigatronu, mogao sam dodati malo pa da kupim kućište jebeno. +:korektan bundle -:cena, buka

dača
05.04.2015. @ 15:32 #5c0ae601

Ovaj ventilator je predviđen za hladnjak a ne za kućište kako navode uvoznici zato i ima 4pin priključak i isporučuje se sa hyper 212 plus a uz hyper 212 evo se isporučuje isti samo što su mu lopatice providne i broj obrtaja mu je ograničen na 1600 rpm pa je i manje bučan samo što ga nema u slobodnoj prodaji, nego se dobija samo u kompletu, sto je velika šteta jer je manje bučan. +:dobar dizajn

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan