logo
ivan

Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1 LGA775/AM2

24.01.2012. @ 13:09   #Komentar #Hladnjak #Cooler Master

zna li ko za ovaj ventilator jer je led +:konacno

155 komentara

mrcha
26.01.2012. @ 14:40 #4d8f1eb2

...trenutno imam 212 plus i ne sumnjam da je ovaj model odlican za ulozen novac,ali mi nije jasno sto ne naprave sistem kao kod Sapphire-a(Vapor-X) jer ovaj model ima pipe-ove koji direktno nalezu na procesor...tad bi bio zmaj

mrcha
26.01.2012. @ 15:53 #5efec122

...trenutno imam 212 plus i ne sumnjam da je ovaj model odlican za ulozen novac,ali mi nije jasno sto ne naprave sistem kao kod Sapphire-a(Vapor-X) jer ovaj model ima pipe-ove koji direktno nalezu na procesor...tad bi bio zmaj

Nebojsa
26.01.2012. @ 17:40 #5ed7979d

Nije led samo se providi

bojan
27.01.2012. @ 21:09 #505098d3

Ne cuje se,radi kao sat... Nije led vec je blago prvodan vent ogromno i vrlo jednostavno za montiranje ako se procita lepo uputstvo,uzeo sam ga u utorak u A Maze gde je jedino bilo u celoj Srbiji tih dana i po veoma povoljnoj ceni! +:SVE NA SVETU!!! -:bas nista...

bojan
27.01.2012. @ 21:12 #9a80c514

I pod opterecenjem cpu-a sa Aida 64 na maximalnih 100% opterecenosti i to UNLOCK Phenom II x4 B55 temp nije presla 50C a broj obrtaja najvise 1000 kroz 1,5h !!! IZUZETNO,NECUJNO!!!!Bio sam i ja skeptik ali sada...tacno bi kupio jos jedan vent i ubacio ga sa druge strane...

dule
28.01.2012. @ 07:38 #4bae1e89

montiran na E6600 stock, u Centurion 5 II, dodao mu još jedan ventilator na 700 ob. - idle oko 28C, u igrama ne prelazi 33, Prime95 34-35C. U kućište staje komotno, ali gornji ventilator na stranici mora da se skine (taj je i stavljen za push-pull), donji ventilator na stranici je ostao. Ukoliko ploča koja drži matičnu ploču ima rupu, matična ne mora da se skida - sama montaža je jednostavna, čak i unutar kućišta i sa postavljenim ventilatorom. Pasta uz njega ne odaje baš neki utisak - prilično je gusta i teško se razmazuje. SVAKA PREPORUKA! +:vrlo dobro hladi, tih -:zauzima dosta mesta, kao i svaki 120mm

Milos
09.02.2012. @ 01:10 #3bda5701

Jer staje u elite 332??? +:Pitanje?

deze
27.02.2012. @ 20:27 #93ffd39c

uzeo sam danas ovaj kuler min temp na cpu 955 sa boxom mi je bila 33. sad je 25c, a max temp je 18c niza nego sa boxom. sad drzim 955 na 4100mhz i ne prelazi 44 pri 100% zauzecu proc. ja sam se iznenadio koliko je dobar i necujan

MOD
06.03.2012. @ 09:58 #6e476c0d

BEST BUY...odlican uzeo sam ga juce i posle pola sata u prime95 i5 2500k 4.0ghz nije presao 48stepeni...u igrama ide do 40stepeni....sve pohvale..mana je ventilator koji hoce da zeza... +:super hladi -:vent na kuleru nije bas pouzdan

deze
12.03.2012. @ 10:06 #b592e842

da si kupio ovaj kuler, onda bi mogao da procitas da na kutiji pisi za vetilator da je odredjeno vreme da radi 40000 sati. ovaj ventilator je pouzdaniji nego ti i tvoji besmisleni komentari. nemoj da lazes ljude

MOD
13.03.2012. @ 12:07 #3f29e0e4

imam ovaj kuler ali sam stavio svoja dva ventilatora i odlican je preporuka....kada sam napisao da vent nije pouzdan to je zato sto ovaj koji sam dobio nema sanse da se vrti preko 673obr/min a navodno to nespada pod garanciju jer na sajtu pise vent od 600-1600obr/min!!!!probao u biosu ploce asus p8p67 b3 da ga stavim na turbo i to je maxx 673obr/min a na standard se vri na 572obr/min...a treba da se vrti na 1600obr/min..

deze
13.03.2012. @ 15:00 #35729b34

instaliraj cpuid hardaware monitor i tamo ti pise trenutni broj obrtaja, a sa speed fan programom mozes sam da dignes brzinu ventilatora. ja sam podesio na max i radio je na 1590rpm

MOD
13.03.2012. @ 20:14 #b61c31a9

pa imam instaliran hwmonitor i speed fan i maxx je 673rpm probao i da ga stavim na molex preko adaptera i sporo se vrti i veoma je slab protok vazduha skoro da ga nema,u poredjenju sa cm sigkleflow blue led 120mm ventovima koji rade na 1300rpm i hlade odlicno...sad shvatas zasto sam napisao da je vent ne pouzdan,ne verujem da je samo moj primerak venta defektan...

MOD
13.03.2012. @ 20:18 #153cb592

da zaboravih inace sickleflow ventovi se vrte na 2000obr/min ali su bucni u biosu namestio da rade na silent i rade na 1300rpm,stock je radio na 1500rpm na turbo modu a ovaj jedva na 673rpm..sad ti meni reci jel vent ili ja gresim brate?

deze
14.03.2012. @ 18:58 #8e2314e0

@mod probaj da ga vratis u prodavnicu,imas garanciju i racun valjda sacuvan, ili testiraj vent na drugom kompu kod nekog prijatelja, mada mislim da ces imati isti rezultat. meni radi savrseno. min temp mi je 25c 637rpm, max 33c 833rpm. a kad igram neku igru onda ide redovno preko 1000rpm

MOD
14.03.2012. @ 22:06 #d9acdce6

@deze probao sam naravno da vratim ali nece da priznaju garanciju posto se vent vrti preko 600rpm..eto ko bude uzimao neka obrati paznju na ventilator..a pasivni kuler je vrh uz ova dva venta 2500k kulira...meni je sa ovim ventovima na 2033rpm bilo min 14c po hwmonitoru a maxx 36c u igrama,a sad na 1300rpm min 20c a max 42c....

Hmm..
08.05.2012. @ 20:34 #b39ad874

Da li može da se okrene da duva ka zadnjoj strani,ka ventu za izvlačenje?Tj.da li bi trebalo(da ne duva na memoriju),da li bi smelo?

deze
14.05.2012. @ 14:17 #ecc0568c

moze da se namesti da duva ka zadnjoj strani

Shone
16.06.2012. @ 22:12 #d56da4e8

Stvarno dobar kuler.U pocetku bio sam skeptican dosta sto se tice njega ali kad sam ga uzeo misljenje se poprilicno promenilo.Lako se montira al uputstvo je malo necitko,dobro hladi i tiho takodje.Moze da se okrece na bilo koju stranu kucista..sve preporuke

Goranj79
18.06.2012. @ 11:22 #db255965

Stvarno dobar kuler.Postavio sam ga pre 4-5 dana na FX 8120,Radi ekstra temp od 15 do 40c pod maksimalnim opterecenjem .Jako je tih,lak za montazu .Sve preporuke +:Tih i jako dobro hladi-lak za montazu -:bas nista

dimcho
07.07.2012. @ 21:35 #41934dd7

odlicno, tiho, lako za montazu mada je uputstvo malo smotano. u idle mi se vrti izmedju 600 i 700 sa prime95 nije prelazio 1000 (Athlon x3 450) i 8Gb rama. Uspeo sam da ga uguram u neko blesavo kuciste sirine 18cm ali mu treba jos par mm da lezi bas udobno (znaci kucista siroka 19cm).

pitanje
11.07.2012. @ 19:39 #32e9ee77

da li staje u thermaltake V4 black editn +:da li moze u TT v4 black edition???

Adi
13.07.2012. @ 09:43 #b6a932b4

Uzeh ga juce i zadovoljan sam za sad. Kuciste mi nije provetreno kako treba pa temperature nisu najsjajnije, odnosno 960t u primeu ide do 52 stepena sa 1100 obrtaja, ali je to mnogo bolje u odnosu na stock gde su temp bile 66 stepeni :). Pitanje za bolje poznavaoce je koji bi mi vent preporucili za push-pull kombinaciju. Ploca je Asus M599XEVO, ima jos jedan 3-pinski konektor, a 212 je na 4-pinskom. +:+, pitanje

dimcho
17.07.2012. @ 11:11 #6f8bb183

Imas u Gig*nu Blade Master 120 ventilator, on je indentican ovom sa hladnjaka osim sto nije poluproziran. Pouzri, nema ih jos mnogo. Sto se tice prikljucenja MORAS preko splitera na CPU_FAN da bi se okretali indenticno inace moze da se desi da nemas nikakav efekat ili cak losije hladjenje. Lemilicu u ruke, kupi konektore u MikroPrincu pa udri. Oborices temperaturu 2 do 3 stepena (samo). Moda je bolje da uzmes neki CaseFan da bi provetrio kuciste, efekat je isti a ne zezas se sa spliterom. Inace meni otkljucani X3 450 na X4 640 na 3.2 GHz (navodno Phenom B50 za naivne) u Prim95 drzi na 47 stepeni pri oko 950-1000 obrtaja (otvoreno kuciste, neki stari VITO krs). Normalno je 32-34 sa C'n'Q i C1E ukljucenim. jedva se cuje FENOMENALAN kuler!!!

MOD
18.07.2012. @ 13:32 #84f3f2ea

telo kulera je odlicno ali ventilator je ocajan!stavio sam dva cooler master sickleflow 120mm blue led 2000obrt/min,hlade i5 2500k 4,5ghz u igrama ne prelazi 48 stepena a u prime95 max59 stepeni.kuciste je nzxt m59 izmenjeno skunuti hdd i flopi kavez i tako je protok vazduha mnogo poboljsan a mogu da stanu sve graficke bez problema . +:odlican -:jako los ventilator bar ovaj sto sam ja uzeo

adi
20.07.2012. @ 10:52 #b8d94f88

Hvala dimcho, kupio sam xigmatek neki vent da izbacuje vazduh iz kucista i odmah mi smanjio temp za oko 4 stepena :)! Ja veoma zadovoljan. p.s. MOD meni se vent ne cuje, ili mi je stepen tolerancije veci. E sad detaljnim pretrazivanjem nasao sam jos konektora za fanove na maticnoj ploci. Imam 4-pinski chasis fan, pa me interesuje da li mogu na njega da nakacim pull fan na 212 evo, i sta mislite da to bude Arctic Cooling F12 PWM, i da li isti mogu da kontrolisem obrtaje preko speedfana, ili iz biosa? Hvala unapred +:dimcho :) -:nastavak pitanja

MOD
21.07.2012. @ 16:09 #0c3e7ae6

@adi nisi me razumeo vent se ne cuje nego se vrti uvek oko 574obr/min a ni sam fan kontrolerom nisam uspeo da ga nateram preko 752obr/min a podesen je na maxx ali izgleda da je meni zapao primerak sa defektnim ventom.Uzmi arctic cooling f12 odlican je velik protok vazduha uz minimalnu buku preporuka za f12 od mene..e sad sto se tice speedfan-a kod mene nece da kontrolise ventove nema sanse sve probao i nece a u biosu mozes podesiti na kolko oces da se vrte.ja sam prezadovoljan sa cm sickleflow ventovima najaci su. +:odlican -:vent je sranje

Adi
23.07.2012. @ 09:52 #7ece30ae

Aha, u redu, ja nemam tih problema, meni se vent vrti na 1000 do 1300, kad mu je ukljucen turbo. Ja volim da su mi komponente ladne, a buka mi nije neka smetnja. p.s. a i nije neka buka. Videcu ovih dana da nadogradim push-pull kombinaciju :) +:meni sljaka vent

Miki
25.07.2012. @ 13:21 #4fe10a3c

Da li neko zna kako trebam da namestim push-pull konfiguraciju? To jest, ima li nacina da nekako pogresim pa da mi oba ventilatora izvlace ili se to automatski podesi?

Adi
30.07.2012. @ 16:09 #4350448f

Obicno na svakom ventilatoru ima strelica koja pokazuje na koju stranu ide vazduh, ali ti svakako mozes da proveris tako sto malo zavrtis ventilator , a i to se vidi na oko po lopaticama. P.S. Jedan ventilator, onaj koji je blizi sredini kucista treba da uduvava vazduh u kuler, a drugi koji je blize zadnjoj stranici kucista treba da izvlaci vazduh iz kulera. Ne moze nista automatski da se podesi moras da vodis racuna da postavis kao sto sam ti objasnio. P.S. mozes da podesavas brzinu ventilatora ili u BIOS u ili preko nekog programa npr. SPEEDFAN +:za Mikija

Dzoni
09.08.2012. @ 11:44 #75b9c59d

Da li je ovaj kuler dovoljan da hladi i5 3570k na 4.5Ghz. Planiram da kupim i Artic Silver pastu kao i da napravim push&pull konfiguraciju sa CM Exalibur ventilatorima. I da li ima neki kuler do 30e bolji od ovoga? I koje ventilatore vi preporucujete za push&pull +:Odlican

Shone
12.08.2012. @ 12:42 #5901b7f7

sto se tice push pull konfiuracije morate da razumete da fabricki kuler na 212 ne reaguje kao stock kuler koji menja brzinu po potrebi tj da ima skalu vec kad lupi odredjenu temperaturu koja je npr 50 stepeni onda pocne da radi na max a do tada od 45% do 78% uglavnom...naravno sve to moze da se cacka al nema potrebe.svaki cooler koji se vrti na 1600 obrtaja moze da se upari sa ovim fabrickim tj stavite oba i namestite ih na recimo 1300 obrtaja...retko kad ce biti potrebno vise a i on ce crci na toj brzini tek posle minimum 4-5 godina tako da ne bi trebalo da se opterecujete s time.artic f12 je odlican kuler i nije uopste los izbor za uparivanje sa ovim kulerom,s time sto obavezno treba zalepiti anti vibracione gumice na njega prilikom montiranja ili ce postati bucan.sve u svemu za ovako male pare sjajna stvar moze da se napravi koja ce raditi posao isto kao neke od 50 i vise evra +:push pull

Shone
13.08.2012. @ 21:05 #4b3c1148

upravo sam saznao da 212 nema pwm kontrolu tj da mu je nemoguce menjati brzinu rada po temperaturi procesora.kako ga namestite tako ostaje.na sajtu pise da ima pwm mada to je neka njihova verzija smart fan koja uopste ne radi tako.nije kao standardan kuler koji pri promenama temperature prati skalu i tako dize obrtaje.ovaj se prosto vrti na koliko mu kazete da se vrti :)

cool
17.08.2012. @ 11:23 #dbc306a5

Zamenio sam svoj stock cooler sa ovim na FX-6100, temperatura u Prime95 ne prelazi 36° C, a idle je oko 24°. Sem njega imam jos 3 u push-pull konfiguraciji na samom kucistu - Jedan Arctic F12 koji izvlači i dva napred koji uvlače vazduh, tako da je sve poprilično hladno. Obavezno obratite pažnju na veličinu kućišta pošto se može desiti da ne stane u vaše. Ovaj cooler zahteva i montažu sopstvenog backplate-a pa cela procedura može da potraje malo više ukoliko to radite prvi put. +:Odlican

RopeX
27.08.2012. @ 20:15 #64d2729a

i sa stock coolerom, na kolko stepeni je radio? Jel ja i imam isti processor, ali previse se greje, i razmisljavam da kupim ovog.

CM 212
27.08.2012. @ 22:10 #4d1088d5

kupi ovaj najnoviji svet kompjutera u njemu su detaljno testirali neke kulere do 50e i u tim testovima ovaj se pokazao kao najbolji. i7 2600k OC 4.3GHz idle:36.0 load: 53.8 (sa jednim kulerom ako sam dobro procitao)

CM 212
27.08.2012. @ 22:11 #75af5542

kupi ovaj najnoviji svet kompjutera u njemu su detaljno testirali neke kulere do 50e i u tim testovima ovaj se pokazao kao najbolji. i7 2600k OC 4.3GHz idle:36.0 load: 53.8 (sa jednim kulerom ako sam dobro procitao)

Marko
31.08.2012. @ 22:36 #3d0612e1

Upraavo kupio i ugradio ga u cooler mster elite 430,zatvara se stranica normalno.Imam e8400 core 2 duo i clocnuo ga na 3.6ghz ali su mi temperature ocito visoke.U stanju mirovanja je 51 na 710rpm a u full loadu dolazi i do 67stepeni.Bas sam se potrudio oko instalacije i gledao dosta montaze na netu i mislim da sam 99% dobro odradio instalaciju.U kucistu imam 6 venta od 120x120mm.Sta vi mislite za temperaturu?Moze odgovor i na mail rile.pn87@gmail.com

Shone
31.08.2012. @ 22:42 #f040beb0

mozda si ga lepo montirao al si napravio pocetnicku gresku.cpu klokovao 100 mhz ili 1 ghz vent mora da ti radi na 100% konstantno! idi u bios i odvrni ga do kraja i gledaj temperaturu odande jer ce ti pokazati realniju vrednost.pisi kad zavrsis rezultate.( ovaj kuler ako ti se vrti na 710 ovako onda ti se i na full load vrti isto jer je prosto takav,ima pwm al je iskomplikovan bespotrebno)

Marko
31.08.2012. @ 23:59 #074bf111

Hvala na brzom odgovoru,kada mi se povecava temperatura povecavaju se i obrtaji.Pratio sam preko hwmonitora i na 66ctepeni krene da vrti preko 1350rpm.Razmiljam se da kupim sutra jedan chieftec od 1650rpm pa da vidim kako ce se ponasati.212 sam montirao tako da duva na gore i iznad njega na samo 2-3cm imam jos jednu 12ticu koja izlaci vazduh napolje i vrti se na 1500rpm

Marko
01.09.2012. @ 00:32 #6122a460

Evo ovako,preko programa easy tune 6 sam povecao na max speed fan od 1600rpm i posle 3 min testiranja temperatura je bila 65itu se zadrzala.Nije lose ali sam mislio kupovinom ovog kulera da ce u full loadu biti ispod 60 stepeni.Vase misljenje za temp,visoka nije?

Shone
01.09.2012. @ 03:06 #ce921ec8

moras da uzmes u obzir da je dnevna temperatura 30 stepeni.sem ako ti nije kompletno klimatizovana soba na recimo 15-20 stepeni neces moci da dobijes konacne rezultate pre zime ili sredine jeseni mada na full load normalna temperatura u zavisnosti od clocka bi trebala da ide ispod 90c. to je maksimalna temperatura preko koje dolazi do ostecenja itd.za svaki procesor ne postoji pravilo jer sto se tice clockovanja proizvodjaci ne zele da se vezuju za rezultate mada temperature i do 70 stepeni su ti ekstra za opterecen procesor,jedina cudna stvar je da si samo digao 600 mhz i dobio toliko povecanje temperature.Eventualno mozes da probas da maksimalizujes svoj clock povecavanjem voltaze,FSB-a,klokom rama itd kako bi za istu temperaturu dobio max iz svega.takodje moras da uzmes u obzir da ce ti cpu raditi na 100% jednom u pola godine ako se ne bavis profesionalnim radom tako da te temperature sa sintetickih testova ne trebaju da budu alarmantne.meni su na 8120 na 4.5 ghz bile 72 stepena sto je vrhunski rezultat al ponovo ti sa tim procesorom skoro pa bih imao bolje rezultate od mene na istim brzinama na single thread aplikacijama.Stabilizuj ga i pusti na prime 95 takodje daj mu odredjenu voltazu kako bih se smirio pa javi kako ide.

Shone
01.09.2012. @ 03:16 #703e72f7

jos 1 pitanje samo,ja sam pre imao E6600 dual i temperature su mu bile sa stock coolerom od 30 do 60-65 stepeni ne clockovan a clockovan od 40 do 70.kolike su na E8400? generalno cela serija core 2 duo radi malo toplije mada ne razumem se dovoljno da bih pricao o tome.pad temperature moze da se ocekuje do 3-4 stepena veci od sobne temperature na idle sa ovim coolerom a na opterecenju sve zavisi od procesora,ako su ti takva ocitavanja onda je sve ok

Marko
01.09.2012. @ 13:44 #4984d21e

Hvala na odgovoru.Ovako sa fabrickim kulerom core2duoe8400,na fabrickih 3ghz je radio odlicno,u igricama je isao oko 60c a na 3400mhz i obicnim kulerom posle 2min strees testa odlazio do 68 i zaustavim program jer nisam imao ovaj kuler.Sto se tice rama i voltaze,ram mi od 1333 radi na 1600mhz a voltazu procesora stavio na 1.325v i sve to stabilno radi i temp je do 65c.U sustini zadovoljan sam.Planiram da ugradim i jedan chieftec da izvlaci vazduh od 1650rpm i da clocknem na 4ghz +:sve preporuke

Shone
01.09.2012. @ 13:51 #383989e5

sto se tice izvlacenja vazduha bitniji ti he pritisak i propustna moc collera nego brzina.u koliko imas para za bacanje prosto idi po sistemu sta je skupo dobro je :) al za push pull moras da ih uskladis ako planiras jos 1 da stavljas na 212.najbolje bi bilo da uzmes isti kao sto je na njemu kako ne bih pravio vakum ili slicno.

Marko
01.09.2012. @ 14:17 #fbf29c73

zaboravih da napisem i fsb mi od 1333 radi sada na 1600mhz.Kupicu i Arctc silver 5 pastu i kada sve istestiram javljam rezultate.Proceor me odusevljava jer i posle 4god od kupovine radi odlicno.Odusevio se kada poveza komp na lcd rv od 42“ u fullhd rezoluciji i na max detaljima ne clockovan radio odlicno bez i najmanjeg seckanj

Marko
01.09.2012. @ 14:19 #5aa031c0

Pa ovaj se vrti na 1600 i kada ubavim drugi od 1600 to je isto,radice superiska :)

Shone
01.09.2012. @ 15:10 #af5ab347

ne razumes :) nisu iste elise na oba uglavnom tako da i ako se vrte na istim obrtajima jedan vuce vise vazduha

Marko
01.09.2012. @ 21:42 #64f8bbf7

Razumem te ali je nemoguce naci jos jedan ovakav a i kada bih nasao gde da prikljucim 4pina jer nemam na maticnoj samo od 3 blizu procesora

Shone
02.09.2012. @ 02:26 #9ccb6aea

ima da se kupi razdelnik :) nabodes ta 2 i on napravi jedan :) mada ko da je bitno,gledas samo specifikacije i nadjes nesto priblizno i cao.hteo sam samo da ti skrenem paznju da ne gledas toliko broj obrtaja vec celokupan cooler :)

Ivan
02.09.2012. @ 18:32 #a1bc622e

Ako zelite da stavljate jos jedan vent, kupite Artic Cooling F12 PWM, on fabricki ima razdelnik za jos jedan vent. (f12 u plocu, vent od 212-tive u rozdelnik od f12) i prica je gotova, stavite samo F12 da bude push posto ima 75CFM (vs 65 koliko ima 212 evo na 1600rpm)

Shone
02.09.2012. @ 21:47 #c8dc8ab0

eto :) problem resen :)

Marko
03.09.2012. @ 13:55 #7509c7b8

Ok hvala vam na odg

marko
29.09.2012. @ 12:33 #e8f9e2b2

mam 1 problem, imam ovaj kuler u kombinaciji sa i5 3570k, e sad ventiltor mi se stalno vrti na 560 obrtaja tako pokazuje i u bios i u speed fan a trebalo bi na vise da se okrece a temp procesora je 29 stepena da li to tako treba da bude i kako da promenim brzinu ventilatora...pozz

@marko
12.10.2012. @ 11:50 #92e10ec5

vrti se na 560 obrtaja jer nema potrebe na vise, posto ti je temp procesora 29 stepeni...kada budes radio/igrao nesto zahtevnije na kompu, onda ce i vise da vrti, mada zavisi i da li imas jos koju 12ku u kucistu..ako ih imas nekoliko, onda nema potrebe da vrti brze jer je dobra ventilacija u kucistu..a i uglavnom se brze obrce kada se overklokuje solidno, posto je i za to namenjen..

jos nesto
12.10.2012. @ 12:23 #25d02b03

sto se tice p&p konfiguracije, u testovima se pokazalo da bolje radi sa single coolerom ! "With single fan configuration this cooler is a very good option for those users that want overclock their CPU at a good level but at the same time keep the temps in the safe area. In dual fan configuration (P/P) the performance was not as good as we thought, in fact, we saw some temps more high than in single configuration. After test the cooler in single and dual fan, we only can recommend this cooler in single fan configuration"..i na mnogim drugim testovima sam procitao isto..tako da, ko je sebi napravio p&p, zeznuo se :D

Shone
18.10.2012. @ 02:01 #38eaa660

postoji bolja varijanta za ovo...stavis ga da duva ka kraju kucista a na kraj jos 1 cooler...212 uzima vazduh i baca ga nazad gde ga drugi izbacuje iz kucista...tako je kod mene barem :)

Aleks
23.11.2012. @ 00:44 #d7f85589

Ljudi pazite kad instalirate ovo cudo, mnogo je lako upropastiti plocu ako samo malo pretegnete srafove ili ih ne zatezete odjednom, diagonalno

N
15.12.2012. @ 01:11 #fb80ad00

Da li ovaj kuler moze uspesno da ohladi Phenom 965 na 4GHz i naponom od 1.5(25)V? +:Tih, veoma dobar kvalitet izrade -:Komplikovaniji za montazu od ostalih kulera

deze
15.12.2012. @ 21:54 #af37cff4

ja moj 955 drzim na 4.0ghz i jos nisam dosao do 50c

N
16.12.2012. @ 13:04 #f0643821

Da li si probao Prime95 ili LinX na 4.0GHz i video max temp? Hvala!

Gorbash
24.12.2012. @ 15:32 #ba566fed

Pisem ovaj komentar cisto kao upozorenje za one koji planirjau da kupe. Neko je vec pomenuo da je komplikovaniji za ugradnju od ostalih kulera, ali da sam znao tacno koliko, nisam siguran da li bih ga uzeo. Naime, da bi se montirao, potrebno je postaviti jedan deo sa druge strane maticne ploce, sto je veoma veliki problem ako nemate pristup toj strani sa druge strane kucista, kao sto je bio slucaj kod mene. Tako da sam morao da vadim maticnu plocu iz kucista kako bih to uradio i stvarno je bilo cimanje. No, sam kuler je fantastican, skoro potpuno tih, veoma sam zadovoljan kvalitetom. +:Sjajan kuler -:Veoma, veoma komplikovan za ugradnju

novica949
03.03.2013. @ 10:03 #a2157d56

Imam phenom 965 be radi sasvim normalno na 4,1 gh, a umesto originalnog hlađenje stavio sam ovu 212 .licu. jeste da je malo veliki ali radi super. Samo sam stavio iznad njega još dve dvanaestiće , tako da njegov duva na gore a ova dva izbacuju toplotu uvis, ali zato vam treba kućište dovoljno veliko i sa dosta mogućnosti za ugradnju ventilatora . Ali ono što je najvažnije , morate da imate dobru matičnu ploču (moja je gigabyte 990 fx sa am3+ ). U kutiji imam mesta pored ovih 5 venta da uradim jos tri i to na za to fabrički podesenim mestima. Inače kutija je blubery sa citacem kartica i relejem za ručno podešavanje brzine prednjeg venta koji bi hladio hdd ,ove ,ali njega nisam stavljao. Takodje imam mogućnost da stavim još jedan na dnu kutije pored napajanja (jer mi je i ono na dnu ) i plus još jedan gore nazad. Sva mesta pored imaju mogućnost za 12x12. Hlađenje radi sasvim normalno i nikad nisam imao problema. Preporuke naravno pozitivne. +:pozitivno

dejan
04.03.2013. @ 09:09 #ae59436b

Na kom naponu ti radi procesor i koje su mu temperature(idle-load).Imam isti procesor i planiram da kupim ovaj kuler +:? novica

dejan
06.03.2013. @ 15:29 #d9648801

Juče kupljen i montiran.Morao sam da rasturam ceo komp da bih namestio pločicu pozadi,ali sam sad brusilicom napravio prozor na kućištu,za ubuduće.Teže se montira na amd platformu zbog većih rupa na matičnoj ploči.Imam phenom II x4 965 na 4 ghz sa naponom od 1,42v.Temperature su 36 idle 52 load(posle 10 min. prajma95) na standard modu koji sam podesio u biosu. +:veoma tih

Vladimir
10.03.2013. @ 01:28 #ff30d091

A jel moze ovaj kuler da se montira na AMD plocu tako da izbacuje vazduh ka zadnjem delu kucista a ne ka "plafonu" ???

Jovan
12.03.2013. @ 04:22 #62382917

Imas klip na YT decko ga je montirao pola sata i objasnio sve kako moze i ne moze. Mozes da ga okrenes kako hoces ali moras da pazis na ram pogotovo ako ti je visokoprofilna memorija. Nego da mi neko kaze, jel bucno ovo cudo. Uzeo bih ga da ladi fx6300 oc na jedno 4.4, al mi 32 db zvuci mnogo. +:vladimir

Srki
17.03.2013. @ 08:40 #9296660f

Evo kako stoje stvari, sto se mehanike montiranja tice, onako malo je kineski odradjen. Nije to bas sve toliko precizno i odradjeno fo kraja. Dakle to je sto se tice mehanike i montiranja nosaca kulera. Sto rece moj prethodnik, voditi racuna da se ne ostete vodovi na ploci jada se srafe srafovi nosaca. Polako i strpljivo i naravno ploca obavezno mora napolje iz kucista, tada je sve mnogo lakse. sam kuler je prilicno dobro odradjen , ventilator takodje. Sve pasuje i zaista nije bucan, skoro pa necujan. Kod mene radi na 2700k i transcend memorijom koja ima hladnjake prilicno cisoke. tako da okrenut na pravu stranu kuler ne smeta nicemu. Zakljucak: Za te novce radi posao koji treba da radi i to vise nego dobro.

deze
18.03.2013. @ 13:18 #30f4754a

ja sam testirao cpu 955 na 4.0ghz sa linx-om 43,6 je max temperatura, kuler se uopste ne cuje. onaj ko kaze da je ovo komplikovano za montazu onda je gurno prvi put stavlja kuler na proc. ja sam stavio da izduvava nazad topao vazduh, da mi ne ide sva toplota gore u napajanje +:JEDNOSTAVAN ZA MONTAZU

Jovan
19.03.2013. @ 21:37 #9af14e43

A jedna stvar mi nije jasna. Ako bih uzeo taj Artic Cooling F12 PWM ventilator, onda u sustini ne bi valjalo da radi zajedno sa originalnim ventom 212ice, ili ipak mogu da rade zajedno? Kolika je uopste razlika u performansama ? Hvala... +:pitanje

dare
23.04.2013. @ 21:33 #c3e1fc52

potreban savet. Ovaj ili xigmatek dark knight s1283?

Goran
24.04.2013. @ 16:43 #f8676816

Ovaj.. Oba su veoma dobra..ali imajuci uvidu i cenu onda je bez dileme pobednik 212evo..

Goga
25.04.2013. @ 20:36 #7fd1303e

Da li za kulere vazi garancija kada je neki strujni udari itd..ili se tad ne racuna?.? Tek treba da kupim kuler...al me zanima da znam..molim za odgovor +:Pitanje

neša
26.04.2013. @ 17:51 #a9163f34

mislim da tad ne važi garancija,ali može da ti crkne samo ventilator,a oni nisu mnogo skupi .evo recimo ovaj COOLER MASTER Blade Master 120 R4-BMBS-20PK-R0 košta oko 8 evra

Bane
01.05.2013. @ 23:48 #37346313

Odlican kuler, danas ga ugradio.Komp se pregrevao do ludila (gasenja) i reko' ajd' da probam sa novim kulerom. Procedura nije komplikovana, ima na YT dosta tutorijala. Gnjavaza je samo sto mora ploca da se vadi napolje, ali to je bila prilika da komp ocistim od prasine. Sad ne prelazi 40C na igrama. Veoma veoma zadovoljan. Voditi racuna o dimenzijama zbog zatvaranja kucista. +:Tih, hladi odlicno, super odnos cena kvalitet -:Mora de se vadi ploca da bi se ugradio

Shone
03.05.2013. @ 21:47 #5febcbc0

hahaha kakvo genijalno pitanje :D to je kao da si pitao da li vazi garancija za lavabo ili wc solju u slucaju strujnog udara xD sta moze da mu se desi?? ventilatore ni ne mogu da provere sta im se desilo ako do toga dodje sem ako nisi sam dovoljno lud da kazes da je doslo do toga :)

Ja
11.06.2013. @ 22:02 #e7a6ae0f

Sa Phenom II X6 1090T u ful optercenju bez OC skida punih 30 stepeni u odnosu na fabricki u istim uslovima. +:Savrsen

neša
12.06.2013. @ 19:32 #7a4ff86d

ti//koja je to temperatura i koji su uslovi?

ja
17.06.2013. @ 09:15 #010e74e8

Temp procesora je sa 68(sto je prevuse za ovaj procesor) spustena na 38 stepeni. A temp jezgara sa 72-75 spustena na 40-45. A uslovi su slijedeci: Sobna temp 21 stepen. Prime 95 Opterecenje 100% Kuciste TT Soprano RS sa dva ventilatora od 12cm (in 800rpm, out 1300rpm) Procesor podesen bez OC i turbo moda (na 3,2)

Ulthane
17.06.2013. @ 16:34 #62d40dfe

Ima li neko ovaj kuler da mu radi na AMD FX-8350? Koje su mu temperature na idle i na full load?

neša
20.06.2013. @ 21:04 #c69c894b

@ti// odlične temperature.možeš dosta da klokuješ proc,ali pazi da ti temp.jezgara ne prelazi 62 C.sa porastom sobne temp.raste i temp. procesora,ali to verovatno znaš.pozz

Marjan
18.08.2013. @ 21:02 #4e4cc3f1

pozdrav imam x6 1090T BE nije klokovan. Uslovi u kojima mi pc radi su sledeci nemam klimu u sobi a temberatura u sobi je leti uvek oko 28-32 stepena. Da li mi ovaj kuler moze dosta da smanji temperaturu i buku u odnosu na stock cooler. stock se konstantno vrti na 4500-5300 obtraja. Hvala

Ulthane
04.09.2013. @ 01:45 #ccb12a35

Moze za 10 ili vise stepeni da smanji temperaturu, a i mnogo je tisi od stock kulera. Mozda da uzmes ako nadjes bolju verziju ovog kulera: CM hyper 412 EVO, mada ce ti i ovaj sluziti odlicno. Samo sto je 16cm visok, pa mozda neces moci da zatvoris kuciste. +:@Marjan

boan
09.09.2013. @ 21:28 #b0fd99d4

Da li bi ovaj kuler bio dobar za AMD Phenom x4 955 BE ili THERMALTAKE NiC C4?

CheXy
16.09.2013. @ 18:10 #86439ac9

@Boan Ja imam 212+ verziju i EXTRA hladi isti taj proc koji si naveo. Ovaj je jos bolji tako da svaka preporuka ide CM.

Boan
18.09.2013. @ 10:20 #f1188e03

CheXy hvala na odgovoru uskoro uzimam CM pa da vidimo koja je razlika ubi me buka na hladnjaku procesora je ne izdrzljiva.

draco
21.09.2013. @ 22:23 #56c7925a

phenom II x4 965 4026mhz temperature u igricama max 43c, IBT 58c

Febo
09.12.2013. @ 23:46 #ec54140f

Dal neko zna staje li ovo u Codegen Briza 6097???

Baki :)
27.12.2013. @ 15:18 #db249e02

Postovani,Imam AMD FX6300 3.5ghz i njegova temp u idle je oko 40-50c sa stocl kulerom dok u full load ide preko 60.Takodje ponekad sam ubrza na 10-15 sekundi sa 2k rpm do 6k.Hteo bih da narucim ovaj kuler pa me interesuje da li bi smanjio temperaturu na cpu,takodje da li je bolji 212 evo ili ovaj Thermaltake Contac 30 PWM, 160W TDP.I da li se dobija termalna pasta uz kuler?Hvala. +:Treba mi cooler za Fx6300

Igor
27.12.2013. @ 22:57 #123533e7

Biće da ti kuler nije dobro postavljen. Meni sa stock kulerom radi na 30C (socket), a pri opterećenju ostaje ispod 60C (tj. 55C za jezgra), a ventilator nikad ne prelazi 3000rpm. Tako da možeš da smanjiš temperature i sa stock kulerom, samo treba da ga namestiš kako treba, a naravno uz 212 Evo ne samo što bi smanjio temperature nego bi mogao i da ga klokneš do nekih 4,5GHz. Zajebi Thermaltake.

Sone
28.12.2013. @ 00:12 #fe4354aa

Jel ga ima neko u kombinaciji sa Raidmax Raptor ili Orion kucistem?

Baki :)
28.12.2013. @ 22:26 #05437328

Hvala na odgovoru Igore,probacu ponovo da namestim kuler.

Baki :)
31.12.2013. @ 01:30 #b0f23aca

Opet sam postavio kuler,ali opet oata prica,izgleda da cu morati da kupim ovaj kuler.

Igor
01.01.2014. @ 20:18 #071b2d48

Baki, proveri da nije napon previsok. Idi u bios i isključi LLC i stavi Vcore na auto. Mislim da bi trebalo da bude ispod 1,2V bilo da je u load ili idle.

sale
02.01.2014. @ 17:52 #0bb07e97

Da li komp moze da radi be kulera?

sale
02.01.2014. @ 19:11 #6660e5ea

Da li komp moze da radi be kulera?

R.B.
03.01.2014. @ 11:47 #84f1275a

Ne može, spalićeš procesor bez kulera ne igraj se!!!

Baki :)
03.01.2014. @ 13:34 #33025b22

Iskljucio sam LLC i Vcore mi je na auto.

Baki :)
06.01.2014. @ 13:03 #af5bb97f

Hvala na prijateljskim savetima. :)

Dušan
06.01.2014. @ 18:45 #f08138af

Interesuje me dali može da stane u Raidmax Raptor Kućište?

Milos
11.03.2014. @ 13:05 #cf0d89f8

mozhe Sale. to ti je isto kao i sa pechurkama, sve mogu da se jedu, neke po jednom, neke po vishe puta

Igor
12.03.2014. @ 22:10 #5e544291

Upravo sam ga testirao na FX-6300 4,2GHz, ali sa pastom Prolimatech PK-2. IBT standard: 53C soket, 43C jezgra. Staje u CM Elite 332 u milimetar. Ventilator ne prelazi 1000rpm i pritom uopšte nije bučan, tj. samo čujem 12-icu na kućištu koja radi na 1500rpm.Šta da kažem, prezadovoljan. -:Zasad ništa

Zac
19.03.2014. @ 16:07 #502e001b

Montirao ga upravo na Sandy Bridge i5. Evo idle rezultata tinypic.com/r/dzjrdt/8 +:Nabolji za te pare

Nikola
10.04.2014. @ 16:28 #37934069

Cudo od kulera. Odnos cena/ kvalitet izvanredan. Montirao sam ga u svoje kuciste CoolerMaster K380(stranica se zatvara u milimetar) push/pull + jos jedan vetilator na kucistu od nazad za izduvavanje toplog vazduha napolje na FX6300 sa Artic Silver pastom i u stanju mirovanja ne prelazi mi 30C, pri opterecenju mi nikada nije preslo 40C. Klokovao ga na 4.4GHz i pri opterecenju ne prelazi 47C. Znaci jos prostora za overclock imam. Strava kuler, topla preporuka!!! +:Super hladi

Thermaltake
04.05.2014. @ 14:44 #7cd66c45

Zanima me da li ne ko zna da li ovaj kuler pase u kuciste Thermaltake Commander MS-II i na mobo Gigabyte GA-970A-UD3 ?

expert
24.05.2014. @ 15:09 #125e8ef5

Odlican kuler.Hladi mi FX 8320 idle 20 C full load ne ide preko 36 C! Svaka preporuka za ovaj kuler definitivno najbolji za te pare.Hladi FX seriju procesora bez ikakvih problema i nije previse glasan +:dizajn kvalitet performanse

Slobodan
06.06.2014. @ 19:19 #902cd9de

Fenomenalna stvar! FX 6300 idle od 15 do 20, maksimum opterecen od 39 do 42 stepena, dok je sa fabrickim kulerom bilo od 60 do 65... smanjio temperaturu za 20 stepeni u proseku i mnoooooooooogo je manje bucan, cak mogu da kazem skoro pa necujan sve do 1200 obrtaja, vise se cuju hard i ventilator na napajanju. Od mene sve preporuke :) +:Kvalitet, nivo buke, odnos cena i dobijeno -:nemam zamerki

Nikola
07.06.2014. @ 14:29 #9bbbeb63

Da li ovaj cooler moze da strane u kuciste Centurion 534 ?

Slobodan
07.06.2014. @ 22:50 #0cdca58a

Na netu pise da je 534 sirok 20cm tako da ce da stane bez problema, ja sam ga ubacio u kuciste sirine 18.5cm i imam skoro pa milimetar do bocne strane, tako da ne bi trebalo da imas bilo kakvih problema. +:@Nikola

Matko
01.07.2014. @ 17:44 #480e1183

jel mogu sa ovim coolerom da overklokujem fx 8350 na 4.5 GHz ?

Slobodan
01.07.2014. @ 17:51 #f41dccc9

Mozes

sale
09.07.2014. @ 16:51 #d7ab7df8

Dal bi mogo da stane u kme cx 3167 kuciate?

mika
09.07.2014. @ 22:48 #48149d14

Koliko je bolji ovaj kuler u odnosu na COOLER MASTER Hyper TX3 EVO (RR-TX3E-22PK-R1) u piredjenju na temperaturu i overclock-a za amd fx-6300?

IvanGradinje
10.07.2014. @ 18:24 #69e5064c

Imam t3x evo i koristim ga skoro 2 godine. Od skoro je poceo da mi se cuje pa bih da ga zamenim za neki bolji. Imam procesor AMD FX 8120, pa po vama ko je tisi u radu, ovaj ili 412 slim

Miki
14.07.2014. @ 15:45 #7e6f1a82

Ljudi, da se ne lazemo toliko, pogotovo sa AMD-om necete overclockovati procesor toliko a da ga drzite u dozvoljenim granicama. Nakacio sam cak i dva ventilatora i stavio Noctua pastu ali sa AMD FX-8150 ne ide da se overclockuje. Mnogo je dobro resenje da promenite stock cooler koji je bucan mnogo, bice mozda par stepeni hladnije i nece se cuti, al necete sad da terate 4.5Ghz na ovo. +:Absolutno necujan, dobre performance -:Ono sto si platio, to si i dobio

sponzor
29.07.2014. @ 17:01 #29771a0e

Ljudi, pazario sam ovaj kuler veoma sam zadovoljan, montirao sam ga oko 45min, zato sto mi je ovo prvi put da remontujem celu maticnu plocu. Inace super je kuler snizio mi je temepraturu koju sam imao sa phenom II x6 (70c) u igrama, na 38c, zvuci neverovatno, ali vam garantujem da je tako. Hvala kompaniji Cooler Master :) +:Sve, cena, preformanse koje daje.

Ivan Belic
30.07.2014. @ 10:59 #7c662c44

Iako mi je receno da je ovo najgori od najboljih na trzistu a danas je na tabeli odma posle stock-a, uzeo sam ga zimus dok je kostao 2000 dinara pre no sto su skocile cene i prezadovoljan sam...sada kad letnje temperature biju u najvece cooler apsolutno slusa i drzi temperature i iskreno daje sve od sebe a pricam kao vlasnik overclockovanog haswella i5 4670k koji inace zna da kuva. Ruku na srce ne dizem voltazu preko 1.2 posto tada (bar na mom procesoru) pocinju temperature da rastu, i zasad ga drzim na 4.2 sa temperaturama od 30+ idle i 60+ u igrama a s obzirom da je u mom stanu pakao ove temperature su mnogo fer tako da kome se ne daje puno para apsolutna preporuka!!! +:Cena, performanse, sve!

.
06.08.2014. @ 20:25 #64a82617

Koji kuler je bolji ovaj ili Cooler Master Seidon 120v?

Ipak air
07.08.2014. @ 12:29 #80c38430

Imao sam istu dilemu i na kraju izmedju 212 EVO i SEIDON 120v izabrao ipak EVO. Sve sto sam procitao na netu o njemu , nista lose cuo nisam , dok za SEIDON ima nekih losih iskustava, mada ne mora to nista da znaci na osnovu nekih iskustava odma svrstavati u lose kulere, a sa druge strane nekako mi ta jeftinija vodena hladjenja ne ulivaju mnogo poverenja,nisam ekspert pa mozda gresim, ali to je neko moje misljenje, a i misljenje nekih ljudi. Na stranim sajtovima vise preporucuju EVO. Po meni on dodje kao neka zlatna sredina od svih vazdusnih kulera, mada koriste ga i za jace procesore. Videcu kako ce se pokazati na i5 3350p (stock) umesto fabrickog kulera, nadam se da ce biti neke razlike. Sa fabrickim je dostizao max 70c u igricama..

.
07.08.2014. @ 18:10 #10be1591

Hvala na odgovoru :)

Ipak air
09.08.2014. @ 04:09 #0e85883c

Kuler ugradjen, za sad 53c je max. Zar razliku od fabrickog koji je dostizao i 70c ovo je super. Za sad sam zadovoljan i nadam se da ce tako ostati. +:nize temp

JustGo4It
19.08.2014. @ 21:49 #9f536b1d

U totalnom sam soku ! Imam i7 3770 procesor, na testu na "Prime 95" (small FFTs) sa STOCK Intelovim kulerom temperature su isle i do 96 stepeni nakon kojih sam morao da zaustavljam test. Malopre sam namontirao CM EVO 212 i pokrenuo "Prime95" (small FFTs) i rezultati su fenomenalni ! Temperature ne idu preko 60C-65C i to u FULL loadu!!! Preporucujem ga svima, omogucice vam duzi vek trajanja procesora, a pritom ga necete ni cuti! +:Neverovatan je!!!

korisnik1
20.08.2014. @ 09:02 #5062108e

Sta mislite da li ovaj hladnjak ili RAIJINTEK EreBoss (za intel i7 4790k - bez kloka)?

JustGo4IT
22.08.2014. @ 14:30 #7494fc0b

Pa ako vec neces da ga overklokujes, onda uzmi ovaj. EreBoss drzi procesor hladnijim za samo par stepeni od CM-a, ali je znatno veci, to jest siri. Moja preporuka je da prvo proveris dimenzije kucista,da vidis da li mogu uopste da se uklope sa njim. Koji god da uzmes od ta 2, neces pogresiti jer su oba napravljena za procesore koji se klokuju do 4.3-4.5GHz (u tvom slucaju turbo bost radi do 4.4GHz) +:korisnik1

Coa
18.10.2014. @ 22:54 #2ed2197e

Da li bi ovaj kuler mogao da se montira pored visokoprofilne memorije kingston hiperx beast? +:pitanje

Draco
09.11.2014. @ 13:36 #868414fa

Prvi put kad sam ga namontirao sve je bilo ok, oc fx 6300 cak do 4.9ghz max temp do 60c. Posle sam mu menjao termalnu pastu i uzeo arctic cooling jer je najbolja. Posle toga oc je bio max do 4.4ghz i naravno max do 60c. Ne znam da li mi ocitavanje temperature rade kako treba ali videcemo sa novom maticnom kako ce se ponasati, ako ne bude kako treba ide na reklamaciju. Hladnjak je extra sve pohvale za ove pare, tih je u max loadu za razliku od tx3 koji sam imao pre ovog.

Nikola
12.11.2014. @ 15:55 #db756390

@JustGo4It Ti rezultati i nisu bas impresivni... uopste... Cak mi se cini da ti nisi dobro stavio pastu, trebalo bi mnogo manje temperature da imas na stock u prime95. Mozda ti kuciste nije dobro provetreno.

Draco
15.11.2014. @ 21:19 #479f32e2

Sve je bilo super samo mi se procesor grejao zbog ploce, uzeo sam msi 970 gaming sad na 4.4ghz ne prelazi 40 c u IBT-u . u igricama ne prelazi 30c, mereno sa core temp, u click bios 2 nije prelazilo 35c a u igricama 26c, problem mi je bila ploca tako da je sve ok sada :)

Marko mic
19.11.2014. @ 19:49 #f8a06c31

draco koja ti je sobna temp..zanima me.

Draco
20.11.2014. @ 11:59 #1bf2313f

Sobna je minimum 25c, kuciste je haf 912 plus, unutra imam na hyper 212 evo 2x 120mm sickleflow, jedan sickleflow iza, sa strane xilence 120mm i modovao sam u kucistu tamo gde se stavlja rezac tu stoji jedan jos 120mm xilence koji direktno duva u hyper 212 evo, odozgo 200mm coolermaster i napred 200mm coolermaster. kada otvorim stranicu duva nenormalno u kucistu

Marko mic
21.11.2014. @ 20:40 #ca4f6d50

draco mislim da ti imas probleme sa sezorima. ako ti je najmanje 25c u sobi onda znci da ti su ti u principu temperature vece sto govori mnogo toga za ovaj hladnjak .ako ti dobijas s'klokovan procesor, opterecen preko 90 posto u novije igre 26c neka bude i 30c onda bi noctuom trebao imas 10-15c u igre.to mi deluje malo nestvarno. cm 212 je dobar ali nije dobar kao noctua d14,,ne kazem da lazes ali mislim da ti ocitavanja nisu tacna. vidi imao sam asus na ddr2 u bios mi ocitavalo od 40 do 43c i crkla mi je. nisam je teo servisiram je bi me na kraju kostala vise nego li novija msi ddr3 775 koju sam na kraju i kupio. asus kao sto sam reko u bios 0d 40 -43 a msi i ostali isti hardver u bios od 30-35c i kome da verujem. ovaj hladnjak je odlican.

Draco
22.11.2014. @ 18:40 #23a923a4

Kada je 100% opterecen ide do 49c klokovan, a u igrama je dosta manje opterecen sto je logicno, treba opteretiti sest jezgara. u igrama je prosek od 30c do 35c. Ploca dosta igra ulogu, ako su vrm vruci a to stoji pored procesora , procesor ce se i od te toplote grejati sto je bio problem na staroj ploci. Nemam razloga da lazem ako hoce neko nek dodje kod mene i neka se uveri. Uskoro cu uraditi mod za hladjenje cpu soketa otpozadi, nadam se da ce i to malo da smanji temperaturu . +:objasnjenje za marka

Marko mic
23.11.2014. @ 02:17 #7195cd1f

ne kazem da lazes ali po tvome ispada da bolje temp.. dobijas sa CM 212 od neka premijum hladjena.

Milos
07.12.2014. @ 12:57 #c96abfc5

ima li ga neko na 8350 i koje su temperature.

Draco
12.01.2015. @ 23:19 #5f966942

Tesko da moze neki vrhunski oc na njemu ali mislim da bi bio ok.

Maxx
02.03.2015. @ 09:35 #b0737139

Uzecu ga danas za x4 860k pa da vidimo da li moze da ga rashladi sa OC na 4,5ghz :)

zaza
02.03.2015. @ 15:16 #1798dc3f

Maxx @ moze naravno...ja sam terao taj proc na 4.3 u full loadu na 60 stepeni...sto je odlicno...na stoku mi je max temp bila oko 75..

Maxx
05.03.2015. @ 08:38 #eb635a0c

Juce sam tek stigao da ga ugradim i uradio sam neke kratke testove koliko sam imao vremena, bas kako kazes, u full load-u na 4,5 mi ide temp. na 64c max a dok je idle drzi oko 40c

Maxx
05.03.2015. @ 08:42 #85f07218

dok je sa stock cooler-om cim udjes u bios posle OC-a odma bio na 65c

zaza
15.03.2015. @ 22:42 #b5d57559

To ti kazem...cooler je vrh vrhova...i necujan je prilicno...ne nesto extra ali je necujan...

Dalibor
06.04.2015. @ 10:15 #9c13dc2d

Odličan je hladnjak drži temperature ispod 40 u full load na fx 8320 4.0ghz uopšte nije bučan ni na najvećim brojevima obrtaja koje retko i postiže jer nema potrebe za time probavao sam i neke druge ventilatore na njega da stavim ali ni jedan se nije pokazao bolje od originala, možda 2-3 stepena niže ali je onda problem buka. Šteta što nema posebno da se dokupi još jedan ventilator originalni pa da ga stavim sa druge strane. Blade master je najsličniji originalnom ventu ali vrti do 2000 rpm što je dosta bučnije od 1600 koliko može da postigne original. +:Sve pohvale

Shadow
27.04.2015. @ 12:16 #dd51e0a9

Pa jeli ovaj bolji ili 412s >???imam cpu i7 quad 4790k pa koji ce ga drzati hladnijim..molio bih ako neko ima iskustva da napise..hvala

Gligorije
28.04.2015. @ 13:59 #85bc4b1d

412S je bolji.

Foppp
02.05.2015. @ 18:25 #e44a37c6

CM 212Evo je za nijansu bolji od 412s pricam iz iskustva imao sam oba i EVo je malo bolji.Pozzz +:Gligorije -:Gligorije

Shadow
02.05.2015. @ 21:06 #14199159

Hvala

Shadow
02.05.2015. @ 21:07 #d4476c5b

Pa sad ljudi koji je bolji realno bre haha jedan ovaj drugi ovaj i sada koji je bolji i vredi para ??

Slobodan
04.05.2015. @ 07:13 #e0bbd16f

212 EVO je bolji za 1-2 stepena, minimalna razlika... uzmi koji je jeftiniji,a ko si se vec dvoumis izmedju ta dva modela. Ja bih licno uzeo nesto malo jace kada bih imao 4790k, ipak je to haswell koji ima nesto vise temperature, jos ako ga i overklokujes, sigurno ce ti trebati nesto bolje. +:@Shadow

Shadow
07.05.2015. @ 12:15 #47983c26

Hvala prijatelju na savetima mislim da je 212 bolji ali pomenuo si nesto jace koje ce bolje odgovarati za moj 4790k pa daj neki predlog nebitno kolko kosta samo da nije vodeno hladjenje to mi nerkako neodgovara bas...

Slobodan
12.05.2015. @ 18:44 #4570b2b9

Malo kasnim sa odgovorom. Ako pare nisu problem, onda Noctua nh-u14s definitivno, nema bolje od toga kad su performanse i buka u pitanju. +:@Shadow

Shadow
17.05.2015. @ 00:26 #d6e77153

hvala prijatelju ali ja u medju vremenu kupio Noctua NH-U12S cooler tako da zavrsena stvar i radi ko led ...

Slobodan
17.05.2015. @ 18:14 #15a73c67

Odlican je i on, ali kad si vec dao toliki novac, mogao si da dodas jos jednu crvenu i da uzmes zlo od hladjenja :D Neka te sluzi taj dugo :) +:@Shadow

Shadow
20.05.2015. @ 23:39 #db6268ed

Hvala prijatelju,, ali i ovaj cooler dere musa jarca hahah bas jako radi necujan drzi hladnu glavu zveri 4790k .. veliki pozdrav

Ivica
01.06.2015. @ 12:47 #60d949f0

prema newegg ,4400 clanova je dalo maksimalnu ocenu

Milomir
24.06.2015. @ 09:30 #346eea85

ovaj hladnjak nema teorije da ohladi 4790k na prime95,provereno

Stefan
27.07.2015. @ 05:46 #9722694d

Uskoro mi stize 3930k tako da cu da ga bacim na test pa da vidim kako se ponasa po ovom paklu :) +:Ostao sam nedorecen :) Ispunjava sva moja ocekivanja za i5 2500k

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan