logo
gojko

Cooler Master Nepton 140XL RL-N14X-20PK-R1

01.04.2014. @ 13:00   #Komentar #Hladnjak #Cooler Master

da li ga ima neko? kakva su vam iskustva? koliko je bucan?

7 komentara

Sinisa
28.05.2014. @ 21:12 #0171dac2

Ne moze biti bucan sa 39db i 2000 obrtaja,to je 14-tica ventilator. Mada je preskup. +:vent 14cm

kurgan
23.07.2014. @ 06:07 #f1797bd2

Imam ga u v71 big tower-u , hladi i74960x klokovan na 4ghz i kingston beast 2.4ghz oc, sabertooth x79 ploca, drzi ga na stabilnih 45c, kada se ukljuci stability test bios autmatski podesava brzinu hladnjaka i verovali ili ne pod full opterecenjem procesor 100% memorija 15.5gb iskoriscena , ne prelazi 55c ! jedini problem je kada se ukljuci na max , ne mozes da sedis u sobi :) dize kuciste od poda kolko je jako :) +:odlican -:na max extremno bucan

Redakcija
03.01.2016. @ 17:08 #80b54268

Neverovatan kuler...Hladi i5 4670k...Na base clock-u i sobnoj temp idle 25C. Na 4,2ghz Idle oko 30...max load 45C... Neverovatno. Neklokovan proc drzi na 35C bez ventilatora. Ogroman, masivan...sa mnogo vise tecnosti nego 240m od koga je za 2 klase bolji. Pumpa je necujna na silent modu-ploca Z87-HD3. Ventilatori su jedina mana ovog kulera i ujedno velika sramota za CM. Ne znam kako je ovako nesto moglo da napusti fabriku, ali dobro...Za ovako, zaista ozbiljan sistem hladjenja, to se i moze zanemariti. Kupovinom nekog, kvalitetnog vent od 120mm dobija se zaista necujan i veoma kvalitatan uredjaj. Od veceg, 280L modela, ne zaostaje ni 2 stepena na max load-u...Tako da je po meni ovo best buy AIO hladjenje koje mozete kupiti...

Redakcija
15.02.2016. @ 14:02 #661c1728

@Gorane, ventilatori jesu bucni ali imas podesavanja obrtaja. Mora biti bucan kad je nenormalno jak vent :) Sa 120xl nisam mogao da podignem sistem na 4.9ghz sa 4690k sa ovim mogu, i igre rade s tim sto testove ne moze da prodje. Testove mi prolazi na 4.8ghz ali ima jos dosta podesavanja koje nisam proucio. Tako da ce biti uskoro odlican overclock :)

Redakcija
15.02.2016. @ 14:09 #3946d836

Zaboravio sam jos nesto reci, prilikom montiranja potrebno je pumpu povezati na sys fan na ploci ili ti neki od 4 pinskih prikljucaka na maticnoj ploci(nikako cpu fan), meni je pumpa imala iritantan zvuk , smanjio sam je u biosu na 40% i buka je prestala. Peformanse ili ti neki vek trajanja se ne gubi time jednostavno zavisi od ploce koju imate. Nekome ce se to desiti nekome ne. Zelim samo da pomognem ljudima koji imaju taj problem nista vise :)

Redakcija
29.11.2016. @ 10:39 #2374c2cf

Ventilatori su do 1200 obrtaja ne cujni, ne znam zaista sta ljudi pisu. Pa da bi ohladio ovoliku debljinu radijatora, ventilator i mora da bude jak. Pumpa je ok kad se podesi na nekih 50% takodje se ne cuje. Cena je diskutabilna. Ne vredi 100e. Realna neka cena mozda 70e.

Redakcija
03.06.2017. @ 11:13 #15f5df6f

Ne prelazi 700-900 obrtaja, preko hiljadu nema potrebe, sve može da ohladi bez problema.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan