logo
magicius

Cooler Master RV-UCH-NNU1-GP CoolViva Z1

03.07.2007. @ 15:13   #Komentar #Hladnjak #Cooler Master

vrh! imam radeon x1600pro koji se uz overclock grejao kao lud (80 stepeni+) a sad je temperatura spala za citavih 35 stepeni! ako hocete da zamenite "stock" cooler obavezno uzmite ovaj,odradjuje posao maximalno a pritom i nije narocito skup... +:laka montaza, necujan -:u pakovanju nema 80mm fan...

11 komentara

acme
17.09.2007. @ 15:55 #1a8abe6a

pre kupovine DOBRO proverite na poledjini pakovanja da li se vasa kartica nalazi na spisku podrzanih. +:sve je to super, ali... -:ne moze da se montira bas na svaku karticu

Cooler
18.06.2008. @ 22:18 #2ef4ba3f

Ja sam ovaj kuler stavio na ASUS 2600XT GDDR4 kartici posto je njen fabricki kuler bio katastrofalno bucan, ovaj CoolViva sam stavio samo zbog tisine i nista vise, nisam ni ocekivao da ce nesto bolje hladiti od prethodnog, ali iznenadjenje sledi, sa starim kulerom temp. u idle modu je bila oko 48-50, dok je sa ovim oko 40-42 sto znaci da je smanjio temp. za nekih osam stepeni, medjutim kad se kartica maksimalno preoptereti temp. ide do nekih 60 C, dok je sa starim isla i do 75 C, ali sam zato stavio jednu cooler masterovu osmicu koja je 5 puta tisa od asusovog, i evo rezultata sa kulerom 80 mm, u idle modu temp. 38-40, a pri max. opterecenju 46-50 max. sto znaci da se sa dodatnim 80 mm fan-om razlika vidi samo kad se kartica max. preoptereti inace u idle modu je sa fanom temp. niza samo nekih 2 C. Sve jedno nije lose i ovakve rezultate i nisam bas ocekivao tako da svako ko ima bucan kuler moze da stavi ovaj ako nista vise barem zbog tisine uglavnom necete pogresiti. +:dobro hladi, bolje od prethodnog sa ventilatorom -:pa i ne bas laka montaza...

Dejan
26.11.2008. @ 11:26 #d7d44700

Jel moze da se stavi X1650XTX ???

Safet
25.01.2009. @ 02:36 #5bed8c78

Posedujem ASUS ATI EAX 1650 PRO i imao sam velikih problema prilikom montaže.Nkoliko kondenzatora nije dozvoljavalo da kuler legne na svoje mesto.Modeliranjem kulera (čitaj-rezanje priručnim alatom ,bonsekom) uspeo sam da ga postavim na svoje mesto.Preko ram memorije prelze sevi tako da samoustao od postavljanja hladnjaka na ram grafičke koji dolaze ujedno.U kućištu imam gemlini2 sa dve 12 -tice tako da što se tiče hladjena ne bi trebalo da se ima problema i brz dodatnog ventilatora na njoj samoj.Proveriću ostalo. +:Drastično bolji neko originalni kuler -:Teška montaža

Bazz
30.12.2009. @ 09:32 #91cc6858

Namestih ovaj kuler na GF9500GT. Temperatura je identicna kao sa starim hladnjakom, samo bez buke :). Sa dodatnim ventom bi sigurno bio znatno efikasniji. Montaza je jednostavna, ali pipava. Trik je namestiti karticu u pravi polozaj, a ne pomeriti pastu sa GPU-a. +:Odlicno hladjenje -:Komplikovana montaza

oki
04.12.2010. @ 20:21 #3dc2fbaf

Meni nije bila teska montaza. Imam ati 3870. Smanjio mi je temp. u max. opterecenju sa 78c na 54c sa ventilatorom. +:tisina

zex
28.01.2011. @ 21:23 #c7a1f867

Može li mi neko reci može li ovaj kuler na gforce 9600 gt. fabricki kuler je mnogo bucan pa bih hteo da ga zamenim

SL
13.02.2011. @ 19:09 #0f7e7d94

Namontirao sam ga na Palit 8600GT zarad tišine u sobi. Sam hladnjak (pasivno hlađenje) nije dovoljno efikasan iako je glomazan. Ali u kombinaciji sa kvalitetnijom 80-icom postaje efikasan i tih. Zadovoljan sam rezultatom. +:Odlično rešenje uz dodatnu 80-icu -:Glomazno, ne preporučujem bez dodatnog ventilatora

SSSS
06.06.2011. @ 21:27 #e1e8a138

Interesuje me da li može da se namontira na NVIDIA MSI NX8600GTS?

marko
16.06.2012. @ 03:50 #6e56364a

Može li na ATI RADEON x800GT?

Luka
20.08.2013. @ 17:10 #b89ee3f4

Da li moze da se stavi na Nvidia Geforce 8800GT?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan