logo
mdma

Cooler Master Seidon 120M RL-S12M-24PK-R1

09.02.2013. @ 16:31   #Komentar #Hladnjak #Cooler Master

Jel valja ovo hladjen imal neko ovo koje testirao?

28 komentara

Marko
15.02.2013. @ 03:09 #f72d707e

Imam ovu spravicu i jako sam zadovoljan, nisam nista klokovao ali sam imao visoke memorije i nista osim box kulera na procesoru nisam mogao da stvim, sa ovim sam se resio muke, ono sto je najace , laka montaza i jos bitnije super cena za ovako nesto, koliko sam citao da se po evropi prodaje za 70 EUR.Napokon i nesto da je jeftinije i kod nas! +:Idealno resenje -:iskreno nista

igor
16.02.2013. @ 23:56 #e0e007e8

Dali je bucan?

stefan
05.03.2013. @ 06:41 #d8f307a3

40 dba je uzas

dzox
11.03.2013. @ 14:11 #1ec1458c

Hladjenje je odlicno. Pumpa je tiha. i5 3570k OC na 4.5 ghz ne prelazi 70 stepeni u prime 95. Kuler je izuzetno bucan na visim obrtajima ali lepo hladi. Ja sam stavio drugi tisi kuler. Laka instalacija. Preporuka... +:performanse, instalacija -:bucan kuler na max obrtajima

Micko
16.03.2013. @ 12:48 #ec88fb03

Kupio sam ovo hladjenje, znaci extra hladi, CPU(testirano na AMD-FX 8350 4GHz 8-core) kada renderuje je na 30 stepeni celzijusa! Kada CPU nista ne radi, temperatura mu je oko 7,5-10 stepeni! Stvarno extra hladjenje! Doduse, ja sam imao problem dok sam montirao hladjenje, problem je bio taj da su srafovi na drzacima bil kratki, tako da sam se tu namucio dobrih 5 minuta dok sam ih pricvrstio, ali sve u svemu je extra hladjenje. Kuler nije toliko bucan. Sve u svemu, moja preporuka ako drzite server ili vam treba za renderovanje! +:Extra hladjenje, odlicno za CPU koji radi dugo na 100% -:Teska instalacija na AMD3/3+ socketima

Petar
25.03.2013. @ 19:00 #860ab14c

@ MIcko, smanji sarana... Prehladice ti se procesor! 7,5-10 C na idle? Jel ti drzis komp u frizideru ili se salis sa nama...

Ikac
25.03.2013. @ 19:31 #6cdd488f

@Micko neznam sta ti pricas ali meni su dosli srafovi normalne duzine,lako sam montirao na moj fx 8350 i oc ga na 4.6 i temperatura u idle mi ne prelazi 5 stepena, a u full load max 25 stepeni. Kuler je toliko bucan da mi cela soba zuji.... +:Ekstra hladjenje,laka instalacija na am3+ -:los za servere,mnogo bucan

Bojan
27.03.2013. @ 09:13 #405c4246

Da li je bolje za hlađenje AMD fx 8350 uzeti ovo hlađenje ili vazdusno NOCTUA c14 ili d14 ako bih zeleo da overclockujem procesor? Dajte mi molim vas neke preporuke povodom overclocka i bučnosti. +:- Pitanje -:- Pitanje

Uros
28.03.2013. @ 10:00 #1e6633a2

Ma jeste sinovi -10 vam je temperatura. Pa komp kad nije ukljucen ima neku temperaturu od 15-ak 20 stepeni (u nekim normalnim uslovima za stan ili kucu), a kamoli kad se ukljuci i dodje mu napon. Proverite vi da li su vam senzori uredu, jer bo pogledajte testove po netu i videcete da niko nije imao takve temp.

Vozdlucifer
28.03.2013. @ 17:12 #20147658

Posedujem ovaj kuler dve nedelje i mogu reći da sam prezadovoljan! Odličan balans cene i performansi i zaista dobar kvalitet izrade. Zamenom Cooler Master-a v6 za Seidon 120m spustio sam temperature procesora za nekih 7-10 C u proseku. Temperature i IDLE-u kreću se u rasponu od 22-25 C, a čim obavim testove u LOAD-u postaviću rezultate. Temperature su merene na sobnoj temperaturi pomoću Asus Probe II,CPUID HWMonitorPro,SpeedFan i direktnog očitavanja temperatura u BIOS-u.U pitanju je procesor AMD Phenom II 1090T 3.2Ghz stock clock u Cooler Master HAF X kućištu. Inače,ovo hlađenje je u rangu sa najboljim vazdušnim kulerima ali je relativno nizak nivo buke,ušteda prostora u kućištu i nesmetan i protok vazduha kroz isto radi boljeg hlađenja celog sistema ono što ga izdvaja u odnosu na vazdšne kulere. U svakom slučaju topla ili u ovom slučaju hladna preporuka...:) +:Kvalitet izrade,cena,performanse,laka montaža -:Umereno bučan pri max. broju obrtaja ventilatora

igor
28.03.2013. @ 23:48 #5f5f4c44

Pa ako ti je bucan stavi drugi cooler npr cooler master turbinu tix i efikasniji.. +:ne znam -:ne znam

Mladen
03.04.2013. @ 06:05 #b00e2a80

Eo ovako od danas sam ponosan vlasnik ovog cuda, te isto moze dobiti sve moje preporuke :) Imam I5 3570k nije klokovan, i temperatura u idle mi je 25-28 stepeni sto je mnogo manje nego sa predhodnim stock coolerom. Koristio sam stresser LinX terao ga max na 100% i ni jednog trenutka temp nije presla 55 stepeni :) Naglasavam da procesor jos uvek nisam klokovao :) Programi kojima se temperatura merila su core temp, speed fan i real temp :) Istina kuler jeste malo bucniji kada ide na max, pumpu jos nisam cuo. Ko nece previshe forsirati masinu (klokovati proc) nece ni cuti kuler. U svakom slucaju mozete zameniti postojeci i staviti neka druga dva ( s obziom da stize jos jedan paket srafova i ima mesta) ako vam je bas stalo do buke. Ovaj proizvod ima moje tople preporuke :) +:Cena, kvalitet, performanse -:Za sada nista

dovla
06.06.2013. @ 16:18 #2d92cda3

kaže lik u idle mi je temperatura 7-10 stepeni. ne znam zašto baš morate toliko da lažete, ne samo nas nego i sami sebe?

Bosko
15.06.2013. @ 10:34 #d45af25c

Vodeno hladjenje je ekstra resenje i spustio mi je temperaturu u normalnom radu na 17-20 i pri opterecenju na oko 45-48 sto se toga tice sve pohvale,e sad i veliki minus na racun kulera sto dolazi uz hladjenje koje je ekstremno bucno i koje bas onako deluje jeftino kao neko kinesko i bas onako kvari utisak.Ja sam ga inace zamenio sa Cm turbine i radi ekstra i necujan je tako da pri kupovini obavezno kupite poseban kuler i zamenite ga jer je fabricki izuzetno bucan.Ne znam zasto ali desva se da kuleri za cpu od CMastera dolaze sa jako losim i bucnim ventilatorima jedan veliki minus za to bolje da kuler bude par eura skuplji nego da se mora kupovati novi ventilator +:Odlicno hladjenje -:Zamerka na kuler sto se dobija u pakovanju

Abrasko
15.08.2013. @ 16:24 #64afe169

jedno pitanjce, Da li ovo cudo moze da hladi moj amd Phenom II x4 965 ? posto imam problema sa fabrickim hladnjakom mng brundi zeLeo bih da kupim ovu simpaticnu ladovinku :) pozz

Marko
23.08.2013. @ 13:53 #c0fccc88

Jel može neko da mi kaže šta se montira na kućištu? Radijator ili ventilator? Na mestu gde bi trebalo to da se montira, moje kućište ima mesto za 90mm ventilator. Da li je to dovoljno ili nije. Hvala unapred. +:Pitanje

bgphantom
10.09.2013. @ 02:38 #6fde73e9

@Marko montira se i jedno i drugo na kucistu(ispod napajanja uglavnom) tamo gde imas mesta za 12-icu

Hyper
18.09.2013. @ 22:06 #f833eb4d

Sta ako nemam mesta? Jel moguce da stavim nekako izvan racunara ili je jedina opcija da menjam kuciste? Nebih ga menjao posto sam kupio napajanje,a i kupio sam procesor,graficku sad trebam maticnu i hladjenje posto ne dobijam uz procesor

FX-8350
22.09.2013. @ 05:55 #02da4457

Molim nekoga ko ima ovo hladjenje da mi kaze kolika je duzina creva,ne bih da se zeznem,pa da nemoze da stigne do venta od 12 CM koji je iznad napajanja,jer imam neko matoro modovano kuciste twin-tower visoko 80 cm i nebih ga menjao ni za HAF212 ili CM Storm-a! :)

Aleksandar
23.10.2013. @ 14:49 #ccbfeb66

Super hladjenje za ljubitelje overclocka.Namesto sam push&pull i klokovao Phenom x4 965 na 4ghz,temperatura u idle je 30 stepeni na tom clocku, u full loadu ne prelazi 48. Ventilator jeste bucan pri vecem obrtaju ali nista strasno..Kod mene stoji na 30 stepeni i vent radi na 1000 obrtaja,tako da je gotovo necujan.Citao sam po netu da posle 2 nedelje pumpa pocne da zuji,za zada je sve ok..Ako neko ima nekih pitanja,rado cu pomoci.pozz +:Odlicno hladjenje -:Za sada nista

mrcha
14.12.2013. @ 15:08 #91111123

Radi ok,pumpa je tiha-necujna,vent sam promenio jer standardni preko 1000 o/min previse je bucan.problem sam imao sa losim srafovima koji sluze za kacenje polukruznih nosaca na blok-pumpu,na kraju sam morao naci neki drugi sraf,ostala tri sam nekako usrafio... +:Zadovoljava -:instalacija

Sasa
14.12.2013. @ 20:19 #ccbacd44

Jel u pakovanju dolazi neka termalna pasta ili mora da se kupi posebno?

Aleksandar
17.12.2013. @ 16:50 #2a428ef1

Dobijas pastu uz hladjenje,ne moras kupovati .. +:Za Sasu

Dusan
29.04.2014. @ 00:48 #8d8af4d3

Ide li ovo na 1150 chipset ?

Aleksandar
18.05.2014. @ 14:59 #bd3af06f

Intel LGA 2011/1366/1156/1155/1150/775

Dusan
28.08.2014. @ 13:27 #5d00fa6f

Aleksandar, hvala puno. Pozz

gagudzan
21.09.2014. @ 12:47 #381ac36c

Extra hladjene.Sa i5 3570k idle 29 32 32 35 kako koje jezgro s'tim sto je pumpa na max obrtajima a fan negde na 800-900.E sad u prime 95 sa ovim postavkama do 55 stepeni gotovo trenutno skoci ali posle toga sve sporije podize temperaturu tako da posle sat vreme dogura nekako do 65 stepeni(prime).Stice se utisak da mu hladjenje jednostavno ne da da se zagreje preko 60-65 stepeni.Probao sam i klok na 4 ghz,situacija slicna.Naravno stvari stoje jos bolje ako malo podignete brzinu fana,ali na vecim obrtajima postaje bucan,tako da je zamena stock fana sup resenje.Uglavnom dobro hladjenje moja preporuka. -:Stock cooler

Redakcija
04.09.2015. @ 15:31 #35652084

Da li je ovaj kuler dobar izbor za FX-8350?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan