logo
Nedelja

Cooler Master Seidon 120V RL-S12V-24PK-R1

26.10.2013. @ 18:19   #Komentar #Hladnjak #Cooler Master

Odlican kuler vredi svaki dinar imam Thermaltake commander ms-II kuciste i imao sam jedan ventilator koji ide uz kuciste sa procesorom FX 8320 u full load-u 50 C pritom je bio veoma bucan vrteo se na 4600rpm katastrofa.... A sada nesto o ovome kuleru kupio sam 4 arctic cooling f12 pwm i 1 sam stavio na seidona 120v i temperatura full load-u mi je 36 C ali broj obrtaja je 1000/1200rpm ne cuje se tako da je ovo moja preporuka ja sam ga kupio u EMMI SHOPU sve pohvale za njih najbolji su.... +:Odlican kuler vredi svaki dinar -:Umesto - ovde ide +++++++++++++++++++++++

22 komentara

marco89
26.10.2013. @ 21:58 #62858da7

I ja narucio ovaj kuler, zajedno s Arctic cooling F12 PWM-om, javljam utiske kad stigne.

Nedelja
27.10.2013. @ 12:07 #aacbbdee

Marco89 uzmi veruj mi najbolja kombinacija nećeš se pokajati ako budeš uzeo i uopšte nije bučan fan jos u kombinaciji sa f12 pwm nece se cuti :)

R.B.
14.11.2013. @ 14:35 #a8a8fdfe

Znači sve pohvale za CM-a. Konačno su napravili nešto dobro po pristupačnoj ceni. Imao sam pre Hyper 12 isto CM, gde je sam kuler bio odličan, ali je vent bio očajan, bučan, pa sam morao da ga menjam. Ovde sam se plašio da će biti isto problem bučan ventilator, ali je ovaj odličan. Jedina buka koja se čuje je pumpa, kada se uključi, nekih par sekundi krcka, ali onda se zagreje i nečujna je. Preporuke za kupovinu, nemojte da uzimate one teške kulere od kilo ipo da kačite na ploču bez veze da je opterećujete, uzmite Seidona. Meni je na u odnosu na Scyter ninja temperatura procesra niža za oko 5 stepeni u Full loadu. Pritom je mnogo manje bučan. Inače negde sam pročitao da je ovo isto hlađenje kao i Corsair H50i, ista pumpa i baza. Samo napomena da morate da imate dobro provetreno kućište, da bi mogao da pokaže pun potencijal. +:Cena, kvalitet izrade, bakarna baza...

Mihailo
16.11.2013. @ 19:04 #3e5e59cc

Jel bolji ovaj ili Seidon120M imam i7 3770k pa bi radio oc na 4.2Ghz ne mogu da se odlucim koji da uzmem .Ako neko ima iskustva neka pomogne hvala unapred! Koliko vidim oba su indenticna sto se tice specifikacija kod ovog modela je malo jaca pumpa koliko mogu da vidm ali neznma za koji da se odlucim...

qq
27.11.2013. @ 22:52 #acd7c1a1

Uzmi ovaj, jeftiniji je :) +:@Mihailo

Nedelja
30.11.2013. @ 15:43 #d44319a2

Detalji o Cooler Master Seidon 120V CPU hlađenju Cooler Masterov najnoviji dodatak u Seidon liniji all-in-one tečnih CPU hlađenja, Seidon 120V, trebalo bi da se pojavi na tržištu sredinom oktobra. Pozicioniran iznad Seidon 120XL modela, novi hladnjak sadrži CPU blok, kao i radijator dimenzija 119 x 154 mm i debljine 27 mm. Hladnjak karakteriše blok plus pumpa koja se ne razlikuju mnogo po izgledu od Corsair-ovog Hydro H80i modela. Bakarna osnova je pravougaonog oblika, i sadrži micro-fin strukturu pa se toplota sa procesora rasipa preko dela gde je rashladna tečnost. Blok plus pumpa zajedno imaju dimenzije od 62 mm x 62 mm x 36,4 mm, a tu je i 120 mm PWM-kontrolisani ventilator koji ima između 600 i 2400 RPM, proizvodeći buku od 40 dBA. Cooler Master je govorio o poboljšanju dizajna pumpe, gde se nalaze sada keramički ležajevi. Cooler Master Seidon 120V bi trebalo da bude uskoro u prodaji po ceni od 80 dolara. +:Ko uzme ovo nece se pokajati.... licno ga imam i odlican je cak i za OC

Stefan
19.01.2014. @ 17:55 #3a90bbaa

kad bi stavio 2 kulera sa jedne i druge strane da li bi to poboljsalo hladjenje ili ne?

Uros
22.01.2014. @ 21:01 #6575514d

Ne bi poboljsao nista...

Igor
03.03.2014. @ 14:48 #a423dbf2

Jel bi moglo ovo u CM Elite 332? Nisam nikad razmišljao o vodenom hlađenju, ali ovo je jeftinije od većine Noctua kulera, a vidim da se dobro pokazalo. +:Treba mi savet

mdk
07.03.2014. @ 16:57 #05ce4cc4

Moze bukvalno u svako kuciste, bitno je da imas neki otvor od 12x12 cm kako bi modao da ga nakacis. Tj on zauzima mesto gde ti je obicno zadnji vent od 120mm.

Bgphant0m
31.05.2014. @ 20:00 #b5abeebc

@stefan bi poboljsalo za par stepeni imam isti i probao sam @Uros lupeta kako ne bi poboljsalo

dzoni
13.06.2014. @ 13:26 #55e1a136

Odlican je, odusevljen sam, stavio artic f12 cooler, odlicno drzi temperaturu i5 4440, imao malo problema sa postavljanjem u kucistu. Ali sam se snasao..... Topla preporuka. +:Odlican, super hladi,

MARKO
14.08.2014. @ 15:10 #628951cb

VREDI SVAKU PARU, NA OVIH 40 C U HLADU DRZI MOJ i3 540 NA 36-38C, I TO KLOKOVANOG NA 3,7GHZ, POD PUNIM OPTEREĆENJEM NE PRELAZI 50C:):);) +:ODLIČNO HLADI -:MALO BUČNIJA PUMPA

Milos
25.08.2014. @ 21:25 #3af09d4c

Ima li ga neko na fx 8350 i kako se ponasa koje su mu temperature, posto planiram tu kombinaciju.

Deus
17.09.2014. @ 16:58 #36c55fb4

Šta će ti ovo hladjenje za dual core i3 majke ti? Bacanje para.

Filip
26.09.2014. @ 16:16 #d03dc3fe

Da li je potrebno menjanje fluida i ako jeste, koliko često?

Nedelja
17.10.2014. @ 04:55 #efe58ae5

Filipe nije potrebno nikakvo menjanje fluida posto je ovo all in one sistem hladjenja ja ga koristim vec godinu dana i prezadovoljan sam... Milose ja ga koristim na procesoru FX 8320 sto znaci da je izmedju nasih procesora veoma mala razlika a sada cu ti reci moje iskustvo sa ovim hladjenjem... sa stock hladjenjem temperatura mi je bila 55 C a pritom je radio na 5000rpm a sve sto je preko 1500rpm je bucno tako da je ovaj moj zujao kao mlazni avion ali kada sam uzeo ovo hladjenje podesio sam ga na 1500rpm jedva da se cuje i temperatura u full loadu mi je bila izmedju 30-34 C nikada preko 34 C mi nije prelazila obicno je uglavnom bila 31 C tako da ako ga uzmes neces ni malo pogresiti posto stock hladjenja kod FX modela su uzasna al procesori su vrhunski za igrice... +:Za Filipa i Milosa -:Vredi uzeti !

Dusan
31.10.2014. @ 15:26 #f86bd11b

Super kuler. Odlicno radi na FX9590 4.7Ghz. Ukljucim Watch_Dogs i Battlefield 4 u isto vreme i sve na ULTRA i temperatura ne prelazi 51 C. Jos sam i sa spolje strane stavio jos jedan Fan da izduvava sa njega. Svaka preporuka za male pare +:Kuler je kao zmaj

Draco
12.02.2015. @ 18:37 #d53e813e

Imam hyper 212 evo i zanima me da li ima smisla preci na ovo, da li je ovo jace? Iskustva?

korisnik
19.02.2015. @ 14:44 #96284ed3

Dosta bucan hladnjak vrteo se na 2300rpm. Takodje ni glavni ventilator nije nista manje bucniji. Doduse meni je doslo neispravno. Cas se vrteo ventilator na hladnjaku, cas ne. U svakom slucaju nisam nimalo zadovoljan. +:po meni nema -:bucan, dobio neispravno

Milan
20.02.2015. @ 21:24 #234646d2

@korisnik Ti bas nemas pojma o cemu pricas! Kao prvo hladnjak se ne vrti nego ventilator... kao drugo nisi ga dobro povezao... i kao trece ako mislis da je neispravan odes i zamenis ga tamo gde si kupio, sta je tu problem!? Skroz glup troll komentar!

Redakcija
04.09.2015. @ 15:29 #57512dee

Da li je ovaj kuler dobar izbor za FX-8350?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan