logo
john

Cooler Master V8 RR-UV8-XBU1-GP AM2, S940, AM2, LGA775,

29.11.2008. @ 20:04   #Komentar #Hladnjak #Cooler Master

Imam vec vise od mesec dana,Super hladi,be buke.PRVA CLASA

70 komentara

bojan
21.12.2008. @ 01:12 #d0d0dfe2

fenomenalno,super hladjenje,jos extra izgleda!! +:ladi ko lud! -:mozda je malo prevelik

Petar
29.12.2008. @ 20:11 #d494ab2e

Evo i CM izbaci nesto sto se moze nositi sa vrhom ponude bez problema, cak je i nadmasilo vecinu. Sve je crhunski odradjeno osim fana koji se dobija i dimenzije su malo vece ali funkcija je bitnija. +:Sve osim... -:... fana i malo cene

dejan
06.01.2009. @ 10:47 #9ed7a708

U svakom slucaju vredi te pare.Temperatura procesora je fenomenalna,max je 32,a u stanbay-u je oko 20. +:prezadovoljan -:mozda,malo na velicinu

dejan
06.01.2009. @ 10:48 #cc741da6

U svakom slucaju vredi te pare.Temperatura procesora je fenomenalna,max je 32,a u stanbay-u je oko 20. +:prezadovoljan -:mozda,malo na velicinu

neon
05.03.2009. @ 18:30 #fec9911b

ovo je zlo od kulera ali mnoooogo veliki i tezak treba ga zavariti dodatno jer ne uliva poverenje meni bar da ce ploca izdrzati-),inace ne razumem zasto su kuleri sve veci i veci umesto da bude obratno.......lol pogledajte samo model cooler master v 10 i v12 to je koma ja to ne bih stavljao na plocu bez dodavanja cementa kao podrsku za stabilnost ploce....

FX
16.04.2009. @ 13:51 #0bfb7fac

uzeo sam ga pre 2 dana,cudo od coolera,drzi teperaturu na 15-22c, c,laka montaza (bar meni).Preporucujem svima +:extra cooler,igled -:velicina

pajadoviste da
18.04.2009. @ 11:04 #c7c75ecd

moze li ovo cudoviste da se montira na nove i7 intel procesore?

dusko
28.04.2009. @ 22:43 #7177bc51

Pre nego sto sam ga stavio Temp.mi je bila 54,a sad je 37Max. Moze da se montira i na Phenom II i na i7 +:Odlican,bez reci... -:apsolutno nista

kiza
29.04.2009. @ 19:47 #f00a5b62

Sve preporuke.Q9550 na 3.8 ghz drzi na 37 C bez imalo buke,jventilator na manje od pola snage,edino imam utisak da je sve skuplji.Ja sam moj kupio pre tri meseca za nesto malo vise od 50 eura,a sad je 64.Obavezno premerite kuciste pre kupovine! +:monstrum (kako hladi) -:monstrum (koliki je)

Daum
06.05.2009. @ 13:42 #e4b6d84e

Ne samo da hladi odlicno nego i izgleda odlicno. Q6600 na 3.6ghz stoji na 37c. Treba napomenuti da ne dolazi u pakovanju sa bracketima za Core i7, ili nije dolazio kad sam ga kupio pre pola godine, mozda sad ide i bracket zajedno, ali to nije ni problem jer bracket za Core i7 kosta citavih 450 dinara. +:Efikasnost, nizak nivo buke, dizajn -:Malkice veliki, treba premeriti kuciste

ericm
02.06.2009. @ 03:58 #0e5f1aaa

Uzeo sam ga skoro u kombinaciji sa Core i7 920... normalne temperature su 17-18 stepeni... mada moguce i zbog kucista Cosmos 1100 posto ima dosta ventilatora... posto se bavim 3D renderingom... pri renderu gde je procesor bio opterecen 100% jedno 40-50 sati tj. mozda dva dna... max temperarura je bila 47 stepeni.. tako da sta reci... Mogao bi da napomenem da kada samo spakovali sve i krenuli da zatvorimo vrata na kucistu nisu mogla da se zatvore od njega... kuciste je Cosmos 1100... pa smo skinuli ventilator 20cm koji je na vratima i onda je sve stalo bez problema +:Bruka hladi... -:samo cena... mada koliko para toliko muzike...

Dushan_PG
03.06.2009. @ 05:41 #cd61214f

Ovako, njime hladim i7 920 clocknut na 3.2ghz (samo) iz razloga sto mislim da mi drzi veliku temp. Na idle mi je 43, a u full load 60 stepeni. Sad, nisam siguran dal' se i7 mnogo grije, ili ovaj mocni V8 nije mocan koliko vi kazete da jeste u sta cisto sumnjam? :) +:Hm valjda je dobar

Ermin
10.08.2009. @ 13:50 #e431089d

v8 hladi core2quad q8400 clocknut na 4GHz,drzi temperaturu na nekih 20 stepeni,slazem se sa ostalima da je velik ali ljudi to su 4GHz,ovo je stvarno extra hladnjak.... sve u svemu ovo je zmaj sa komp XD +:Hladi extra -:dosta je velik

petar
14.08.2009. @ 08:32 #8d0a07a8

da li moze da stane u cooler master HAF 922 kuciste? hvala

Goran
15.09.2009. @ 20:37 #94f3ad8c

Stvarno je strava, pa i da nema mesta u kucistu, napravicu drugu stranicu!!!! Pozz +:Nemam sta reci!!!! -:Za ovaj minus - SUTRA IDEM DA GA KUPIM

Marko Ja
02.10.2009. @ 22:30 #89dd7ccf

Imam intel core 2 duo e 8400 koji radi 3 ghz klokovao sam ga na 4.00 ghz i temperatura je samo 26 stepena malo je to ali perfektan je kuler preporuka +:Kuler je mnogo dobar....

Nikola
22.10.2009. @ 11:11 #b970ecae

Ma ajde ljudi nemojte verovati ovima sto kenjaju da su im temperature ispod 25-30 stepeni. To ni vodeno hladjenje ne moze da ostvari. Jedino ako neko kuciste drzi u frizideru ili zivi u Sibiru. Ili ako njim hladi Atom procesor :)

milentije
02.11.2009. @ 10:00 #454e4a67

Izuzetno mocan hladnjak, VRHUNSKA izrada, podrzava sve moguce socket-e, ja ga koristim na Q9550 @ 4 Ghz temperatura je oko 50c to je zaista odlican rezultat.... +:IZRADA -:Glomazan

Djoka
11.11.2009. @ 01:13 #33cfdec1

Nije da lazu nego pisu idle temperature....Neka napisu full load,to je bitno i meni na idle temp. radi procesor na 30-32 phenom II x2 550 sa stock kulerom na 3.4 ghz...

Ja
26.11.2009. @ 14:51 #47f1249e

dali moze da se namesti na s939?

AcA
30.11.2009. @ 20:41 #eb2ad93f

Jel moze neko da mi kaze ali realne temperature kako se pokazao na i7 920 pri overkloku?Hvala

Hadza
02.12.2009. @ 20:47 #ee736bce

E jel ce biti dobar na Intel Core Quad Q8200.I hteo bih da ga klokujem na nekih 3,5 ,4,0 Ghz.A meni je sad 2,33 Ghz.A komp mi se gasi ne na max nego ovako kad radim na kompu,a ne kad igram igrice.....:( :( :( ODGOVORITE STO PREEEEEEE !!!!!!!!!

tomic
10.12.2009. @ 18:40 #b11fed70

Ja imam i7 920 i hocu da overklokujem na 4.2 ghz, ali dosta ljudi se zali da sa v8 i overkolkom od 4.2 ghz na i7, temperatura ime je 70c sto nije bas dobro, izgleda da se i7 dosta greje ali ipak 70c je mnogo za cpu. pa neznam da li da kupim ovo ili mozda neko vodeno hladjenje?

aca
10.12.2009. @ 20:00 #a67fae61

Uzeo sam danas v8 i poprilicno sam zadovoljan imam i7 920 overklokovan na 3.8 ghz temperatura je max 69(testirano sa intelburn test sa primetom bi bilo manje) imao sam i vodeno hladjenje isto klokovan na 3.8 temeratura je bila max 62 stepena...ipak i7 se mnogo greje max dozvoljena temperatura je 100C za i7 920 mozes da vidis na intelovom sajtu.ako budes klokovao na 4.2ghz ocekuj max tem oko 72,73,74 max...sto nije toloko lose a i nikad ga neces toliko opteretiti.gledao sam i true i druge ali ipak je ovaj najlepsi.

aca
10.12.2009. @ 23:07 #d8e677b3

Overklok na 4ghz temperatura u full load (intelburn test)74,prime (2sata radio)72max

nepoznati
13.12.2009. @ 22:22 #3ac24b2c

sve super +:pretvorio mi je komp u zamrzivac -:velicina

milos
22.12.2009. @ 14:46 #35d62e2d

ovaj kuler bih preporucio svima koji imaju problem sa hladjenjem,samo malo su preterali sa cenama ovi nasi ! +:efikasnost -:malo su cene nabudzene zar ne?

zoran
29.12.2009. @ 00:14 #a74baf4f

Milose sacekaj jos malo pasce mu cena sigurno do jedno 4.500 din pa ga onda uzmi,ja sam morao da ga kupim jel sam imao problema sa zagrevanjem inace platio sam ga 5894 din +:besprekoran -:nema mane

hh
05.01.2010. @ 09:59 #7ba6882d

za vodeno hladjenje najbolji je aqugate max cooler master ali on moze samo na socket 775 i am2 am2+ bilo bi dobro kada bi postojala neka univerzalna verzija

Daum
28.01.2010. @ 18:56 #ec2ceb5c

Aquagate max je prosecno vodeno hladjenje... ima daleko boljih resenja...

Nikola
09.02.2010. @ 22:26 #0d15511c

Ljudi el bi mogo neko da mi opise ovaj kuler na Q8400 procesoru (core 2 quad) fabricki klok je 2.66 i ja bi teo da ga overclockujem na 4ghz sad sa stock kulerom na idle procesor mi topao izmedju 35-40 a pod punim opterecenjem 60c a kad ga overclokujem i za mrvu on ode preko 70c. Pa da li bi imalo smisla kupiti ovo cudo ili ne? +:Neznam -:Neznam

Zoran
10.02.2010. @ 19:37 #b52ec1b7

Da li moze ovaj kuler na procesor i3 sa podnozjem 1156

..
19.02.2010. @ 22:44 #c9aee78d

znaci vi sto imate q 8xxx seriju nemozete da idete preko 3.4 ghz na toj seriji jer vam je mnozioc uzasno mali,zato ne lupetajte...a inace bolji je megahalems sa 2x12 bolji i od v10..

Djuka
10.03.2010. @ 13:51 #4e5715e2

Montirao ga Gigabyte GA-P55A-UD5, 1156 na i5 750 i radi k'o sat! Staje taman u kućište CoolerMaster CM-690 II Advanced... +:odličan, svaka preporuka! -:jos uvek ništa....

dejanb78
17.03.2010. @ 13:43 #4d1d8d79

q6600@3,2 ladi na 45 stepeni. +:kvalitet -:velicina

Vlada
24.05.2010. @ 23:15 #b54cbe19

planiram da uzmem coolermaster 690 II advanced ,to sto ti imas,kakvo je kuciste? je l si zadovoljan i to sve? pozz +:za djuku -:za djuku

dejanb78
10.06.2010. @ 14:51 #fb354ce0

antec 900,prezadovoljan a uskora cm cosmos 1000. +:kvalitet -:velicina

.
15.06.2010. @ 14:39 #abfaa1de

800-1800 RPM to je nedovoljno za Intel-ove procesore,jer njihov originalan kuler hladi standardno 2.800 RPM dok maksimalno idu od 3.800 RPM do 4.500 RPM, a takve je retkost naci. +:Izgled -:Rotacija

Mladen
10.07.2010. @ 12:25 #bacb0e76

phenom2 955 be u idle 38-44 full load do 49 (na normalnim temperaturama ako je extremno toplo u prostoriji zna da ide do 52-53..)...tako je bar kod mene nechujan je i maximalno odvrnut,hladi neshto bolje do stock kulera..u proseku par stepena niza temperatura od njega,mozda moze bolje sa bolje provetrenim kucishtem ali generalno mu je za mene najveci + shto se totalno ne chuje za razliku od stock kulera koji je usisivach i nepodnoshljivo buchan....jeste dosta tezak ali za sada ga plocha drzi..ako se dobro poveze ne bi trebalo da bude problema...btw.meni je ovaj sistem i ako mora da se vadi plocha da bi se postavio jednostavniji od onog "nabijanja da udje" sa strane-ovde samo zashrafish sa donje strane matichne i gotovo -:ima i bolje

nemac
24.08.2010. @ 14:53 #800ac9c3

q6600 pri fabrickom clocku (2.4ghz) na idle hladi na sobnu temperaturu (22-28 C) - puno opterecenje - do 38-39C q6600 @ 3.5 , 3.6 , 3.7ghz na idle ne prelazi 33-35 C, a pri normalnom koriscenju (igre, video obrada...) ne prelazi 53C. Ful load u prime95 posle sat-dva "mucenja" ne prelazi 62C Meni je ovo sasvim OK U sustini je najbitnije da imate VEOMA dobro provetreno kuciste...- tako i prosecni hladnjaci mogu lepo da odrade svoj posao... +:kvalitet, nije pretezak, prihvatljiva velicina, necujan, podesavanje broja obrtaja... -:za sada nema

Uros
30.08.2010. @ 09:30 #523fe5ce

Mladene, pa meni moj AMD x4 965 (3.40GHz) OC 3.80GHz na stock kuleru idle 35-40c dok u full Loadu ide 50-60c... Imam obicno kuciste sa jednim ventom napred koji uvlaci vazduh i jednim nazad koji izvlaci... Kupio sam Vendettu 2 koja je nekih 3000 dinara niza cena i temperatura sa Vendetom 2 u mirovanju je 30-35c u full loadu (100%) ide 40-45c... +:#Mladen

Mladen
10.09.2010. @ 20:42 #254a3c13

zavisi dosta i od ostalih komponenti u kucishtu,temperature prostorije... meni 5870 dize temperaturu pri igrama nenormalno+ mi je soba uvek najtoplija u stanu..i leti i zimi sa starom 9500 gt je bila nekih do 5 stepeni niza temperatura u proseku trenutno za surf ne prelazi 42,full load 48-50 mada vec rekoh da ima bolje...ja sam ovo kupio u afektu nisam previshe razmishljao..i tad je bio neshto jeftiniji:D jedino shto bar meni nije istina u vezi onoga shto sam video po klipovima za V8 je buka koju tamo prikazuje...moj je skoro nechujan...na maximumu al sluh je relativna stvar :))

Miki
11.09.2010. @ 19:12 #154ed466

Koji je bolji kuler ovaj ili v10 za i7 870???~!!!!

igor
27.10.2010. @ 08:52 #8b6c397a

ima boljih za ove pare, i to dosta boljih ,da ne nabrajam.......... -:ima boljih za tu cenu

laki
17.11.2010. @ 22:46 #15251a2a

ja imam Q6600 intel i na sobnoj temperaturi u stanju kad nije opterecen temp mi je oko 40 C, al kad pokrenem sistem stabilit test na everestu on za 20-tak sekundi digne tem na 60C...i ja prekinem test jer ne smem vise, imam fabricki cooler...sad ne znam sta da radim :/ to nije normalno valjda i ne znam dal da kupujem ovakav neki cooler il nesto drugo :/

laki
17.11.2010. @ 22:56 #b15bec7a

ja imam Q6600 intel i na sobnoj temperaturi u stanju kad nije opterecen temp mi je oko 40 C, al kad pokrenem sistem stabilit test na everestu on za 20-tak sekundi digne tem na 60C...i ja prekinem test jer ne smem vise, imam fabricki cooler...sad ne znam sta da radim :/ to nije normalno valjda i ne znam dal da kupujem ovakav neki cooler il nesto drugo :/

Zoki
18.11.2010. @ 20:22 #7754d4c0

Dali je ko pkuavao da stavi jos koji kuler, sem tog sto stoji u sredini! ono staviti 1 sa strane gde srednji ventilator usisava vazduh a 2 sa strane gde izduvava!? vidim da su sa strane rebra manja, al staviti ventilator sa vecim brojem obrata? na NOCTUA NH-D14 ima jako lep ucinak sa 3 ventilatora! predlog, ako je ko pokusavao, moze li da iznese zakljucke?

Marclar
26.11.2010. @ 21:04 #7c7f6451

haha pa sta ima da se bojis to je normalno jer svi ti programi ti zaposle procesor na citavih 100% sto znaci da ce da se greje dosta ali kad dostigne temperaturu 70c vec bi trebao da se zabrines al 60c je sasvim ok meni je stalno takva temperatura posle nekoliko minuti kad igram igru meni je q8400 intel

laki
28.11.2010. @ 03:44 #6b6d09d9

ok brate hvala ti :) sad mi je lakse :) +:Marclar

Ivan
02.02.2011. @ 12:42 #cc269a57

Ako mi je u everestu na stability test temp 65-70 stepeni sa obicnim, tj. Intelovim kulerom, kolka ce biti sa ovim?? :)

Zoki
06.02.2011. @ 20:08 #8b71cc2e

sve zavisi od tipa procesora, kucista koje imas, kao i ventilacije unutar njega... mada u svakom slucaju cpu bi tyrebao biti hladniji...

terza
09.02.2011. @ 13:44 #40b236ca

Ljudi interesuje me jedna stvar,pa se radujem vasim komentarima i savjetima unaprijed.Naime sastavio sam config koji izgleda ovako asus croshair III formula amd phenom x4 955 black edition 460 1gb hawk talon attack kingston 4gb interesuje je me da li je ovaj cooler kompetentan za sve ovo ..a ako jeste u koje kuciste mi predlazete da stavim sve ovo :) hvala

mendi
17.02.2011. @ 23:20 #1951299c

u thermaltake v3 nije skupo kuciste a lepo bi izgledalo.

terza
20.02.2011. @ 15:09 #4383dedf

@ Mendi Mislio sam ako skupim dovoljno para da uzmem cooler master haf 912 ? On mi je isto top sto se tice izlgeda :)

igi
02.03.2011. @ 20:16 #371e6cf8

za ove pare se moze uzet noctua nh-d14, najbolji cooler na planeti i duplo je bolji od v8.

Antares
15.03.2011. @ 10:29 #a7a84181

Da li bi V8 stalo u NZXT Lexa S kućište..?

Rasha
22.05.2011. @ 21:09 #39b57897

Uzeo sam ovaj kuler EXTRA radi tih besuman u odnosu na Graficku, Noctua NH -D14 nije losa ali se ne moze meriti sa ovim kulerom.ZAKON

cpu
04.04.2012. @ 19:06 #3b78ab21

Da li radi uz PC probe kontroler od maticne ploce? +:Da li radi uz PC probe kontroler od maticne ploce? -:Da li radi uz PC probe kontroler od maticne ploce?

acep
13.04.2012. @ 23:14 #639fe453

moze li na 1155 tj 2500k?

Marclar
18.04.2012. @ 02:10 #f6ea1956

Ljudi cekajte TPC 812 da izadje pa ga pazarite... Prasi i liquid kulere ili je rame uz rame sa njima a TPC 812 je air cooler. Jedva cekam da dodje taj kuler u srbiju da ga kupim i da sam zavrsio sa upgradeovanjem moje masine :D

Dr.Hardware
06.05.2012. @ 19:52 #4ca305ec

Mislio sam na TPC 812 !!!

Dr.Hardware
06.05.2012. @ 19:55 #99353ccc

@Marclar Ne može da se poredi sa vodenim hlađenjem, pogotovo ne sa Corsair H100 !!! +:Ništa posebno -:Lošiji od Noctua NH-D14

Dr.Hardware
06.05.2012. @ 19:57 #3b1b3bff

Mislio sam na TPC 812 !!! dodaj.rs/f/3R/XN/1wu3nnAM/coolermastertpc812-030.jpg

Mladen
11.05.2012. @ 21:10 #c60de622

imam ga skoro dve godine phenom 955 be,haf x kucishte totalno provetreno trenutno mi ide 62 stepena kad je procesor na 3,2 morao sam da downklokujem na 2,1 da ne pregori...il je ventillator crko il ne znam shta drugo chak i kad sam ga kupio temperature su uvek ishle nikad nize od 38 (30 i neshto kad je napolju -20 a otvorim prozor)..chishcenje duvanje menjanje paste..nishta ne pomaze(ne,nije stara nego bash c3 revizija) Sad po najvecoj vrucini moracu da se smaram s nashim divnim prodavcima koji nikad leti ne kupe hladjenje pa nema ni noctue ni nishta... Zakljuchak: ako imate providnu stranu i slabiji procesor koji se ne greje toliko,zelite tishinu i da "lepo izgleda" kupite ga,za sve ostalo trazite dalje. +:vizuelno lepa zezancija, totalno tih -:sve ostalo

n.n.
16.05.2012. @ 09:22 #75196f71

dr.hardware tpc 812 ne hladi bolje od noctua d14 a kamoli od nekog vodenog hladjenja a inace nije jaci od v8 isti su.

targamax
29.05.2012. @ 13:13 #34426a29

Neznam ko ce izdvojiti ovolike pare za hladnjak a da pritom ima 30-40 stepeni u idle modu, nemogu da verujem komentare za ovaj kuler i v8 kolko slabo hlade.. to je neverovatno u poredzenju sa mojim thermaltake silent toverom koji koristim vise od tri godine i trnutno mi hladi i5 2500k u idle temp. je max 26 step. a u ful loadu 50 ne prelazi... pa vi vidite dal je sve do kulera ili vam je do maticne ploce... moja ploca je Asus P8P67EVO B3 +:Coler Master -:sve ostalo

Dimke
16.10.2012. @ 22:41 #f0dd2918

Ako neko napise da ovaj kuller lose radi i pritom ga sam montirao sve je rekao o sebi...Da je skup jeste da je Noctua bolja jeste ali je i skuplja...Ja koristim hyper n520 takodje coolermaster jedan kuler koji neznam dali se u Srbiji ikada nasao u trpezi da se kupi, ima identicne rezultate kao i V8...Problem oko V8 jeste sto ima samo 1 vent centralno postavljen. Recimo V6 gt mnogo efikasniji od V8 upravo iz mogucnosti postavljanja 2 venta ali ga vec dosta nema kod nas takodje... Taj TPC 812 izgleda da je dobar, ali kad ce biti kod nas i kolko $. Kad je u pitanju vodeno hladjenje nisam pametan imali NEKO ozbiljan neki savet!! +:Odlican kuler -:nerazumem nubovske komentare kako lose hladi

Zvezdas
22.03.2013. @ 09:26 #c15e578a

Odma posle isteka garancije crko

Dexter
03.10.2013. @ 16:46 #c5a2fd98

Kako ti je parce barka crklo ili pokvarilo? :) Ako nisi znao ventilator mozes i sam rucno da zamenis sa bilo kojim po zelji... +:@Zvezdas -:Objasni molim te

Boyqo
14.10.2013. @ 14:00 #56f31528

Da li ovaj kuler moze da se montira na 115x podnozje? Ima li adekvatne adaptere?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan