Microsoft-ova aktivacija Vista operativnog sistema je crack-ovana. U pitanju je aktivacija koja se mnogima ne sviđa i smatraju je nekom vrstom malware-a. Informacija o ovome može se pronaći na Keznews forumuma. U pitanju je jednostavan napad brutalne sile koji u stvari predstavlja jednostavno isprobavanje key-jeva. Oduzima sate i daleko je od prostog aktiviranja, ali kažu da radi. Ovde nastaje problem za Microsoft. Ukoliko se ova pojava raširi, ljudi će početi da aktiviraju i zakonite šifre koje su vlasništvo drugih ljudi i eto novog problema sa kojim će Microsoft morati da izađe na kraj.