Jedna od prvih igara izdatih da se igra samo na Windows Visti je crack-ovana tako da se može igrati i na Vista-inom prethodniku Windows XP. Čuvena grupa koja s ebavi hack-ovanjem igara „Razor1911“ je uspešno hack-ovala igru Shadowrun tako da se može igrati na XP operativnom sistemu bez bilo kakve potrebe za DirectX 10 karakteristikama. Da biste crack-ovali igru, potrebno je samo da nekoliko fajlova u instalacionom direktorijumu igre zamenite sa onima koje obezbeđuje Razor i igra se bez problema pokreće pod XP-om. Falling Leaf studio je prethodno objavio kako radi na Alky projektu koji treba da omogući rad Halo 3 i Shadowrun igara na XP sistemima.