Jedan od razloga zašto se američka federalna vlada oseća sve manje sigurnom kada je u pitanju tehnološka sigurnost je to što ne postoji federalni, opšte primenjivi standard koji bi propisao šta bi sigurnost u stvari bila. Ovakva situacija nagnala je dvoje senatora da podnesu predlog na osnovu kojeg će se doneti nacrt zakona koji bi regulisao ovu oblast. Takođe, na osnovu njihovog predloga cyber sigurnost bi se odvojila od ministarstva odbrane pri čemu bi se kreirala potpuno zasebna kancelarija čiji direktor bi izveštaje podnosio direktno predsedniku SAD.