logo
Vlada

D-Link DIR-600 10/100 4xports, 1xWan port

10.02.2010. @ 22:55   #Komentar #Ruter #D-Link

Povezan na kablovski net sa SBB-ovim tzv modemom. Instalacija trajala 30 sec. Za sada radi sa dva kompa, jedan je desktop (win 7), a drugi je notebook (Vista). Sve besprekorno radi! Odlican signal po celoj kuci i dvoristu. Preporuka! +:lako, jednostvano, odlicno

31 komentara

dejan
16.02.2010. @ 11:22 #bd90bf40

Da li je ovaj model ruter modem ili samo ruter,zato sto bih sklonio zastareli sbb modem webstar?

Vlada
19.02.2010. @ 20:16 #afea7e88

@ dejan> To je samo router

spanjo
12.03.2010. @ 15:54 #2fafb82b

definitivno za mene najbolja kupovina. stabilnost, domet, brzina...vrhunski! +:sjajan uredjaj. svaka preporuka.

Milan
04.05.2010. @ 20:47 #ba234561

Ovaj koji sam kupio ima mnogo više mogućnosti nego što je ovde navedeno: 802.11N, QOS, firewall, parental control, DDNS... Radi se od HW rev. B1 i firmware 2.01. Malih je dimenzija, antenica se odvaja, pa kome treba može da prikopča i nešto jače. Kupio sam ga sa namerom da instaliram DD-WRT, ali pored svih ovih mogućnosti mislim da je nepotrebno.... Pustio sam torrent sa najnovijim Ubuntu-om koji je išao maksimalnom brzinom, a opet je surf bio bez seckanja, a kada nema drugog saobraćaja stranice se brže otvaraju nego ranije, kada je kablovski modem bio prikopčan direktno na kompjuter... -:za sada ništa

Milan
06.05.2010. @ 14:14 #b24e5429

...da dodam: nisam mogao da odolim pa sam instalirao DD-WRT, ide preko regularnog interfejsa za firmware update i sve je gotovo za 2-3 minuta. Dobijaju se neke dodatne mogućnosti, detaljnija podešavanja QOS i sl. ali ko ne voli da čačka fenomenalno je i sa regularnim firmwareom.

Milan
06.05.2010. @ 14:44 #a85595fe

...da dodam: nisam mogao da odolim pa sam instalirao DD-WRT, ide preko regularnog interfejsa za firmware update i sve je gotovo za 2-3 minuta. Dobijaju se neke dodatne mogućnosti, detaljnija podešavanja QOS i sl. ali ko ne voli da čačka fenomenalno je i sa regularnim firmwareom.

Dejan
21.08.2010. @ 13:52 #f95a5a1d

intersuje me dali ga neko posle instalacije dd-wrt koristi kao Repeater Bridge i kakvi su utisci.

Nemanja
26.08.2010. @ 20:56 #d1d8818f

Dal moze da se stavi sifra, kako mi ne bi komsija koristio net?

Nemanja
31.08.2010. @ 09:58 #e4f18c0e

uredjaj radi perfektno, zaista bez imalo preterivanja mogu to reci. Router N serije, nista vam vise od ovog nije potrebno. Inace povezan je na SBB internet za 2min bez problema. Pozdrav! +:ne greje se, mreza ne puca,brzina, domet... -:bas NISTA!

Goran
10.09.2010. @ 10:29 #5cf53980

sto se tice rutera stvarno je sami vrh .... sve sam gledao i trazio i komentare i video sam da ga hvalite i uzeo sam ga jer mi je potreban za sbb... iznenadjen sam ruter perfektno radi signal kroz 2 zida 80% brzina u fullu uvek..ne puca veza..domet super..ne greje se ni malo.. sve pohvale za ovaj ruter stvarno +:znaci sve pohvale stvarno -:za sad nista

Darko
05.01.2011. @ 16:16 #5d5cefe9

Vrhunski ruter za kucne uslove, daje odlicnan nivo sigurnosti ne blokira se ne greje, imam pun signal na spratu, nesto slabiji u prizmelju i u dvoristu, ali je svugde pokriveno sto je bitno. Zamerka je jedino kuciste koje u prinipu izgleda lepo ali je pravi magnet za prasinu a dovoljno je da ga jednom pipnete pa da ostane otisak na njemu sto i ne izgleda lepo u svakom slucaju preporuka! +:kvalitetan uredja, ne blokira, pristojan domet -:piano kuciste koje je magnet za prasinu i otiske

zaocovek
05.01.2011. @ 19:36 #1cc714c7

@Darko, "Zamerka je jedino kuciste koje u prinipu izgleda lepo ali je pravi magnet za prasinu a dovoljno je da ga jednom pipnete pa da ostane otisak na njemu sto i ne izgleda lepo u svakom slucaju preporuka!" odlican je ruter, ali Darko ako ti ne odgovara sto skuplja prasinu, pa drzi ga u foliji :))) +:odlican je ruter -:nemam zamerku

Boki
11.01.2011. @ 13:09 #29cb45fe

Juce sam uzeo ovaj ruter i moram da ostavim komentar posto me je iznenadio koliko je jednostavno instaliranje. Ubacis cd pratis uputstva i posle 2-3 min sve namesteno.Domet je odlican, brzina takodje. Ko hoce dobar wireless koji se setuje za 2 min i posle toga vise ne razmislja o njemu ovo je prava stvar.Jos jednom sve pohvale na uredjaj +:Za sada odlican

gaal
28.01.2011. @ 21:32 #055956cd

kupio sam ga i instalirao, ali stalno imam problem, koji nekoliko"doktoraa" nije uspelo da res, cak ni Pacom podrska Dakle, povezan na sbb modem, dva laptopa , stari radi perfektno, novi stalno ima- limited acsesses. taj isti, novi radi perfektno kad se nakacim na komsiju.ako neko ima neku ideju neka mi posalje na gajin@sbb.rs. unapred zahvalan.

djordjr
30.01.2011. @ 12:16 #ee9a59c9

sto sam izgubio cd za podesavanja rutera,a reinstalirao sam kompjuter sta da radim..? +:odlican je -:jedini problem je

d3us
03.09.2011. @ 02:44 #34f54c46

imam u stanu i tp-link wr340g koji je jeftiniji od ovog, ali ima bolji signal, imace na ovom d-linku je gui jako lepo odradjen i ima dosta zanimljivih stvari za igranje + za sve ima uputstvo kako se podesava. koristim ga na sbb-u i nema nikakvih problema. u opisu ne stoji, ali podrzava 802.11b/g/n, nema usb, napajanje je 9v i uz njega dolazi jedan utp kablic. i like glossy "outfit" :P +:fino radi -:losiji signal

lik
24.09.2011. @ 15:02 #acd4f18a

Da li neko zna zbog čega pri instalaciji (peti korak), kada treba da odaberem vrstu veze trazi MAC adress? Prvo, sta je uopste MAC adress? Drugo, ono sto je u stvari problem. Imam sbb kablovski net, naravno odaberem dynamic IP adress i onda mi izbaci polje -i am a cabel modem user. To polje štikliram i onda mi trazi tu MAC adresu (nekih 6 polja za popuniti). Help!! +:Valjda je dobar -:Valjda nije los

lik
24.09.2011. @ 15:05 #afbe87bd

naravno probao sam i skip za taj peti korak....zavrsi instalaciju ali nema internet veze. sve lampice su upaljene, sve prepoznaje. telefonom pronadjem ruter, upsem pass ali ne prenosi podatke

bstaletic
01.12.2011. @ 20:12 #acdb293a

U browser-u, u adress bar-u, ukucaj 192.168.1.1 (ili koji ti je vec gateway), i ukucaj admin za user i pass, pa ga konfigurishi kako ti odgovara. +:@djordje

Bojan
04.01.2012. @ 07:25 #a7d3c16f

Pozdrav, imam problem, uzeo sam ovaj ruter i nekako sam uspeo da namestim net na kompu (lan) tako sto sam ukljucio ipv6 na autoconfiguration (stateless/dhcpv6). Dok na androidu mi je "proradio" net na 2 min. i posle toga nista, on je kao konektovan ima signal ali ne otvara nista. U cemu bi mogao da bude problem, ako trebaju jos neke informacije recite. E da sbb onaj stari router scientic atlanta. Kako ste vi koji vam radi preko sbb-a podesili? Hvala! -:Ne znam kako se brzo podesava kad ga ja podesavam 6 sati i nista

Nemanja
12.01.2012. @ 02:18 #81631a63

Ja sam isto preko SBB-a i radi mi savrseno ovaj wireless ruter. Inace imam SBB-ov cisco modem ili ruter nemam pojma. Kad hoces da podesisi ruter povezes lap-top, komp sa ruterom eternet kablom ubacis cd i easy install, kad ti izbaci vise ponudjenih, ja sam ostavio na prvom dinamic ip i dalje sve next ukucas pass da ti drugi ne kradu signal i to je to ruter si instalirao bez problema. A mozda ti imas problem sa mreznim adapterom tj. prijamnikom signala, zato sto sam i ja imao problem jer je ovo ruter N serije, a mrezni adapter mi je bio G serije, kupi mrezni adapter N serije i resio si problem sigurno, jer valjda mrezni adapteri nize serije (B i G) ne mogu da rade sa N ruterima. +:Bojane,

Nemanja
12.01.2012. @ 02:25 #da7e3e34

Imam ovaj ruter nekih godinu dana i za sad samo reci hvali, vrlo se lako instalira za 2 minuta, ne puca mreza, nema pregrejavanja, vrlo stabilan ruter! Inace ja sam ga platio oko 4.500 rsd, a sad je bas dzabaka za ono sto nudi! Inace jedino sto bih preporucio je da se dokupi druga antena od 5 ili 8 Dbi (od 5 kosta 250, a od 8 Dbi oko 500 rsd) zbog boljeg dometa, jer je ova antena koja se dobija uz ruter bas slaba. :( Inace ako ga budete koristili sa mreznim adapterima koji ne podrzavaju N seriju imacete problema oko konekcije ili vam uopste nece raditi. +:Cena, stabilnost, brzina, ne puca mreza, preporuka -:Slab signal sa ovom antenom, al se to jeftino resava za 250 do 500 rsd

BojanM
11.02.2012. @ 23:56 #9fa47c9a

Pozdrav svima. Kupio sam ovaj ruter i uspeo sam da ga povežem sa lap topom (LAN i WLAN), ali nikako ne uspevam sa desktop računarom iako koristim isti kabal za LAN. Mislio sam da je do operativnog sistema pa sam promenio sa SP2 na SP3 kao što je i na lap topu ali opet ne ide. Računar uopšte ne reaguje kad ubacim kabal, dok na direktnu mrežu radi odlično. U pitanju je kablovski internet. Zamolio bih za savet. Unapred hvala! -:Instalacija

Djoko
29.02.2012. @ 05:26 #242f2313

Kako da pogledam koji mi je gateway...? -:Ljudi kako naci gateway

Srle
01.03.2012. @ 19:23 #888de79d

Da li lampica za wirelles treba da blinka iako su računari isključeni,nema saobraćaja?Postavljen je ključ tako da se verovatno nije niko prikačio sa strane.Kad obuhvatim rukom antenu blinkanje prestane,kad pustim ono krene.Hvala! +:sve preporuke,prosta instalacija

mak
24.03.2012. @ 18:35 #b89fe9fa

uzeo danas. za sada super. sve sam rekao gore sta je + a sta - +:cena, instalacija, glossy izgled -:ne baca jak signal

Vlasta
30.06.2012. @ 20:55 #16f7e20b

Mozda bi uzeo neki tp link,ali mi smeta bela boja.Za manje para imaju dobre uredjaje.Ovo je isto dobar uredjaj.Jedino mu je domet ispod mojih ocekivanja.Cak sam stavio antenu od 8 db,ali nisam primetio neko poboljsanje.Trebao je da savlada dva zida i 25 metara otvorenog prostora.Ne moze,signal jako slab,kao i brzina.Po kuci je ok,mada i tu nema svugde pun signal. +:cena,izgled,stabilnost

folcika
22.08.2012. @ 17:18 #4a9fbf13

slab signal,i sa antenom od 8 db se dobija boljitak od max 5%

GILESPII
17.09.2012. @ 12:46 #9d3acb5f

Posedujem ovaj model samo n150 sa novim čipom i zadovoljan sam njime. Interesuje me da li je na njemu neko instalirao DD-WRT jer je hardver odnosno revizija BX.

Vlada
03.03.2013. @ 17:25 #26c227ed

Imam ga god.i po i vrlo cesto upada u blokadu a signal je jako slab ,to se vidi i kada sa lap topom promenim sobu u stanu gde me deli poluzid.Pokusao sam da stavim i jacu antenu ali se signal nije poboljsao inace sam ga uzeo na preporuku od prijatelja i tada je bio oko 3.800din.Kako sam reko pre par meseci sam uzeo antenu da bih poboljsao signal i za nju sam dao 890din. tako da sve u svemu to je ipak los model.Ova marka je jako dobra ali se valjda nama zalomio ovaj model ipak nepreporucujem nikom i pored sadasnje cene!!! -:sad vidim kad sam procitao komentare da jeste los!

DLink
10.05.2015. @ 17:47 #cdf1a255

Slučajno videh ove razne komentare. Ja uređaj koristim već duže od 4 godine i platio sam ga tada skoro 4000 dinara. Nisam ga uopšte isključivao osim ako je nestajala struja. Bez greške. Redovan update na zvaničnom sajtu, a takođe je moguće instalirati dd-wrt (nisam probao) ali vidim da ima podršku i dosta o tome na netu. Pošto postoje razni komentari preporučujem da se informišete vezano za hardware verziju pošto postoje razne, a sve pod istim nazivom DIR-600. Ima mogućnost da se besplatno registrujete i imate DynDNS preko sajta proizvođača, što je super za razne stvari (kao da imate fiksnu IP adresu). Sve u svemu ja sam prezadovoljan. Mislim da je mnogo bolji od mnogih kineza barem ovih koji su do 3k dinara. +:Pouzdan, Odlična zvanična podrška proizvođača i update firmwarea -:Ništa posebno

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan