logo
Redakcija

Da li XP zaista odlazi 2014

04.03.2011. @ 07:30   #Novost

Kompanija Microsoft je uradila odličan posao sa Windows-om 7, tu nema sumnje. Sa druge strane, broj korisnika koji i dalje koriste zastareli Windows XP čini da ovaj OS i dalje bude najzastupljeniji. Postavlja se pitanje šta će se dogoditi kada dođe avgust 2014 godine i kada Microsoft prema sadašnjim planovima će prestati da pruža podršku za ovaj OS. Da li će do tada dovoljan broj korisnika preći na Windows 7 ili neki još noviji OS? Ovo pitanje je zaista teško za precizan odgovor, ali sudeći po broju korisnika koji i dalje koriste deset godina stari OS, postoji verovatnoća da će ih i tada biti priličan broj, naročito imajući u vidu da mnogi koriste stari hardver.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan