Krajem prethodne nedelje, Dark Souls II je najavljen za Xbox 360, PlayStation 3 i PC, ali ne i za Wii U. Nezadovoljni igrači pokrenuli su peticiju preko Change.org da bi ova igra bila obezbeđena za Nintendo igračku konzolu. Kreator Dark Souls II Wii U peticije naveo je nekoliko razloga zbog kojih bi Wii U i GamePad kontroler imali koristi od ove igre. Dark Souls II će odlikovati novi heroj, potpuno nova priča kao i novo okruženje, a direktor kompanije, Tomoshiro Shibuya navodi da će biti i daleko razumljivija nego prethodno izdanje.