Dell definitino nije zaljubljen u Vista-u. Ovo je donekle bizarno iz razloga što bi bilo logično da proizvođač računara želi da iskoristi upgrade operativnog sistema poput Windows-a da bi poboljšao prodaju proizvoda. Dell više ni ne sugeriše svojim korisnicima da bi trebali da upgrade-uju svoje sisteme. Dell nema nameru da promoviše Microsoft i govori ljudima da treba da kupe Vista-u. „Mi možemo da ukažemo ljudima na prednosti Vista-e i kažemo šta im je potrebno da bi mogli da koriste Vista-u“ navode iz Dell-a. Jedna od nepogodnosti Vista-e je prema Dell-u je činjenica da ona traži 2GB drive image-a, što je mnogim korisnicima mnogo da odvoje.