Arhitekta Microsoft univerzuma, Bill Gates, će iskoristiti svoj položaj kako bi sledeće nedelje na Sajmu potrošačke elektronike (CES-u) promovisao sledeću verziju operativnog sistema. Prema izveštaju u US Today koji se pojavio ranije ove nedelje, Bill Gates će iskoristiti ovu priliku da privuče pažnju na neverovatne mogućnosti koje Vista nudi prosečnom korisniku, tj. potrošaču. Kaže se da nove osobine operativnog sistema uključuju ’bolju’ sigurnost. Pošto se ova godina završila loše po Microsoft, ponovo, zbog visoko rizičnih WMF problema, ne verujemo da će Vista biti išta bolja nego što to pokazuju podaci za Windows XP, koji su bili veoma poražavajući što se bezbednosti tiče.