Kompanija Blizzard navodi da će popularna igra Diablo III biti predstavljena za igračke konzole sledeće generacije u toku naredne godine. Blizzard tvrdi da će Xbox 360 i PlayStation 3 verzija biti objavljene početkom septembra, kao i da je potvrđen rad na razvoju igre za PlayStation 4, ali da još uvek nema potvrde za Xbox One verziju. Josh Mosqueira, Travis Day i Wyatt Cheng koji rade na razvoju i dizajnu igre navode da će na ovaj način Blizzard imati dosta vremena da kreira jedinstvene karakteristike za svaku platformu.