Kompanija Diamond Multimedia je objavila da će pustiti u prodaju Viper X1900 XTX grafičku karticu, koja se zasniva na ATI-jevom čipu X1900. Prema izjavi Diamond-a, kartica će moći da se nabavi od online prodavaca po ceni od 599 dolara. Ova PCI Express kartica ima 256MB memorije na ploči i DVI, VGA, TV-Out/HDTV i ViVO priključke. ATI je originalno procenio da će se grafičke kartice X1900 XTX prodavati za oko 649 dolara, što je nedostižnu za većinu korisnika. Diamond je barem spustio cenu ispod magične barijere od 600 dolara, ali je ipak cena još uvek dosta visoka za prosečnog kupca. Kartica će se isporučivati sama za sebe, bez ikakvog softvera. Kartica zahteva ATX 2.0 napajanje od 420 vati. Korisnici, uključujući i ExtremeTech-ove analitičare, su primetili da najnovije grafičke kartice koje rade u SLI modu mogu da preopterete napajanja budžetske klase.