U cemu je razlika ove i npr. one asusove koja kosta 130 evra. Obe su 5770 ali im se cena razlikuje za 30 evra??? +:Pitanje -:Pitanje
Konkretno između ove nikakva osim nalepnice, razlika između firmi eventualno može da bude u hlađenju, npr sapphire 5770 VaporX.
Ako neko ima neka napise kako se pokazao nekada najbolji proizvodjac grafickih kartica ;-) ... ko se seca stealth 3d, viper, monster 3D,speedstar... :-P
Treba neko da izbaci bencheve ove karte, Diamond je jedan od najboljih proizvodjaca grafickih karti... Tek nedavno se vratio na nase trziste. Ja jos uvek imam Nvidia Rivu 128 - Diamond Viper V330... :)
Tako je Daum. I mene raduje cinjnica ako cemo ih opet gledati. Mozda cemo uskoro zaboraviti na ostale koji tada nisu ni postojali...Diamond Multimedia je bio vrh, a radio je za sve tabore proizvodjaca chipova
Ljudi sta da uzmem 260gtx ili 4890 ili ovu???? ova ima dx11 , ove ostale nemaju. sta da radim????
Teška trilema, 4890 je realno najača, 5770 tehnološki najbolja (dx11, 45nm, manja buka, potrošnja..), s obzirom da 5770 ima da se nađe i za 130e, uzeo bi 5770, preporučujem VaporX 5770.
imam procu x4 955 BE i 4gb ram-a na 1600mhz pa me zanima da li da uzmem ovu ili xfx gtx260
Ova kartica je skupa u odnosu na konkurente a i potpuno je referentnog dizajna ... Cak ostali imaju i bolje opcije hladjenja ... Preporuka ipak na PowerColor,Sapphire i Gigabyte 5770 kartice ... ! +:DX11 , Juniper jezgro
To što je referentnog dizajna ne predstavlja nikakav problem jer se karta ionako odlično hladi, a to što je skuplja je skuplja sa razlogom jer je kvalitetnija i od Asusa i XFX-a...