logo
Redakcija

DirectX 10 će automatski kreirati 3D box

02.08.2006. @ 16:00   #Novost

DirectX 10 će biti napravljen da reši mnoge probleme proizvođača igrica. Jedna stvar je sigurna, sa physics-om će mnoge stvari biti lakše ali neki problemi će ipak ostati. DirectX 9 još uvek nema svoj physics „A“ nivo. Na primer prvo morate da kreirate 3D box i da postavite vertex-e i piksele, i čak kada ih renderujete, još uvek ne možete manipulisati njom na physics nivou. DirectX 10 će automatski kreirati 3D box i physiscs box i napraviti implementaciju physics-a mnogo lakše nego pre. Ipak DirectX 10 će još uvek imati neke nasledne probleme starog Direct X-a. Veoma će biti bitan način kako ga koristite.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan