Iako se Microsoft kune u sigurnost Windows Vista-e, kada su novinari izvršnog direktora kompanije Symantec John Thompson-a pitali da li je na njegovom računaru instalirana Vista, on je kategorički odgovorio da još nije. On je takođe dodao da kompanija Symantec još nije donela odluku od prelasku na novi operativni sistem. Prema Thompson-ovim rečima, Vista nije sigurnosno rešenje, već samo operativni sistem. Dosta sigurniji nego prethodni ali ipak samo operativni sistem, a korisnicima je potreban efikasniji način zaštite gde na scenu stupaju kompanije koje razvijaju i prodaju sigurnosne sisteme poput Symantec-a i drugih u industriji.