Predsednik EA Label Frank Gibeau je rekao da je Digital Rights Management ili DRM sistem koji se nije pokazao u najboljem svetlu. On je ovo izjavio na Game Deveopers konferenciji istakavši da je reč o strategiji koja je završila u ćorsokaku. Rukovodilac kompanije EA je ovo izjavio odgovarajući na pitanje da li je SimCity Always –online obaveza - forma DRM-a. On je istakao da to nije slučaj, i da kompanija želi da pronađe drugi modalitet da navede korisnike da kupuju originalne igre. SimCity igra je predstavljena ranije ovog meseca i uprkos problemima sa serverima ova igra je prodata u više od 11.1 miliona kopija u prva dva meseca dostupnosti.