Kompanija Electronic Arts je najavila dve svoje igre koje bi trebale da se pojave nešto kasnije ove godine. U pitanju su naslovi Harry Potter and the Half-Blood Prince i Monopoly. Ove dve igre će biti izdate za sve glavne igračke platforme. Igra posvećena Harry Potter-u će se pojaviti negde u istom vremenskom okviru kada i istoimeni film. Takođe, EA je najavila i svoju verziju Monopola koju mogu da igraju do četiri igrača i koja će biti dostupna za Wii, Xbox 360 i PS2 konzole. Prilikom najavljivanja ove dve igre kompanija naročito naglašava da su one kreirane tako da u njima mogu da učestvuju cele porodice.