Najavljujući još jedan nastavak Medal of Honor kolekciji, kompanija Electronic Arts je najavila Medal of Honor Vanguard. Poslednji dodatak franšizi simulacije drugog svetskog rata će se pojaviti na PS2 i Wii konzolama u martu 2007-me godine. Ova serija je svoje pojavljivanje doživela na devet različitih platformi uključujući PC i Mac i postala jedna od najpopularnijih igara sa temom drugog svetskog rata. Izbor platformi za novi nastavak je interesantan i uključuje jednu iz prethodne i jednu iz sledeće generacije. EA navodi da će igra iskoristiti sve prednosti fenomenalnog kontrolera konzole Wii. Igru karakteriše snažna priča u klasičnom MOH stilu.